Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?

Iespēja uzdot jautājumus šobrīd ir slēgta! Novēlam Jums būt veseliem!

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2013-10-25
Iesūtīja:
Inese
Labdien, tuvākajā laikā plānojam bērniņu, taču pašlaik vēl mācos,lai uzlabotu koncentrēšanās spējas esmu sākusi lietot Neurozan. Vai iestājoties grūtniecībai es varu turpināt lietot šo preparātu arī turpmāk? Un vai papildus ir nepieciešams dzert vitamīnus? ( kā pirms, tā arī grūtniecības laikā) Paldies
Atbilde 

Varat droši turpināt lietot Neurozan, jo tas ir vitamīnu preparāts. Papildus varam rekomendēt lietot zivju eļļu. Tā ir veselīga un vajadzīga arī smadzenēm. Pēc intensīva mācību perioda, iesakām Neurozan vietā sākt lietot grūtnieču vitamīnu kompleksus, jo tie tomēr vairāk ir domāti tieši grūtniecības periodam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-10-19
Iesūtīja:
Sanita
Labdien! Man jau kādu laiku ir ureaplazmas, tās mani nomoka. Lai tās netraucētu un nevairotos man ieteica stiprinat imunitāti un labāks esot Wobenzym. Vai ar to tiešām stiprināšu imunitāti? Cik daudz man viņu būtu jādzer? Imunitāte man tiešām ir vāja Līdz ar tām ureaplazmām bieži mokos ar dedzināšanu un urīnceļu iekaisumiem. Ko jūs man ieteiktu palietot. Vai tas var būt dēļ tā, ka bija smagas dzemdības un grūtniecības laikā nometu 13kg... tagad 64kg vietā vēl joprojām sveru tik 51-53kg? Nekā cita kā ureaplazmas man nav, esmu izgājusi visas pārbaudes.
Atbilde 

Wobenzym ir ļoti labs imunitāti stiprinošs līdzeklis, ārsti to parasti nozīmē pie dažādiem hroniskiem un atkārtotiem iekaisumiem. Pareizi šo preparātu lietot obligāti tukšā dūšā, piemēram, stundu pirms brokastīm. Pirmos divus mēnešus lietojiet to pa 9 tabletēm katru rītu, nākamos 2 mēnešus pa 6 tabletēm katru rītu, tad nākamos 2 mēnešus pa 3 tabletēm. Minimālais preparāta lietošanas ilgums ir pusgads. Ja cenas ziņā nevarat atļauties tik daudz pirkt, tad lietojiet kaut pa 6 tabletēm katru rītu. Papildus iesakām Jums lietot zivju eļļu, vispārspēcinošus vitamīnu kompleksus (Vitamax, Spectrum, Gerimax u.c.). Urīnceļu iekaisumu profilaksei regulāri lietojiet dzērveņu ekstraktu saturošus preparātus, piemēram, Urosafe, Urinal, Soluro u.c.. Labs ir ārstniecības augus saturošs preparāts Cystone. Ureaplazmas var sastapt arī veselas sievietes maksts mikroflorā, tās intensīvi sāk vairoties, ja sievietei ir samazināta imunitāte, nepilnvērtīgs uzturs, pastāvīgs stress, kādas citas dzimumorgānu infekcijas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-10-15
Iesūtīja:
Agita
Labdien. Ja ir uz rokas pirkstiem diatēzes saasinājums, drīkst smērēt Sinaflāna ziedi? Ir sarkani pleķi vietām sausi, bet vietām niezoši ar sulojošām pumpiņām. Zinu no bērnības, ka tas ir diētas dēļ. Ir jāmaina kaut kas uzturā. Kā novērst šo diskonfortu? Mājās atradu Sinaflāna ziedi. Galvenais jautājums - vai Sinaflāna ziedi var lietot, ja zīdu bērnu ar krūti? Varbūt ir kas piemērotāks šādai problēmai. Man tā ir veca vaina, kas ik pa laikam parādās. Zeļonka - palīdzēja novērst sulojošās vietas, bet kaut ko prasās pasmērēt. Sinaflāna ziedi drīkst? Jūsu domas? Kādu ziedi ieteiktu, jo pie ārsta iet nevaru mazā bēbīša dēļ. Tāpat laukos iet, ir bezjēdzīgi. Vienmēr pati kaut kā tieku galā, sen nav bijusi šāda problēma, bet tagad ir saasinājums. Paldies jums. Agita
Atbilde 

Sinaflāna ziedi varat lietot īsu laika periodu (ne vairāk kā 5 dienas). Šīs ziedes aktīvā viela novērš iekaisuma izraisīto niezi. Galvenais, lai Jūs izvairītos no saskares ar alergēnu, kas arī izraisa nepatīkamus simptomus uz ādas. Lai mazinātu niezi, var lietot Fenistil gelu. Uzziežot to uz ādas, tas atvieglo niezi un kairinājumu. Niezi un kairinājumu mazina Pretniezes gels. Kad nieze pāries, ādas atjaunošanai un ātrākai rehabilitācijai varat droši lietot līdzekli Propolen, ko var lietot ilgstoši. Tomēr spēcīgākā no iepriekšminētajiem līdzekļiem būs Sinoflāna ziede. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-10-07
Iesūtīja:
Sinta
Sakiet lūdzu kā izpaužas āķtārpu invāzija, cik daudz to varētu būt organismā un kā to atklāt un ārstēt? Vai tie var parazitēt ārpus zarnām, piemēram, barības vadā? Kā arī cik garš varētu būt to dzīves cikls?
Atbilde 

 

Velteniskie tārpi parasti parazitē kuņģa-zarnu traktā, bet var būt sastopami arī citos orgānos (muskuļi, acis, elpošanas orgāni, aknas, nieres u.c.). Šo tārpu dzīves cikls sastāv no trim stadijām (tas ir ļoti vienkāršs) un vairākkārtīgi atkārtojas. Tātad cilvēks, kura organismā ir šie tārpi, visu laiku var reinficēties (atkārtoti inficēties). Tārpu organismā var savairoties ļoti daudz, tie var izdalīties ārā ar fēcēm, krēpām (ja invāzija ir elpošanas orgānos). Cilvēks var inficēties caur ūdeni (purvs, ezers, upe) un pārtikas produktiem (zivis, gaļa), kā arī netīrām rokām, insektu kodumiem (odi, ērces), mājas dzīvniekiem. Šie parazīti, ilgstoši atrodoties cilvēka organismā, var izraisīt dažādas alerģiskās slimības, vemšanu, nelabu dūšu, apetītes zudumu, mazasinību, pat psihiskās slimības. Dažreiz infekcija norit bez simptomiem. Ārsti rekomendē profilaktiski vienreiz gadā lietot pretparazītu zāļu līdzekļus (Vermox tabletes) pat tad, ja nav nekādu simptomu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-10-02
Iesūtīja:
Elīna
Vai par to, kas ir runāts pie ginekoloģes kabinetā un izejot apskati, pastāsta arī mammai, ja viņa sēž aiz kabineta durvīm un gaida rezultātus un pieprasa ārstei runāto un tā? Vai tiešām, ka apskates laikā makstī var ievadīt 1 vai 2 pirkstus, lai orgānus attīstību pārbaudītu? Par to vienkārši lasīju internetā, bet man stāstīja, ka iebāž līdzīgu vates kociņam, tikai garāku... Man tiešām bail, var, lūdzu, kaut kā sīkāk pastāstīt, kas tur notiek, kas un kā? Nobažījusies..
Atbilde 

 

Viss, par ko Jūs runāsiet ārsta kabinetā, paliks starp ārstu un pacientu. Mammai ārsts pateiks informāciju kopsummā, vai viss ir kārtībā. Tā kā nepārdzīvojiet un apskates laikā esiet atklāta. Apskates laikā ārsts pielieto dažus instrumentus, kas neko sāpīgu Jums nenodarīs. Novēlam Jums būt veseliem!  

Datums:
2013-10-02
Iesūtīja:
Elīna
Ir tāda lieta, ka man ir 14 un man jau ir bijušas dzimumattiecības un vairākas reizes. Visas reizes tā kā izsargājāmies, bet bij vienreiz pārplīsis prezervatīvs, ka nolēmām nākamajās reizēs nodarbosimies bez. Nesen arī mamma uzzināja, ka man ir bijis sex un nav no tajām priecīgajām. Viņa mani ir pierakstījusi pie ginekoloģes, bet man ir šausmīgi bail iet. Mamma teica, ka ārsti apmelot par to, cik reižu ir bijis nevar, bet mammai esmu teikusi, ka ir bijusi tikai viena reize. Vai ārste apskatot mani varēs noprast, ka nav bijusi viena vien reize? Mamma bažījās par maniem izdalījumiem, ka tie ir 2x un domā, ka man ir piena sēnīte. Vai sarunājoties kabinetā sākumā ar ginekoloģi, es varu tā kā pateikt, ka nevēlos, lai mamma ir līdzās sarunas laikā un apskates?
Atbilde 

 

Protams, ja Jūs nevēlieties, lai mamma ir blakus apskates laikā, varat pateikt par to ārstam un to sarunāt ar viņu. Ginekologam izstāstiet visu taisnīgi, jo, ja esat uzsākusi dzimumdzīvi, tad apskate būs nedaudz citādāka nekā meitenēm, kuras vēl nedzīvo dzimumdzīvi. Apskates laikā ginekologs Jūs izmeklēs, lietojot spogulīti, paņems materiālu (lai veiktu pārbaudi uz iespējamu dažādu baktēriju un sēnītes klātbūtni). Šī materiāla paņemšana ilgst dažas sekundes un noteikti nav sāpīga. Ārsts pārbaudīs un apskatīs Jūsu dzimumorgānus, vai tie attīstās atbilstoši vecumam. Droši uzdodiet jautājumus ārstam par visu, kas Jums ir neskaidrs. Iespējams, kopā ar ar ārstu piemeklēsiet sev piemērotāko kontracepcijas metodi, jo tas ir svarīgi, ja negribat palikt stāvoklī. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-10-02
Iesūtīja:
Saiga
Labdien! Ko nozīme paaugstināts leikocītu daudzums urīna analīzēs. Ir 25(o-10norma) Paldies par atbildi.
Atbilde 

 

Ir svarīgi pareizi nodot urīna analīzes, tas nozīmē, no rīta nomazgāties, tad pirmo urīna porciju pačurāt podā, otro porciju urīna laist analīžu trauciņā un pēdējo urīna daudzumu atkal podā. Parasti paaugstināts leikocītu daudzums urīnā var liecināt par iekaisuma procesu nierēs, urīnizvadceļos vai dzimumorgānos. Ja Jums ir kādas papildus sūdzības (sāpes urinācijas laikā vai sāpes mugurā, vai kādas citas), tad nepieciešama detalizētāka izmeklēšana pie ārsta. Leikocīti var nokļūt urīnā no dzimumorgāniem (sievietei no maksts), kur šie leikocīti ir lielos daudzumos pat veseliem cilvēkiem. Tāpēc ir svarīgi (pirms nodot urīna analīzes) kārtīgi nomazgāties. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2013-09-23
Iesūtīja:
kristina
ja baroju bernu ar kruti un lietoju antibjotikas ko es varu dot bernam laj nekajtetu.
Atbilde 

 

Ja Jūs lietojiet antibiotikas un turpiniet barot bērnu ar krūti, dodiet bērniņam Liveo baby pulverus vai Liveo baby pilienus, lai palīdzētu atjaunot zarnu trakta mikrofloru. Lietojiet šo probiotiku vismaz 2 nedēļas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-21
Iesūtīja:
Ligita
Vai būtu iespējams kaut kādā veidā cinīties pret caureju un kā varētu uzbaroties? Labdien.Sāksu ar to ,ka vīrietim ir prostatas vēziz,kurš ,paldies Dievam tiek kontrolēts un lieto zāles.Vairākus gadus atpakaļ viņam apstaroja prostau un tagad ir sanācis tā,ka zarnas ir sadedzinatas.Nu tas ir ne medicīniskā valodā izsakoties.Tika veiktas 2 operācijas -Rectum rezekcija,Hartman tipa OP ar taisnās zarnas rezekciju un sigmastomas izveidi.Operaciju starplaiki bija 2,5 meneši. Svars ir zudis un patreiz tas ir 45 kg.Vēdera izeja ir gandrīz caurejas veidā.Ēdiena starplaikos lieto Nutricomp Standard.Kādā veidā varētu kaut druscin uzbaroties?Esam konsultējušies ar gremošanas traucēj.speciālistu, Lieto Kreon 40000,Lakto Seven. Nezinam ka un ko pareizi ēst! Paldies
Atbilde 

 

Ja pastāvīgi ir caureja, tad zarnu trakta gļotāda ir kairināta, cilvēkam var būt pat regulāras vēdersāpes. Tāpēc ēdināšanai ir jābūt saudzīgai. Iesakām Jums ēst 6-7 reizes dienā nelielām porcijām (viena tāda porcija kaut kur 200 gr). Vislabāk lietot uzturā putraimus un biezputras, piemēram, rīsu, auzu, mannas putras, zupas, dārzeņu sautējumus (dārzeņus caurejas laikā drīkst ēst tikai vārītā veidā, nevis svaigus). No augļiem vislabāk lietot ceptus ābolus. Svarīgi lietot daudz šķidruma, iesaka mežrožīšu augļu tēju, rozīņu un melleņu kompotu, rozīņu un melleņu ķīseli, piparmētru un kumelīšu tēju. Caurejas gadījumā nedrīkst lietot uzturā treknus, asus, piparotus ēdienus, lai lieko reizi nekairinātu zarnu traktu.  Ja ir caureja, tad šķidruma atjaunošanai organismā var lietot Rehydron Optim pulverus, ko var iegādāties aptiekā bez receptes. Aptiekā var nopirkt arī bezrecepšu pretcaurejas līdzekli Enterol kapsulas. Varat palielināt Lacto Seven devu vai pievienot klāt vēl kādu probiotisko preparātu, piemēram, Liveo, Fibrolakts, Linex. Tā kā jau lietojiet ēdienreižu starplaikos Nutricomp Standard, tad papildus barojošus kokteiļus, iespējams, lietot nevajag. Iesakām Jums regulāri konsultēties ar gastroenterologu un izmeklēties. Novēlam Jums būt veseliem!

 

Datums:
2013-09-18
Iesūtīja:
Laura
Labdien!Jau kādu mēnesi diskomforts galvas lejasdaļā,spiedoša sajūta un sajūta ka skraida skudriņas pa galvas lejasdaļu(pakauša daļa, līdz ausīm), šādas sajūtas ir gan pa dienu, gan pa nakti.Ir bijušas naktis, kad notirpst roka/as.Apmēram 3 mēn. atpakaļ jutu, ka skraida skudriņas lapsiņu rajonā, ārsts izrakstīja mydocalm,milgamma, sāku lietot, kad jau parādījās diskomforts galvā.Lietoju nedēļu,uzlabojumus nejutu,parādījās sāpes galvas lejasdaļā.Vai pagaidām varētu izlīdzēties ar,piem., Ginko biloba,lai justu uzlabojumus, vai tomēr nepieciešami specializētie medikamenti galvas asinsvadiem?(šobrīd atrodos ārzemēs, kur recepšu medikamentus būtu grūtāk iegādāties).Man 32 g., augums 160m,liekā svara nav,nopietnu saslimšanu nav bijis,\"cīnos\" ar veģetatīvo dist.Paldies!
Atbilde 

 

Jums būtu labi izmeklēties pie neirologa. Protams, patreiz varat lietot Ginkgo Biloba preparātus, kas uzlabo asins cirkulāciju galvas smadzeņu asinsvados, uzlabo galvas smadzeņu šūnu apgādi ar skābekli, veicina smadzeņu vielmaiņas procesus, bet visdrīzāk būs nepieciešama detalizētāka izmeklēšana pie speciālista. Tā kā Ginkgo Biloba preparāti ir dabīgi, šo līdzekļu iedarbība un līdz ar to labums tiek panākti pakāpeniski. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-17
Iesūtīja:
Jasmīna
Labdien!Esmu grūtniece 3 mēnesī,man atkārtoti ir parādijusies sēnīte,pirms 3 gadiem ārsts man bija izrakstijis LAMISIL krēmu 1%,kādu bezrecepšu līdzekli es varu lietot šobrīd,grūtniecības laikā lai nekaitētu grūtniecībai un veicinātu senītes ārstēšanu?
Atbilde 

 

Varam Jums ieteikt lietot bezrecepšu pretsēnīšu līdzekli Exoderil krēms. Ja šo līdzekli lieto pareizi, kā minēts lietošanas instrukcijā, ietekme uz augli nav raksturīga. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-16
Iesūtīja:
Heee
Sveiki .. Es veletos noskaidrot kas ar mani notiek .. Man peksni savaigas urinet ka nevar notureties un jamekle tuvaka vieta kur to izdarit ,taa ir loti biezi un urina daudzums ir minimals . Urinesanas beigas ir tadas ka sapes vai teiksim ta divaina sajuta viena no sim reizem apslaukoties uz toletes papira paradijas kas sarts .. Man skiet ka tas ir apsaldejums ,Kaut gan man ir bail ka ta varetu but STS ,kautgan man sexs ir bijis tikai ar vienu cilveku kam nekas tads nearetu but .. Man nau ne jausmas kas man kais . Pie arsta nevaru aiziet jo man bail ka pa celam vai tur savajadzesies urinet un sanaks pasvaki .. Ludzu pasakiet kas man varetu but un ka man to mazinat ,lai kaut nedaudz varu to kontrolet un aiziet pie arsta .. Jau ieprieks paldies ..
Atbilde 

 

Pēc aprakstītajiem simptomiem Jums varētu būt cistīts - urīnceļu iekaisums, kad patiešām ir bieža un sāpīga urinācija, varbūt asins piejaukums urīnā. Būtu noteikti jāapmeklē ārsts, jo visdrīzāk vajadzēs izdzert antibiotiku kursu. Papildus antibiotikām rekomendējam iegādāties aptiekā kādu bezrecepšu līdzekli, kas satur dzērveņu ekstraktu, kas labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļiem, piemēram, Urinal, Lacto Lady. Labs ir ārstniecības augu preparāts Cystone. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-12
Iesūtīja:
Liene
Labdien! Man kops dzimsansa virs kruts ir dzimumzime,kura ir izlidusi virs adas.Apmeram maza pirkstina lieluma,vina bij gaisi bruna krasa,bet te paksi dienu atpakal pamaniju ka vina palikusi tumsi zili-melna krasa.Formu mainijusi nav,bet krasu pamatigi.Noplesta ar nav bijusi.Pierakstijos pie dermataloga,bet rinda divas nedelas.Palasot interneta rakstus pa to laiku ko gaidusu var traks palikt.Varbut varat mani ka nomierinat,ka tas nav nekas traks un no ka tas varetu but? Paldies
Atbilde 

Pirmām kārtām, divas nedēļas, kas ir jāuzgaida līdz ārsta pieņemšanai, nav ilgs laiks, pa kuru dzimumzīme varētu pārveidoties vēl vairāk. Vienā dienā dzimumzīme ļaundabīgajā veidojumā nepārvēršas, šim procesam arī ir vajadzīgs laiks. Labi, ka Jūs pamanījāt izmaiņas dzimumzīmes krāsā. Noteikti nevajadzētu paredzēt tagad to ļaunāko, jo tiešām neviena melanoma neizaugs, kamēr Jūs gaidāt savu rindu pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-10
Iesūtīja:
iveta
Labdien! Gadu atpakaļ man izgrieza žultspūsli. Līdz šī gada aprīlim viss bija kārtībā. Līdz kādu dienu sākumā parādījās diskomforta sajūta saules pinuma apvidū un tad pēc kāda laika sāka sūrstēt mēle. Sajūta tāda, ka tā būtu apdedzināta. Ārsts nosūtīja uz analīzēm, kas neko sliktu neparādīja, viss normas robežās. Izrakstīja omeprazolu. Kamēr dzēru to, tikmēr it kā viss kārtībā. Tagad kādu laiku to nedzeru un atkal sūrst mēles gals. Esmu ievērojusi, ka izteikti stiprāk tā sūrst tad, ja iedzeru kafiju vai apēdu baltmaizes šķēli, makaronus, kādu saldumu. Kā lai atbrīvojas no mēles sūrstēšanas? Paldies.
Atbilde 

Visdrīzāk nepatīkamais simptoms ir saistīts tieši ar kuņģa sālsskābes un gremošanas fermenta pepsīna atvilni atpakaļ barības vadā.  Tad tiešām var sajust līdzīgas garšas mutē, uz mēles. Jūsu minētais ēdiens var provocēt sālsskābes atpakaļ atteci jeb atvilni. No uztura ir jāizslēdz kafijas lietošana, kā arī trekni un asi ēdieni. Iesakām Jums lietot omeprazolu kā ieteica ārsts, jo šis preparāts uzlabo dzīves kvalitāti. Ja ir iespēja, būtu lietderīgi iziet endoskopisko izmeklēšanu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-05
Iesūtīja:
sola
Labdien! Es jau kadau laiku mokos ar niezi. Vakaros nevaru iemigt. Nieze ir jostas vieta, veders, uz augstilbiem. Man ir kiezara reta, gads pagajis kops kezara, ari niez. Sasmerejus ar kadu kremu, bet tad sakasos, ka sarkans un sak suloties, pasmereju cutivate ziedi. Viss sakalst, bet niez taaa. Pa nakti jutu, ka kasu roku iekspusi, kaklu, bet nav tik traki ka ar jostas vietu. Lai gan knud viss kermenis. Nezinu, ko iesakt. Un kapec. Nekadas alergijas pirms tam nebija manits. Ko man tadu palietot, pasmeret? Paldies.
Atbilde 

Cutivate ziede ir diezgan stipras iedarbības līdzeklis, kas mazina apsārtumu un niezi noteiktu ādas slimību gadījumā,  piemēram, dermatīts, ekzēma, psoriāze. Vislabāk būtu apmeklēt ārstu dermatologu. Iespējams, Jums ir kāda alerģiskā reakcija, kad nepieciešami prethistamīna zāļu grupas līdzekļi, piemēram, Claritine tabletes. Claritine var lietot arī alerģiska ādas stāvokļa − nātrenes – ārstēšanai, lai mazinātu tādus simptomus kā nieze, apsārtums, izsitumu skaitu un izmēru. Uz ādas varat lietot Fenistil gelu, ko iesaka ādas alerģiju atvieglošanai un dažādas izcelsmes niezes mazināšanai. Novēlam Jums būt veseliem!
 

<< < 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12/336 | 13 | 14 | 15 | 16 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti