Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI134579

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2013-09-18
Iesūtīja:
Laura
Labdien!Jau kādu mēnesi diskomforts galvas lejasdaļā,spiedoša sajūta un sajūta ka skraida skudriņas pa galvas lejasdaļu(pakauša daļa, līdz ausīm), šādas sajūtas ir gan pa dienu, gan pa nakti.Ir bijušas naktis, kad notirpst roka/as.Apmēram 3 mēn. atpakaļ jutu, ka skraida skudriņas lapsiņu rajonā, ārsts izrakstīja mydocalm,milgamma, sāku lietot, kad jau parādījās diskomforts galvā.Lietoju nedēļu,uzlabojumus nejutu,parādījās sāpes galvas lejasdaļā.Vai pagaidām varētu izlīdzēties ar,piem., Ginko biloba,lai justu uzlabojumus, vai tomēr nepieciešami specializētie medikamenti galvas asinsvadiem?(šobrīd atrodos ārzemēs, kur recepšu medikamentus būtu grūtāk iegādāties).Man 32 g., augums 160m,liekā svara nav,nopietnu saslimšanu nav bijis,\"cīnos\" ar veģetatīvo dist.Paldies!

 

Jums būtu labi izmeklēties pie neirologa. Protams, patreiz varat lietot Ginkgo Biloba preparātus, kas uzlabo asins cirkulāciju galvas smadzeņu asinsvados, uzlabo galvas smadzeņu šūnu apgādi ar skābekli, veicina smadzeņu vielmaiņas procesus, bet visdrīzāk būs nepieciešama detalizētāka izmeklēšana pie speciālista. Tā kā Ginkgo Biloba preparāti ir dabīgi, šo līdzekļu iedarbība un līdz ar to labums tiek panākti pakāpeniski. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-17
Iesūtīja:
Jasmīna
Labdien!Esmu grūtniece 3 mēnesī,man atkārtoti ir parādijusies sēnīte,pirms 3 gadiem ārsts man bija izrakstijis LAMISIL krēmu 1%,kādu bezrecepšu līdzekli es varu lietot šobrīd,grūtniecības laikā lai nekaitētu grūtniecībai un veicinātu senītes ārstēšanu?

 

Varam Jums ieteikt lietot bezrecepšu pretsēnīšu līdzekli Exoderil krēms. Ja šo līdzekli lieto pareizi, kā minēts lietošanas instrukcijā, ietekme uz augli nav raksturīga. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-16
Iesūtīja:
Heee
Sveiki .. Es veletos noskaidrot kas ar mani notiek .. Man peksni savaigas urinet ka nevar notureties un jamekle tuvaka vieta kur to izdarit ,taa ir loti biezi un urina daudzums ir minimals . Urinesanas beigas ir tadas ka sapes vai teiksim ta divaina sajuta viena no sim reizem apslaukoties uz toletes papira paradijas kas sarts .. Man skiet ka tas ir apsaldejums ,Kaut gan man ir bail ka ta varetu but STS ,kautgan man sexs ir bijis tikai ar vienu cilveku kam nekas tads nearetu but .. Man nau ne jausmas kas man kais . Pie arsta nevaru aiziet jo man bail ka pa celam vai tur savajadzesies urinet un sanaks pasvaki .. Ludzu pasakiet kas man varetu but un ka man to mazinat ,lai kaut nedaudz varu to kontrolet un aiziet pie arsta .. Jau ieprieks paldies ..

 

Pēc aprakstītajiem simptomiem Jums varētu būt cistīts - urīnceļu iekaisums, kad patiešām ir bieža un sāpīga urinācija, varbūt asins piejaukums urīnā. Būtu noteikti jāapmeklē ārsts, jo visdrīzāk vajadzēs izdzert antibiotiku kursu. Papildus antibiotikām rekomendējam iegādāties aptiekā kādu bezrecepšu līdzekli, kas satur dzērveņu ekstraktu, kas labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļiem, piemēram, Urinal, Lacto Lady. Labs ir ārstniecības augu preparāts Cystone. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-12
Iesūtīja:
Liene
Labdien! Man kops dzimsansa virs kruts ir dzimumzime,kura ir izlidusi virs adas.Apmeram maza pirkstina lieluma,vina bij gaisi bruna krasa,bet te paksi dienu atpakal pamaniju ka vina palikusi tumsi zili-melna krasa.Formu mainijusi nav,bet krasu pamatigi.Noplesta ar nav bijusi.Pierakstijos pie dermataloga,bet rinda divas nedelas.Palasot interneta rakstus pa to laiku ko gaidusu var traks palikt.Varbut varat mani ka nomierinat,ka tas nav nekas traks un no ka tas varetu but? Paldies

Pirmām kārtām, divas nedēļas, kas ir jāuzgaida līdz ārsta pieņemšanai, nav ilgs laiks, pa kuru dzimumzīme varētu pārveidoties vēl vairāk. Vienā dienā dzimumzīme ļaundabīgajā veidojumā nepārvēršas, šim procesam arī ir vajadzīgs laiks. Labi, ka Jūs pamanījāt izmaiņas dzimumzīmes krāsā. Noteikti nevajadzētu paredzēt tagad to ļaunāko, jo tiešām neviena melanoma neizaugs, kamēr Jūs gaidāt savu rindu pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-10
Iesūtīja:
iveta
Labdien! Gadu atpakaļ man izgrieza žultspūsli. Līdz šī gada aprīlim viss bija kārtībā. Līdz kādu dienu sākumā parādījās diskomforta sajūta saules pinuma apvidū un tad pēc kāda laika sāka sūrstēt mēle. Sajūta tāda, ka tā būtu apdedzināta. Ārsts nosūtīja uz analīzēm, kas neko sliktu neparādīja, viss normas robežās. Izrakstīja omeprazolu. Kamēr dzēru to, tikmēr it kā viss kārtībā. Tagad kādu laiku to nedzeru un atkal sūrst mēles gals. Esmu ievērojusi, ka izteikti stiprāk tā sūrst tad, ja iedzeru kafiju vai apēdu baltmaizes šķēli, makaronus, kādu saldumu. Kā lai atbrīvojas no mēles sūrstēšanas? Paldies.

Visdrīzāk nepatīkamais simptoms ir saistīts tieši ar kuņģa sālsskābes un gremošanas fermenta pepsīna atvilni atpakaļ barības vadā.  Tad tiešām var sajust līdzīgas garšas mutē, uz mēles. Jūsu minētais ēdiens var provocēt sālsskābes atpakaļ atteci jeb atvilni. No uztura ir jāizslēdz kafijas lietošana, kā arī trekni un asi ēdieni. Iesakām Jums lietot omeprazolu kā ieteica ārsts, jo šis preparāts uzlabo dzīves kvalitāti. Ja ir iespēja, būtu lietderīgi iziet endoskopisko izmeklēšanu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-05
Iesūtīja:
sola
Labdien! Es jau kadau laiku mokos ar niezi. Vakaros nevaru iemigt. Nieze ir jostas vieta, veders, uz augstilbiem. Man ir kiezara reta, gads pagajis kops kezara, ari niez. Sasmerejus ar kadu kremu, bet tad sakasos, ka sarkans un sak suloties, pasmereju cutivate ziedi. Viss sakalst, bet niez taaa. Pa nakti jutu, ka kasu roku iekspusi, kaklu, bet nav tik traki ka ar jostas vietu. Lai gan knud viss kermenis. Nezinu, ko iesakt. Un kapec. Nekadas alergijas pirms tam nebija manits. Ko man tadu palietot, pasmeret? Paldies.

Cutivate ziede ir diezgan stipras iedarbības līdzeklis, kas mazina apsārtumu un niezi noteiktu ādas slimību gadījumā,  piemēram, dermatīts, ekzēma, psoriāze. Vislabāk būtu apmeklēt ārstu dermatologu. Iespējams, Jums ir kāda alerģiskā reakcija, kad nepieciešami prethistamīna zāļu grupas līdzekļi, piemēram, Claritine tabletes. Claritine var lietot arī alerģiska ādas stāvokļa − nātrenes – ārstēšanai, lai mazinātu tādus simptomus kā nieze, apsārtums, izsitumu skaitu un izmēru. Uz ādas varat lietot Fenistil gelu, ko iesaka ādas alerģiju atvieglošanai un dažādas izcelsmes niezes mazināšanai. Novēlam Jums būt veseliem!
 

Datums:
2013-09-04
Iesūtīja:
Jūlija
Lauzu kājas pēdu (multipli plaknes un pamatnes lūzumi), apmēram pirms 1 mēn. man veica operāciju, kuras laikā kājas pēdā ievietoja 2 stieples. 4 ned. es nostaigāju ar šīm stieplēm un ģipsi, un pirms nedēļas man visu noņēma, un tagad mani sagaida fizioterapijas kurss. Šobrīd visa pēda ir piepampusi, grieztā brūce (operācijas laikā ārsts veica griezienu) ir sadzijusi un palikusi sārta sāpīga rēta, kurai apkārt visi audi ir ļoti cieti. Vēlējos pavaicāt, kāds būtu visefektīvākais veids pēc iespējas ātrāk noņemt tūsku kājas pēdai, varbūt ir kādas tējas vai smēres, kuras varētu palietot paralēli fizioterapijas kursam? Kā var padarīt rētu mazāk sāpīgu un likvidēt sacietējumu apkārt tai?

Varam rekomendēt Jums sākt lietot līdzekļus, kas padara rētu gludāku, mīkstāku, noņem apsārtumu, tūsku. Tādi līdzekļi ir Contractubex gels, kuram ir  pretiekaisuma, irdinoša un piegludinoša iedarbība uz rētaudiem. Contractubex parasti lieto vairākas reizes dienā un rūpīgi iemasē rētaudos līdz gels pilnīgi absorbējas. Labs ir silikona gels Dermatix ultra, kas nogludina, mīkstina un padara rētas gludākas, mazina niezi un nepatīkamo sajūtu rētu apvidū, kā arī mazina ar rētu saistītās krāsu pārmaiņas. Abi līdzekļi nav lēti, bet tie ir jāuzklāj diezgan plānā kārtā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-04
Iesūtīja:
Agnese
Labdien! Man ir 24 gadi.Es nespēju izskaidroti savas stresa rīcības sekas. Esmu mierīga pat tad kad esmu ļoti nogurusi un neizgulējusies, bet tiklīdz uz manis uzbļauj un aizvien vairāk man iestājas stres. Sāku raudāti,trīcēti pie visas miesas, reibst galva,trīc rokas,kājas-bezspēks un viss krīt no rokām. Man ir noslogots darbs strādāju ,pavārs, 4-5 dienām pat ieskaitot naktis 14 stundas dienā Un ja naktis paņemu klāti tad 20 stundas diennaktī.Maiņu beidzot man ir tikai 1 diena brīva un atkal jāiesāk darbs. Man bieži jāaizstāj citas kolēģes. un ar to neesmu atpūtusies. Atvaļinājumu mums tādu nepiešķir. Man ir meitiņa 1 gadiņs un 7 mēneši. Liela saimniecība. Man neatliek atpūsties un veltīti savai ģimenei. Lūdzu iesakiet ko man darīti. Liels paldies jau iepriekš!

Protams, Jums ir ļoti liela slodze, kas gulstas uz Jūsu pleciem - intensīvs darbs bez atvaļinājuma, gandrīz bez brīvdienām, bērniņš, kas prasa arī uzmanību un spēku, liela saimniecība. Tādā pārslogotā režīmā var izsīkt pēdējie fiziskie un emocionālie spēku krājumi. Ja Jūs nevarat samazināt savu darba slodzi, tad stipriniet organismu ar vitamīniem, minerālvielu kompleksiem, kā arī stipriniet savu nervu sistēmu. Ilgstošs stress, psihiskas pārslodzes, regulāri sasprindzināti nervi darbā, dažādas mājas rūpes, pārdzīvojumi, uztraukumi, ilgstošs garīgs darbs – tas ir liels spiediens uz nervu sistēmu. Jūsu gadījumā šie visi minētie faktori eksistē un tāpēc dažreiz varat sākt raudāt, uzvesties neierasti. Pamēģiniet lietot dabīgus nervus stiprinošus preparātus. Šāda veida preparāti efektu uzrāda pakāpeniski (apmēram otrajā preparāta lietošanas nedēļā), piesātinot nervu sistēmu ar nepieciešamiem komponentiem - minerālvielām, vitamīniem, ārstniecības augu ekstraktiem. Lietošanas ilgums ir vismaz 3 mēneši. Centieties arī izgulēties, vismaz savā brīvdienā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-09-04
Iesūtīja:
Madara
Labdien!Mes no 19. datuma ar draugu ar dazu dienu partraukumiem taisijam berninu,un man pirms divam dienam mazliet bija nelaba dusa,un jau krutis ir uzbriedusas un vel vedera lejas dala sap ik pa laikam + vel mugura sap...Man vajadzetu but 13.datuma gruttajam dienam...sodien uzstaisiju testu grutniecibas bet tas bija Negativs tagad domaju vai nav parak atri lai iestatos grutnieciba?

Vislielākās apaugļošanās iespējas ir divas dienas pirms un divas pēc ovulācijas — tātad tikai četras dienas mēnesī. Ovulāciju var noteikt, ja Jūsu menstruācijas cikls ir regulārs, tad atskaitot 14 dienas pēc menstruācijas sākumdienas, var pareizi izskaitļot. Tās auglīgākās dienas ir 2 dienas pirms un 2 dienas pēc noteiktā ovulācijas datuma. Tieši šajās 4 dienās ir vislielākā iespējamība palikt stāvoklī. Sieviete pati var sajust ovulācijas laiku, tad arī var parādīties sāpes vēdera lejasdaļā, uzbriest krūtis. Normāli grūtniecība var iestāties gada laikā. Jūsu gadījumā visticamāk norādītie simptomi liecina par hormonālajām svārstībām organismā sakarā ar gaidītajām mēnešreizēm. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-07-03
Iesūtīja:
Ruta
Man pāris mēnešu bijis stress, pārslodze.Tagad aizdomas uz kuņģa čūlu, jo pāris nedēļas piepūties vēders. Nupat vakar nozīmēja omeprazolu, bet pirms tam pati lietoju aktīvo ogli. Kādas trīs dienas pamanu, ka ir melnas feces. Vai tās VAR BŪT MELNAS ARĪ NO OGLES LIETOŠANAS, vai arī jādomā par asins piejaukumu? Ogles lietošanas blaknēs par krāsas izmaiņām informācijas nav, bet kaut kur ir lasīts, ka ogle var feces iekrāsot melnas. Mans vecums 53 gadi.Paldies par atbildi.

Čūlas esamību var noteikt tikai ārsts. Vēdera uzpūšanās  iemesls var būt arī cits - zarnu mikrofloras traucējumi. Tad šādā gadījumā ieteicams palietot probiotikas. Aktīvās ogles lietošanas laikā fēces var būt iekrāsotas melnā krāsā. Vajag pavērot dažas dienas pēc ogles atcelšanas. Ja krāsa nepaliks normāla, tad vajadzētu griezties pie ārsta un nodot analīzes. Ja dzīvē bieži nākas saskarties ar stresu un izjūtat stresa sekas (nervozitāte, aizkaitināmība un citi simptomi), tad iesakām stiprināt nervu sistēmu. Šim mērķim ļoti labi der preparāts Nervostrong, par ko labi atsaucas arī cilvēki, kas to ir lietojuši. Lietojiet pa 1-2 kapsulām dienā 3 mēnešu laikā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-06-22
Iesūtīja:
Māris
Man ir 18 gadi. Pirms pāris dienām man bija dzimumakts ar meiteni, bez izsargāšanās. Aiznākamajā dienā es jutu, ka mana dzimumlocekla galvina ir iekaisusi un mazliet niez. Pavelkot zemāk ādinu pamanīju, ka zen galvinas izdalās strutveidīgas glotas. Tas varētu būt vienkārši iekaisums vai arī kaut kas nopietnāks.

Grūti tā teikt, kas īsti varētu būt. Iesakām griezties pie ārsta. Šajās dienās varat smērēt Klotrimazola krēmu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-06-22
Iesūtīja:
Rudīte
Labdien! Vēlos jautāt vai ir iespējamība, ka šādu medikamentu "APONIL" un "MEDOCLAV" lietošana var izsaukt paātrinātas mēnešreizes. Lietoju šo zāļu salikumu 1 dienu un pirmās dienas vakarā sākās mēnešreizes, kurām bija jābūt pēc 8 -10 dienām. Iepriekš mēnešreizes bija regulāras.Paldies jau iepriekš!

Nē, šiem preparātiem nav tādas ietekmes uz menstruālo ciklu. Visdrīzāk tam ir cits iemesls. Vēlams griezties pie ārsta pēc konsultācijas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-06-17
Iesūtīja:
Liga
Labdien.Gribetu uzzinat vai man ir jagriezas pie arsta ar savu problemu.Man jau kadus 2 menesus sad un tad sirds taisa parsitienus ipasi vakara kad aizeju gulet.Neko tadu neesmu lietojusi,tikai kadu menesi dzeru B6 vitaminu no sakuma tas palidzeja nebija ne sapju sirds rajona ne parsitienu,bet tagad atkal viss sakas no gala.Man miegs ari nava no labajiem,vakara loti gruti aizmigt.B6 vitaminu dzeru ari tapec ka jutu it ka nervi mierigaki nava tada stresa,bet tagad nezinu ko darit varbut par daudz organisma B6 vitamina,vai tas ari var ietekmet sirds darbibu?Esmu 43 gadus veca un gribetu uzzinat vai man griezties pie arsta un ko tiesi vajadzetu parbaudit.Kardiogrammas ir taisitas neko neuzrzda.Paldies jau ieprieks.Liga.

Ja kardiogrammas ir taisītas un ir viss kārtībā, tad visdrīzāk tā arī ir. Tās ir kāda iekšējā stresa sekas, kas izpaužas ar sirds pārsitieniem. Tas vairāk varētu norādīt uz veģetatīvo distoniju. Mēs ieteiktu Jums uzsākt lietot preparātu Nervostrong, kas stiprina nervus un palīdz normalizēt nervu sistēmas darbību. Sākumā lietojiet 2 kapsulas dienā, bet pēc tam pa vienai. Papildus varat palietot Valeron, kas tieši sirdij atvieglo darbību un normalizē tās funkcionēšanu. Ja tomēr stāvoklis neuzlabosies, tad labāk apmeklējiet ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-06-07
Iesūtīja:
Marta
Krūšu veselības stāvokļa dēļ man ir jādzes Agnucaston un Veselības tēju sievietēm, kas satur asinszāli. Vēlos sākt lietot pretapaugļošanas tabletes Yasminelle, ko izrakstīja daktere (itkā kopā ar agnucaston un tēju, bet instrukijā rakstīts, ja asinszāli saturošie medikamenti var mazināt Yasminelle iedarbību. Ko darīt? vai nebūs tā, ka lietojot Yasminelle kopā ar Agnucaston un to tēju, no pretapaugļošanas tabletēm nebūs nekādas jēgas un būs liels risks palikt stāvoklī?

Jā, tā ir, lietojot kontracepcijas tabletes, ir jāizvairās no asinszāles lietošanas. Mēs ieteiktu papētīt tējas ar aptiekāru uz vietas aptiekā, un izvēlēties to tēju, kuras sastāvā nebūtu asinszāles. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2013-06-04
Iesūtīja:
Alise
Labdien. Vai Novynette iedarbību kaut kādā veidā ietekmē Lexotanil un Relaxen caps? Un kādus vēl bezrecepšu nomierinošos līdzekļus var lietot, aizvietojot iepriekš minētos?Es tā saprotu,ja sastāvā nav asinszāle, tad var lietot, tā ir? Paldies!

Lexotanil un Relaxen praktiski neietekmē Novynette iedarbību. Varam vēl rekomendēt preparātu Herbastress, kam ir bagāts sastāvs un labvēlīga ietekme uz nerviem. Ieteicamas ir arī augu tējas, kam piemīt nomierinoša iedarbība. Jā, asinszāle nav vēlama, lietojot kontracepcijas tabletes. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12/336 | 13 | 14 | 15 | 16 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti