Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI123479

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Daina
Bieži sastopu cilvēkus, kas pie saaukstēšanās nevis dzer zāles, bet ārstējas iedzerot 50gr.šņabi. Sakiet lūdzu, cik tas ir pamatoti no medicīnas viedokļa. Vai tādā veidā tiešām var izveseļoties?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem nav nekas labāks par kumelīšu ziedu un eikaliptu lapu beramo tēju ar medu un citronu, kas ir jādzer vismaz 5-6 lielas krūzes dienā, lai redzētu efektivitāti. Lietojot šādas karstas tējas, piemēram, mūsu kolēģiem nemaz nebija jādzer zāles. Vismaz ārstniecības augu tēju lietošana ir droša un veselīga. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Evita
Labdien!Sakiet,lūdzu,kāds ir pareizs ērču vakcinācijas kalendārs?Esmu izpotējusi sākuma potes,tad bija pote pēc gada,un tad teica,ka nākamā jāpotē pēc trīs gadiem.Tagad ir pagājuši trīs gadi.Vēlos veikt poti,bet medmāsa saka,ka esot veikti jauni pētījumi un,pote jāveic tikai pēc pieciem gadiem.Kā tad īsti ir pareizi?Negribas palaist garām šo poti.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Patreiz speciālisti rekomendē veikt revakcināciju tieši pēc šādas shēmas: personām no 1 līdz 60 gadiem- ik pēc 5 gadiem (TicoVac 0,25 ml vai TicoVac 0,5 ml) un personām, kas vecākas par 60 gadiem- ik pēc 3 gadiem (TicoVac 0,5 ml). Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-20
Iesūtīja:
Anna
Labdien! Mans jautajums- Es stiprinu imunitati, dzeru c vitaminu, eedu svaigus kjiplokus, bet saslimstu jau otro reizi pa 2 meneshiem. Saauksteshanas, it ipashi stipras iesnas, shoreiz ari kakls pietuucis un klepus. Un ar visu to smaga galva un sirds klauves. Vai tas tomer liecina par to,ka man ir vaja imunitate? :(
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Iespējams, ka vaina ir tieši Jūsu imūnajā sistēmā, jo parasti cilvēks ar labu imunitāti pārslimo saaukstēšanos vienreiz gadā (klepus, iesnas, temperatūra, var būt tikai klepus, vai iesnas). Jūsu gadījumā slimot vienreiz mēnesī ir jau par traku. Stiprināt imūno sistēmu nav tik vienkārši, it sevišķi, kad organisms pastāvīgi ir novārdzināts, jo pēc katras saslimšanas reizes ir nepieciešams laiks, lai imūnā sistēma varētu sākt funkcionēt iepriekšējā līmenī. Novēlam Jums būt veseliem!  

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Inga
Labdien, man uz labās rokas it kā ar aci nav redzami, bet, ja aiztiek - tad jūt, ka pirksti it nosēti mazām pumpiņān. Uz vakaru un naktī ļoti niez. Sakiet lūdzu, kādu smēri varētu Jūs ieteikt, esmu grūtniece! Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Jūs varat lietot Fenistil gelu, jo pētījumos, kas tika veikti ar šo līdzekli, pat lietojot Fenistil iekšķīgi (ir arī iekšķīgā Fenistil zāļu forma), nenovēroja ne teratogēnu, ne citu nelabvēlīgu iedarbību uz embriju vai augli. Lietojiet Fenistil gelu 2 reizes dienā, vienmērīgi uzklājot to uz ādas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
000
kas slikts var notikt ja zivju eļļa nestāv ledusskapī
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Tikai jau atvērto zivju eļļu šķidrajā zāļu formā rekomendē turēt ledusskapī, bet zivju eļļas kapsulas var glabāt istabas temperatūrā. Principā zivju eļļu var atstāt istabas temperatūrā, galvenais, lai tuvu nav radiatoru, netiek iekšā tiešie saules stari. Īpaši, ja zivju eļļu dodat bērniņam, turiet to labāk sausā vietā istabas temperatūrā, jo no ledusskapja to vienalga uzreiz nevar dot, jo mazuļiem šīs temperatūras zivju eļļa būs par aukstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
baiba
Vai aulstumpumpai var lietot kampae ellu,un kaa? vai sintomecina ziedi ari liidz?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Aukstumpumpai ir nepieciešama pretvīrusu ārstēšana. Lietojiet kādu no aciklovīru saturošajiem zāļu līdzekļiem krēma vai gēla veidā. Labs ir Acic krēms, ko uzziež inficētajam ādas rajonam ik pēc 4 stundām. Sintomicīna liniments satur antibiotiku, tāpēc nevarēs iznīcināt vīrusinfekciju. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Liza
Labdien!Vai glukomazīnu, ja ir norādīts,ka jālieto trīs tabletes dienas laikā, var izdzert vienā reizē? Un vai ir glukomazīns ar lielāku devu, ar ko pietiktu viena tablete dienā. Paldies.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Glikozamīna lietošanas diennakts deva parasti ir 1500mg. To var sadalīt vairākās lietošanas reizēs vai arī ieņemt visu devu uzreiz. Bez receptes aptiekās var iegādāties Glucosamin-ratiopharm 1,5 g pulverus iekšķīgai lietošanai, ko var lietot attiecīgi pa vienam pulverim vienu reizi dienā. No šāda pulvera pagatavo šķīdumu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Man uz sejas ir parādījušies apsārtumi (neniez gan, bet neglīti izskatās tik un tā) - visticamāk, kā alerģija pret kādu pārtikas produktu. Sakiet, ar kādiem līdzekļiem būtu visefektīvāk cīnīties pret šo problēmu un kas būtu jātur mājas aptieciņā nākamai šādai reizei? Mēģināju Fenistil Gel, bet tas, šķiet, īpaši nepalīdz. Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Ja Jūs domājat, ka tā ir tieši uztura alerģija, tad labāk lietot Fenkarol tabletes. Tās lieto uzreiz pēc ēšanas, pieaugušajiem deva ir 25-50 mg 2-4 reizes dienā. Iespējams, vieglās uztura alerģijas gadījumā pietiks lietot Fenkarol 25 mg tabletes 2 reizes dienā. Fenkarol aktīvā viela ir ļoti efektīva pat tiem slimniekiem, kuriem ārstēšana ar citiem antihistamīna preparātiem nelīdzēja. Noteikti ierobežojiet aizdomīgo pārtikas produktu lietošanu uzturā. Ja 4-5 dienu laikā simptomi nemazināsies, labāk apmeklēt savu ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Inga
Labdien! Mana māte jau vairākus gadus nepārtaukti lieto glikozamīnu. Gribētu zināt, kāds ir tā lietošanas kurss, cik ilgs var būt pārtraukums, jo šis uztura bagātinātājs nemaz nav tik lēts.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Tieši glikozamīna sulfāta (mēdz būt arī cits glikozamīna savienojums) drošība un efektivitāte ir pierādīta klīniskos pētījumos, lietojot zāles pat līdz 3 gadiem bez pārtraukuma. Ja varat atļauties lietot šo preparātu, tad lietojiet droši. Ja ārsts redz uzlabošanos konkrēti Jūsu mātes gadījumā, tad var samazināt glikozamīna devu, lietot tā saucamo minimālo efektīvo devu. Tagad aptiekas plauktos glikozamīnu ir ļoti daudz, varat izvēlēties nevis visdārgāko variantu, bet labas kvalitātes līdzekli par mērenu cenu. Latvijā ir pieejami vairāki glikozamīna savienojuma veidi – sulfāta, hidrohlorīda vai N-acetil-glikozamīna savienojumi. Šie glikozamīna savienojumu veidi savā starpā atšķiras ar uzsūkšanās spēju gremošanas traktā. Visvairāk tas uzsūcas savienojumā ar sulfātu – ap 90% no ieņemtās devas, bet pārējie glikozamīna savienojuma veidi uzsūcas mazāk. Tāpēc labāk izvēlieties tieši glikozamīna sulfāta savienojumu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
velta
Man ļoti naktī tirpst abas rokas,bet kreisā roka ir notirpusi gan dienu gan nakti.ES esmu liela asinspiediena slimnieks, spiediena zāles lietoju katru dienu,man ir 56 gadi,sakiet lūdzu kas varētu man būt pie vainas.Paldies
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Roku tirpšanas iemesli var būt dažādi. Kā vienu no tiem var minēt nerva nepietiekamu apgādi ar skābekli. Iespējams, ka Jums var būt saspiests nervs, visbiežāk to arī novēro locītavu apvidū -plaukstas līmenī. Nerva saspiešanas gadījumā tirpšana vairāk izteikta naktī vai no rīta, jo naktī nav nekādu kustību plaukstās. Vislabāk būtu apmeklēt neirologu, kas Jūs izmeklēs un, ja būs nepieciešams, norīkos pie fizioterapeita, kas varētu tieši Jums piemeklēt pareizo fizikālo terapiju, kas uzlabos mikrocirkulāciju audos un mazinās tūsku. Patreiz pacentieties atslogot abas rokas, vairāk tās atpūtināt. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Zane
Labdien! Ginekoloģe izrakstīja Mycosyst tabletes, bet laikam īsti neesmu sapratusi to lietošanu... Pirmo tableti (kopumā 3 tablešu kurss) iedzēru 29. decembrī, daktere teica, ka nākamā ir jādzer pēc 30 dienām. Tagad nesaprotu kā tās dienas pareizi jāskaita, sākot no 29. decembra vai no 30. decembra un vai tablete ir jādzer 30. vai 31. dienā?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Principiāli ir ieņemt šo tableti vienreiz mēnesī, tāpēc droši varat lietot otro devu 29. janvārī. Novēlam Jums būt veseliem!
Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Anita
Arī manām reizēm ir raksturs! Dažreiz jau aizkavējas pa pāris dienām, bet es to neņemu vērā. Norit viss kā jau pienākas, nepilnu nedēļu. Bet tad pēc nedēļas atkal parādās, kuras ilgst tikai 4 dienas. Kas tad tas? Domāju sakumā ka tikšu sveikā ar ieliktnīti, bet nē! Nu tad arī man ir jautājums, kapēc tā?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Šāda tipa smērēšanās cikla vidū var būt saistīta ar iekaisumiem vai ar kādu hormonālo problēmu. Silti Jums iesakām apmeklēt savu ginekologu, lai nodotu vajadzīgas analīzes. Šajā gadījumā tomēr ir nepieciešama ārsta konsultācija. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Irina
labdien!Sakiet ludzu man ir problematiska ada grezos pie arstiem un pie kosmetologa izrakstija visadas zales, kremus, gelus, bet nekas nelidzeja. Varbut Jus man ko ieteiktu adas attirisanai.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Ādas problēmas ir ļoti daudzveidīgas, uzreiz kaut ko ieteikt bez vizuālās apskates diezgan grūti. Aprakstiet, lūdzu, sīkāk, kas tieši ir ar Jūsu ādu - pinnes, ādas sausums, lobīšanās, apsārtums, nieze vai kas cits. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Aija
Vai hormonālās tabletes lietojot ilgi, var pieaugt liekais svars? Un kādas atsauksmes ir par SYNTHA-6. Dēlam 17,sācis lietot šo pulveri.Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lietojot hormonu saturošās tabletes, svars var pieaugt, bet tas ir atkarīgs no tā, kādas grupas un veida hormonus Jūs lietojat. Piemēram, lietojot noteiktās pretapaugļošanās hormonālās tabletes, sievietes svars mēdz palielināties. Syntha-6 nesatur hormonus, tas ir proteīnu maisījums, kas palīdz garantēt pastāvīgu aminoskābju nokļūšanu muskuļos. Šis līdzeklis satur maz laktozes un ogļhidrātu, tāpēc neļauj uzkrāt liekās kalorijas. Ja Jūsu dēls nodarbojas ar intensīvu fizisko slodzi, tad Syntha-6 nodrošinās augstvērtīgo proteīnu nokļūšanu organismā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Evija
Labdien, man ir tāda problēma starp dibenu vaigiem ir izveidojies pušums, tāds jēls,virsējas ādas nav pieļauju iespēju, kad no izsvīšanas, nav patīkama sajūta. Sakiet lūdzu, ko Jūs varētu ieteikt, lai tas ātrāk sadzītu. Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lai ātrāk sadzītu, varat lietot Bepanthen Plus krēmu vairākas reizes dienā. Šis zāļu līdzeklis gan paātrinās gļotādas atjaunošanos, gan dezinficēs šo vietu. Ievērojiet personīgo higiēnu, labāk patreiz izvēlieties tikai kokvilnas apakšveļu, kura nedos ādai sasvīst. Nedēļas laikā vajadzētu šim pušumam sadzīt. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103/332 | 104 | 105 | 106 | 107 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti