Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI123589

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
martins
Sveicināti! Man ir asas sāpes vēderā un tās uzliesmo ik pa laiciņam, ģimenes ārsts izraksta visādas zāles, bet tās nepalīdz, tāda sajūta, ka visa aptieka mājās. Ko darīt, pie kāda ārsta griezties? Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Kad ir jebkura veida sāpes vēderā (kad nav zināms šo sāpju iemesls), gastroenterologi neiesaka lietot pretsāpju zāles. Pretsāpju medikamentu lietošana neārstē sāpju cēloni, noņem tikai simptomu. Ja sāpes ir ik pa laikam, tad griežaties pie gastroenterologa, kas Jūs izmeklēs un norīkos tālākajai izmeklēšanai, ja būs nepieciešams. Ja pēkšņi parādīsies asas neciešamas sāpes, var droši saukt ātro palīdzību. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
juris
labdien!mani interese jeutajums par dzimumlocekla izmeru palielinasanu.vai Jums tadi ir un vai pieejami,cik maksa?zinu,ka ir dazadi veii un cenaas.paldies
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Mūsu rīcībā nav šādas informācijas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
Kristina
Labdien, vai Jūs varbūt zināt, vai Latvijā var nopirkt Квасцы жженые (Alumen ustum)?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Latvijas aptiekās Alumen ustum nav pieejams, tā vietā varat iegādāties dermatoloģisku un higiēnisku līdzekli Borozin. Preparāta raksturīgākā iezīme ir tā lieliskā uzsūkšanās spēja un aizsargspēju ilgums. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
Ilze
Labdien! Man ir tāds jautājums.Manam vīram jau kādu laiku galvā pie ādas ir tādi nesmuki pušumi.Itkā ir virsū vātītes,bet kad tās noplēš apakšā ir tāda dzeltena veida suliņa(izskatās pēc strutām),bet vietām ir tikai vātīte un apakšā nekā nav.Kas tas varētu būt,un kā to var ārstēt?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Grūti pateikt, vai tas ir vienkārši kāds ādas iekaisums, vai kas cits. Ja tas ir jau labu laiku, labāk atrādīties ādas ārstam dermatologam, jo tomēr precīzāku diagnozi ir iespējams uzstādīt vizuālajā apskatē. Varat patreiz lietot Bepanthen Plus krēmu, kas labi sadziedē pušumus un dezinficē. Pirms lietot Bepanthen Plus krēmu, ādu ir nepieciešams nomazgāt, nosusināt. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
ieva.krumholca
Labdien! Pacientam ar hipertensiju un tahikardiju kā vienas no zālēm nozīmētas Preductal MR 35 mg. Preductal MR pieder pie beta blokatoru grupas, kurus lietojot iespējams psoriāzes saasinājums, kas konkrētajā gadījumā arī ir novērojams jau pie Preductal MR lietošanas 3 nedēļas. Vai ir iespējama citu zāļu kombinācija, tādu, kas nepieder pie beta blokatoru grupas. Cik man zināms, tad šajos gadījumos iespējamas kombinācijas ar kalcija kanālu blokatoriem vai digoksīnu (ģimenes ārste apgalvo,ka beta blokatoru vietā citu zāļu nav, jo bija nozīmējusi sākotnēji Accuzide un Betac). Pēc mēģinājumiem pašiem sameklēt kardiologu, sarosījās un nosūtīja pie kardiologa uz konsultāciju, kura Betac aizvietoja ar Preductal MR un Concor.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Preductal MR aktīvā viela ir trimetazidīns, kas nepieder pie beta adrenoblokatoru grupas, tas ir antioksidants ar miokarda citoprotektīvo darbību, kavē brīvo radikāļu veidošanos, uzlabo miokarda metabolismu. Preductal MR darbības rezultātā tiek saglabātas miokarda kontraktīlās funkcijas. Trimetazidīna izraisītās galvenās blakusparādības ir slikta dūša, galvassāpes, ādas nieze. Accuzide satur aktīvo vielu kvinaprils, kas pieder AKE inhibitoriem, Betac ir kardioselektīvs beta adrenoreceptoru blokators. Concor arī ir selektīvs beta adrenoblokators. Tā kā pacientam ar psoriāzi beta adrenoblokatorus vajadzētu dot tikai pēc rūpīgas riska un ieguvumu attiecības izvērtēšanas, tādējādi Concor un Betac (šie abi preparāti ir beta adrenoblokatori) pēc iespējas labāk nelietot, lai neprovocētu šā stāvokļa saasinājumu. Preductal MR psoriāzes saasinājumu neizraisa, vaininieks ir tieši Concor vai Betac, skatoties tieši ko Jūs patreiz lietojat. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
DAIGA
Labdien!Sakiet lūdzu vai VIA UNA poliklīnikā var griezties pie plastiskā ķirurga, lai veiktu procedūru degunam, vai Jūs ieteiktu kur citur???????????Jau iepriekš paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Vislabāk ir apmeklēt vairākus plastikas ķirurgus un saņemt no viņiem konsultācijas, jo ir svarīgi arī iegūt emocionālo kontaktu ar savu ārstu. Visi Latvijā esošie plastikas ķirurģi (sertificēti) ir augsti kvalificēti speciālisti, kas ilgi mācījās un specializējās arī ārzemēs, tāpēc teikt kaut ko sliktu ne par vienu mēs nevaram. Parasti prakse rāda, ka cilvēks vispirms saņem ārsta konsultāciju, kuras laikā pacients izstāsta un parāda to, ko vēlas redzēt pēc operācijas, ārsts apsver šo iespēju tieši no medicīniskās un estētiskās puses, vai ir iespējams sasniegt gaidāmo rezultātu, izejot no Jūsu slimību vēstures, vecuma un vairākiem citiem faktoriem. Pēc šīs konsultācijas, ja Jūs būsiet apmierināta ar ārstu, viņa sniegtajām atbildēm, vispār jūtīsieties komfortabli, tad tikai uz priekšu. Novēlam Jums būt veseliem!  

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
ilze
Nopirku naktssveces eļļas kapsulas.Tur rakstīts,ka nelietot,ja epilepsijas ārstēšanai tiek lietoti fenotiazīna grupas preparāti.Es lietoju lamictal.vai es varu dzert šīs kapsulas?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lamictal zāļu aprakstā nav rakstīts, ka nedrīkst lietot naktssveces eļļas preparātus. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-21
Iesūtīja:
Zigmārs
Labdien! Man pastiprināti salst labā kāja (tieši pēda). Par ko tas varētu liecināt?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Kāju salšana var liecināt par nepietiekamu asinsriti tajā rajonā. Var uzsākt lietot Ginkgo biloba ekstraktu, kas uzlabo perifēro asinsriti. Iesakām griezties arī pie sava ārsta un izmeklēties, vai nav kāda kaite ar asinsvadiem. Pārbaudiet arī holesterīna līmeni asinīs. Par holesterīnu uzziniet šeit. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
AIJA
VAI TAS KA ILGSTOŠI(3 GADI) NEVARU IZĀRSTĒT SĒNĪŠU SASLIMŠANU VAR BŪT SAISTĪTS AR MANU PARTNERI.MANA GIMENES ĀRSTE TO REGULĀRI UZSVER,BET LIELĀKĀ DAĻA NO GINEKOLŌGIEM KURUS ESMU APMEKLĒJUSI UZSKATA KA ŠĀDA IESPĒJA IR MINIMĀLA.JA VIŅAI TAISNĪBA LŪDZU IESAKIET KĀDU RISINĀJUMU.DAUDZAS ZĀLES ĀRSTĒJOTIES ESAM LIETOJUŠI ABI.ATIECĪBAS IR ILGSTOŠAS,IZSARGĀJAMIES AR PĀRTRAUKTO DZIMUMAKTU.JAU IEPRIEKŠ PALDIES PAR PADOMU!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Visdrīzāk runa iet par piena sēnīšu saslimšanu. Šajā gadījumā var būt, ka piena sēnīte pārāk bieži aktivizējas un nenomierinās. Partneris visdrīzāk nav vainīgs šajā gadījumā. Visbiežāk tas ir saistīts ar pazeminātām organisma aizsargspējām (pazeminātas imunitātes gadījumā). Noteikti ir jāievēro kvalitatīva intīmā higiēna, jāizmanto intīmās higiēnas mazgāšanas līdzekļi (ļoti laba ir Multi-Gyn sērija), profilaktiski jālieto svecītes Vagilac vai Floragyn. Vairāk par šo jautājumu varat uzzināt šeit. Jāpievērš ļoti liela uzmanība organisma imūnajai sistēmai. Ja tā būs vāja, tad piena sēnīti izārstēt būs ļoti grūti. Noteikti ir jālieto imunitāti stiprinošie līdzekļi, vitamīnu un minerālvielu kompleksi. Iesakām Jums lietot preparāta Wobenzym 2-3 mēnešu kursu , kas ļoti labi palīdz organismam uzlabot imunitāti un tikt galā ar hroniskām infekcijām. Palasiet arī šo rakstu par piena sēnīti un ievērojiet tajā sniegtās rekomendācijas. Varat ginekologam arī pajautāt par vakcīnu Solcotrichovac, ko arī reizēm nozīmē pie šīm problēmām. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
DACE
Ārsts manam 10 mēnešus vecajam zīdainim izrakstīja Encephabol Suspensiju. Mazajam ir motorā aizture( vēl nerāpo). Instrukcijā lasot man liekas ka tās ir ļoti nopietnas zāles. Vai šī suspensija tiešām var ietekmēt ātrāku rāpošanu? Esmu nesaprašanā.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Encephabol preparāta aktīvā viela pieder nootropo vielu grupai, tas nozīmē, ka uzlabo pavājinātus smadzeņu metabolisma procesus. Primāri šis zāļu līdzeklis ir domāts ilgstošu smadzeņu darbības traucējumu terapijai, lai uzlabotu atmiņu un koncentrēšanās spējas, kā arī, lai paātrinātu skābekļa apriti smadzeņu noteiktajos reģionos. Iespējams, ka ārstam ir taisnība, jo tieši viņš novēro Jūsu bērniņu kopš pašas dzimšanas. Par rāpošanu varam pateikt to, ka ir tādi zīdaiņi, kas sākuši staigāt pat bez rāpošanas. Piemēram, tas ir iespējams tādos gadījumos, kad māte baidās likt mazuli uz grīdas (kad ir auksts laiks vai caurvējš dzīvoklī), lat viņš kustētos un censtos kaut ko sasniegt. Tā kā neuztraucieties, ar Jūsu mazuli ir viss kārtībā. Jūsu mieram varat sākt apmeklēt speciālo mazuļu fizkultūru, kura stimulē bērniņu attīstību. Šādas fizkultūras ir pieejamas vairākās bērnu poliklīnikās. Starp citu šajās nodarbībās ir iekļauti speciāli vingrojumi, kas stimulē rāpošanas spējas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Laura
Labdien, ko varētu darīt, ja ir rēta kas traucē pilnvērtīgi dzīvot, tā ir keloīda - rētaudi ir sāpīgi un jūtīgi uz pieskārieniem. Vai ir kādi līdzekļi un procedūras varētu palīdzēt? Vēl viens jautājums par rētām, rēta ir apmēram 5 gadus un visu laiku ir nedaudz zila, ko varētu darīt? Liels paldies jau iepriekšs!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Varat pamēģināt lietot Dermatix Ultra gelu, kas ir caurspīdīgs, labi žūstošs, lokāli lietojams silikona gels, kas izmantojams operāciju, apdegumu un citu bojājumu radītu hipertrofisku un keloīdu rētu ārstēšanai. Ir pierādīts, ka silikona gels nogludina, mīkstina un izlīdzina rētas, mazina rētu niezi un citas nepatīkamas sajūtas, kā arī novērš rētaudu krāsas pārmaiņas. Vienīgais, šis gels nav no lētajiem līdzekļiem un tas ir jālieto ilgstoši, vecai rētai to rekomendē lietot vismaz 6 mēnešus. Vispirms varat apmeklēt dermatologu, kas, iespējams, varēs nogludināt rētu un mazināt krāsas pārmaiņas ar lāzera palīdzību. Pēc lāzerprocedūrām Dermatix Ultra gela lietošana būs daudz efektīvāka un šis līdzeklis nebūs jālieto tik ilgstoši. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Laura
Labdien gribētu uzzināt vai ir tā ka glikozamina un hondroitīna uzšukšanos organismā veicina Omega tauksābes, tas būtu papildus lietot arī zivju eļļu? Paldies
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Daudzos pētījumos ir pierādīts, ka zivju eļļa ļoti labi palīdz locītavu osteoartrītu gadījumos (kad locītavās sākas vecuma deģeneratīvās pārmaiņas un rodas simptomi – stīvums locītavās un locītavu sāpes). Omega–3 nepiesātinātās taukskābes mazina locītavu iekaisumus, uzlabo locītavu audu struktūru, kā arī darbojas profilaktiski. Zivju eļļai ir ļoti plaša ietekme uz cilvēka organismu, tieši šajā rakstā Jūs varat izlasīt par zivju eļļas lietderību. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Daina
Bieži sastopu cilvēkus, kas pie saaukstēšanās nevis dzer zāles, bet ārstējas iedzerot 50gr.šņabi. Sakiet lūdzu, cik tas ir pamatoti no medicīnas viedokļa. Vai tādā veidā tiešām var izveseļoties?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem nav nekas labāks par kumelīšu ziedu un eikaliptu lapu beramo tēju ar medu un citronu, kas ir jādzer vismaz 5-6 lielas krūzes dienā, lai redzētu efektivitāti. Lietojot šādas karstas tējas, piemēram, mūsu kolēģiem nemaz nebija jādzer zāles. Vismaz ārstniecības augu tēju lietošana ir droša un veselīga. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Evita
Labdien!Sakiet,lūdzu,kāds ir pareizs ērču vakcinācijas kalendārs?Esmu izpotējusi sākuma potes,tad bija pote pēc gada,un tad teica,ka nākamā jāpotē pēc trīs gadiem.Tagad ir pagājuši trīs gadi.Vēlos veikt poti,bet medmāsa saka,ka esot veikti jauni pētījumi un,pote jāveic tikai pēc pieciem gadiem.Kā tad īsti ir pareizi?Negribas palaist garām šo poti.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Patreiz speciālisti rekomendē veikt revakcināciju tieši pēc šādas shēmas: personām no 1 līdz 60 gadiem- ik pēc 5 gadiem (TicoVac 0,25 ml vai TicoVac 0,5 ml) un personām, kas vecākas par 60 gadiem- ik pēc 3 gadiem (TicoVac 0,5 ml). Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Anna
Labdien! Mans jautajums- Es stiprinu imunitati, dzeru c vitaminu, eedu svaigus kjiplokus, bet saslimstu jau otro reizi pa 2 meneshiem. Saauksteshanas, it ipashi stipras iesnas, shoreiz ari kakls pietuucis un klepus. Un ar visu to smaga galva un sirds klauves. Vai tas tomer liecina par to,ka man ir vaja imunitate? :(
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Iespējams, ka vaina ir tieši Jūsu imūnajā sistēmā, jo parasti cilvēks ar labu imunitāti pārslimo saaukstēšanos vienreiz gadā (klepus, iesnas, temperatūra, var būt tikai klepus, vai iesnas). Jūsu gadījumā slimot vienreiz mēnesī ir jau par traku. Stiprināt imūno sistēmu nav tik vienkārši, it sevišķi, kad organisms pastāvīgi ir novārdzināts, jo pēc katras saslimšanas reizes ir nepieciešams laiks, lai imūnā sistēma varētu sākt funkcionēt iepriekšējā līmenī. Novēlam Jums būt veseliem!  

<< < 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103/333 | 104 | 105 | 106 | 107 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti