Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?

Tehnisko iemeslu dēļ, iespēja uzdot jautājumus ir slēgta! Novēlam Jums būt veseliem!

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Inga
Labdien! Mana māte jau vairākus gadus nepārtaukti lieto glikozamīnu. Gribētu zināt, kāds ir tā lietošanas kurss, cik ilgs var būt pārtraukums, jo šis uztura bagātinātājs nemaz nav tik lēts.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Tieši glikozamīna sulfāta (mēdz būt arī cits glikozamīna savienojums) drošība un efektivitāte ir pierādīta klīniskos pētījumos, lietojot zāles pat līdz 3 gadiem bez pārtraukuma. Ja varat atļauties lietot šo preparātu, tad lietojiet droši. Ja ārsts redz uzlabošanos konkrēti Jūsu mātes gadījumā, tad var samazināt glikozamīna devu, lietot tā saucamo minimālo efektīvo devu. Tagad aptiekas plauktos glikozamīnu ir ļoti daudz, varat izvēlēties nevis visdārgāko variantu, bet labas kvalitātes līdzekli par mērenu cenu. Latvijā ir pieejami vairāki glikozamīna savienojuma veidi – sulfāta, hidrohlorīda vai N-acetil-glikozamīna savienojumi. Šie glikozamīna savienojumu veidi savā starpā atšķiras ar uzsūkšanās spēju gremošanas traktā. Visvairāk tas uzsūcas savienojumā ar sulfātu – ap 90% no ieņemtās devas, bet pārējie glikozamīna savienojuma veidi uzsūcas mazāk. Tāpēc labāk izvēlieties tieši glikozamīna sulfāta savienojumu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
velta
Man ļoti naktī tirpst abas rokas,bet kreisā roka ir notirpusi gan dienu gan nakti.ES esmu liela asinspiediena slimnieks, spiediena zāles lietoju katru dienu,man ir 56 gadi,sakiet lūdzu kas varētu man būt pie vainas.Paldies
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Roku tirpšanas iemesli var būt dažādi. Kā vienu no tiem var minēt nerva nepietiekamu apgādi ar skābekli. Iespējams, ka Jums var būt saspiests nervs, visbiežāk to arī novēro locītavu apvidū -plaukstas līmenī. Nerva saspiešanas gadījumā tirpšana vairāk izteikta naktī vai no rīta, jo naktī nav nekādu kustību plaukstās. Vislabāk būtu apmeklēt neirologu, kas Jūs izmeklēs un, ja būs nepieciešams, norīkos pie fizioterapeita, kas varētu tieši Jums piemeklēt pareizo fizikālo terapiju, kas uzlabos mikrocirkulāciju audos un mazinās tūsku. Patreiz pacentieties atslogot abas rokas, vairāk tās atpūtināt. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Zane
Labdien! Ginekoloģe izrakstīja Mycosyst tabletes, bet laikam īsti neesmu sapratusi to lietošanu... Pirmo tableti (kopumā 3 tablešu kurss) iedzēru 29. decembrī, daktere teica, ka nākamā ir jādzer pēc 30 dienām. Tagad nesaprotu kā tās dienas pareizi jāskaita, sākot no 29. decembra vai no 30. decembra un vai tablete ir jādzer 30. vai 31. dienā?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Principiāli ir ieņemt šo tableti vienreiz mēnesī, tāpēc droši varat lietot otro devu 29. janvārī. Novēlam Jums būt veseliem!
Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Anita
Arī manām reizēm ir raksturs! Dažreiz jau aizkavējas pa pāris dienām, bet es to neņemu vērā. Norit viss kā jau pienākas, nepilnu nedēļu. Bet tad pēc nedēļas atkal parādās, kuras ilgst tikai 4 dienas. Kas tad tas? Domāju sakumā ka tikšu sveikā ar ieliktnīti, bet nē! Nu tad arī man ir jautājums, kapēc tā?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Šāda tipa smērēšanās cikla vidū var būt saistīta ar iekaisumiem vai ar kādu hormonālo problēmu. Silti Jums iesakām apmeklēt savu ginekologu, lai nodotu vajadzīgas analīzes. Šajā gadījumā tomēr ir nepieciešama ārsta konsultācija. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Irina
labdien!Sakiet ludzu man ir problematiska ada grezos pie arstiem un pie kosmetologa izrakstija visadas zales, kremus, gelus, bet nekas nelidzeja. Varbut Jus man ko ieteiktu adas attirisanai.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Ādas problēmas ir ļoti daudzveidīgas, uzreiz kaut ko ieteikt bez vizuālās apskates diezgan grūti. Aprakstiet, lūdzu, sīkāk, kas tieši ir ar Jūsu ādu - pinnes, ādas sausums, lobīšanās, apsārtums, nieze vai kas cits. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Aija
Vai hormonālās tabletes lietojot ilgi, var pieaugt liekais svars? Un kādas atsauksmes ir par SYNTHA-6. Dēlam 17,sācis lietot šo pulveri.Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lietojot hormonu saturošās tabletes, svars var pieaugt, bet tas ir atkarīgs no tā, kādas grupas un veida hormonus Jūs lietojat. Piemēram, lietojot noteiktās pretapaugļošanās hormonālās tabletes, sievietes svars mēdz palielināties. Syntha-6 nesatur hormonus, tas ir proteīnu maisījums, kas palīdz garantēt pastāvīgu aminoskābju nokļūšanu muskuļos. Šis līdzeklis satur maz laktozes un ogļhidrātu, tāpēc neļauj uzkrāt liekās kalorijas. Ja Jūsu dēls nodarbojas ar intensīvu fizisko slodzi, tad Syntha-6 nodrošinās augstvērtīgo proteīnu nokļūšanu organismā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-19
Iesūtīja:
Evija
Labdien, man ir tāda problēma starp dibenu vaigiem ir izveidojies pušums, tāds jēls,virsējas ādas nav pieļauju iespēju, kad no izsvīšanas, nav patīkama sajūta. Sakiet lūdzu, ko Jūs varētu ieteikt, lai tas ātrāk sadzītu. Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lai ātrāk sadzītu, varat lietot Bepanthen Plus krēmu vairākas reizes dienā. Šis zāļu līdzeklis gan paātrinās gļotādas atjaunošanos, gan dezinficēs šo vietu. Ievērojiet personīgo higiēnu, labāk patreiz izvēlieties tikai kokvilnas apakšveļu, kura nedos ādai sasvīst. Nedēļas laikā vajadzētu šim pušumam sadzīt. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2010-01-18
Iesūtīja:
Gatis
labiden, vēlējos uzzināt vai DOXYLAN antibiotikas palīdz pret pinnēm, man ārste uzrakstīja šīs zāles, bet anotācijā nekas nav minēts, ka tas ir domāts ar ādu saistītām problēmām, vai šīs antibotikas kaut kādā veidā palīdzēs tikt no pinnēm vaļā? Paldies jau iepriekš.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Šīs antibiotikas lieto arī ādas infekcijas gadījumā, mīksto audu infekciju gadījumos. Pinnes savā būtībā ir hroniskā ādas slimība, tāpēc ārste ir izrakstījusi antibiotikas. Lietojiet zāles atbilstoši norādītajai devai un ilgumam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-18
Iesūtīja:
inga
cik maksa LINEX?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Linex 16 kapsulu iepakojuma cena ir 3.50-4.00 Ls. Ja gribat lētāku analogu, tad varat izvēlēties Fibrolakt kapsulas, kura cena ir aptuveni 2.30-2.50 Ls arī 16 kapsulas. Vairāk par to palasiet šeit. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-18
Iesūtīja:
egija
Vai maxim pretsviedru rullīti var lietot laktācijas periodā --- padusēs un uz sejas arī?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka nepieciešama konsultācija ar savu ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-18
Iesūtīja:
Māra
Labdien!Sakiet lūdzu,vai kautkā var noteikt vai man ir iesnas vai tūska deguna dobumā?Esmu grūtniece 30/31 nedēļa,lasīju ka deguna dobumā arī mēdz būt tūska.Naktīs deguna nāsis aizkrīt ciet,pa dienu mazāk,bet jūtās ka deguns nav īsti tīrs.Esmu smērējusi Rinogēla smērīti,bet kautkā deguns krīt ciet,šķaudīšana ir visu grūtniecības laiku,biežāk šķaudu nekā tad kad nebiju stāvoklī.Pagājušās nedēļas beigās mazliet bija kakls sāpīgs un jutu ka tā kā iesnas "taisās",bet kaklu izārstēju,dzēru tējas ar medu,ēdu ķiploku,centos ārstēties cik nu vien var.Tagad man nav skaidrs par tām iesnām,ir vai nav,tā kā nav kā parasti kad man iesnas ir,tāpēc jautāju vai kautkādā veidā var atšķirt iesnas no tūskas!Paldies!
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Akūtas iesnas parasti ilgst kādu nedēļu, mazināt tās palīdz jebkuri deguna pilieni. Ja deguns ir aizlikts ilgstoši, iespējams, ka Jums ir tāda problēma sakarā ar grūtniecību. Mēdz būt, ka sievietēm grūtniecības laikā tiek izjaukta pareiza (līdz šim brīdim funkcionējošā) šķidruma sadale organismā, tāpēc organismā šķidrumam ir tieksme pārvietoties augšup, kā rezultātā palielinās deguna un rīkles gļotādas tūska. Šī parādība ir īslaicīga, pēc dzemdībām viss atkal normalizēsies bez jebkādām zālēm. Dažkārt grūtniecības laikā sievietēm ir nedaudz aizliktas ausis. Klasiski akūtu iesnu gadījumā sākumā parasti parādās tūska, tad sākas sekrēcijas fāze – vispirms ar ūdeņainiem izdalījumiem no deguna, kas pēc pāris dienām var kļūt biezāki. Var būt arī tā saucamais strutainais posms un tikai tad sākties izveseļošanās. Viss šis process ilgst apmēram 7-10 dienas. Ja tas tā nenotiek, iespējams, ka nav tipiskas iesnas, bet kāda cita rakstura slimība. Tas parasti ir tad, kad papildus cilvēkam ir vēl citi simptomi - galvassāpes, paaugstināta temperatūra, ausu aizkrišana. Šajā gadījumā noteikti ir jāiet pie LOR ārsta. Ja Jums ir tikai deguna tūska, tad visdrīzāk tas ir saistīts ar grūtniecības stāvokli. Varat turpināt lietot Rinogelu (tas arī noņem tūsku), jo pilināt parastos geguna pilienus nebūs korekti, tie ir domāti īslaicīgai lietošanai. Atvieglot elpošanu un atbrīvot aizlikto degunu var palīdzēt inhalācijas. Patreiz labāk censties iztikt ar dabas līdzekļiem (grūtniecības pēdējās nedēļās). Ja Jums parādīsies kādas papildus sūdzības noteikti būs jākonsultējas ar LOR ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-18
Iesūtīja:
silvija
Labvakar! Kādas antibiotikas labāk lietot pie aknu abscesa9 sastrutojuma) un vai var izārstēt bez ķirurģiskas iejaukšanās?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Mēs nedrīkstam Jums ieteikt kādas konkrētās antibiotikas lietošanu, jo tas ir tikai Jūsu ārsta kompetencē. Visas antibiotikas ir recepšu zāles, ko nozīmē un izraksta tikai speciālists, jo tikai ārsts, kas Jūs ārstē, var zināt visu Jūsu slimību vēsturi, kā arī tekošās saslimšanas dinamiku un attīstību. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-17
Iesūtīja:
Aija
Vai tabletes Flukonazols ir bezrecepšu līdzeklis? Un vai sēnīte neatgriezīsies?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Flukonazols ir recepšu zāļu līdzeklis. Izlasiet, lūdzu, šo rakstu, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk atbrīvotos no piena sēnītes un turpmāk neslimotu ar šo kaiti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-17
Iesūtīja:
inara
Jūtos puslīdz labi,asins spiediens normas robežās,bet ausīs tāda dzinkstēšana,itkā galva -ausis būtu pielikta pie telefona staba.Ausu ārsts neko nekonstatē.Lietoju zāles KAVITON-reizēm troksnis pazūd,vai šīs zāles es varu lietot regulāri-vecums 65 gadi.Paldies.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Parasti šajā vecumā šīs zāles lieto regulāri dažādiem mērķiem – dažādu smadzeņu darbības traucējumu ārstēšanai, demences, reiboņu ārstēšanai, pēc insulta stāvokļu ārstēšanai un arī dažādu auss trokšņu ārstēšanai. Rekomendējam konsultēties papildus ar neirologu, jo tas visdrīzāk ir neiroloģiskas dabas traucējums un var būt ir nepieciešams lietot ne tikai Cavinton, bet arī kādu citu medikamentu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-12-17
Iesūtīja:
Liene
Sveicinati, kaa man rikoties, ja man ir pazudusi recepte un zaales pirku pirmo reizi ( Jus man ieteicaat griezties taja aptieka, kura parasti perku konkretaas zales)? Vai pastaav iespeja, ka es zales ( Yasminelle ) varu dabuut bez receptes? Vai var sarunaat ar farmaceitu, ka ienesisu recepti velaak,kad busu apmeklejusi arstu? Paldies
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Ja uz receptes bija izrakstītas zāles uz preparātu Yasminelle, tad aptiekā droši vien varat sarunāt, lai Jums pārdotu šo preparātu un, ka recepti atnesīsiet pēc tam, kad apmeklēsiet ārstu. Parasti ar šiem preparātiem to var sarunāt ar farmaceitu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103/331 | 104 | 105 | 106 | 107 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti