Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Kā atbrīvoties no piena sēnītes
Reklāma

   Piena sēnīte (zinātniskā valodā – kandidoze), kaut arī nepieder sevišķi nopietnām saslimšanām, tomēr var sagādāt daudz nepatīkamu sajūtu, bet, ja to neārstē, tā var pamatīgi apgrūtināt dzīvi. Uzmanīgi izlasiet turpmāko tekstu, un, ja jums rodas šāda problēma, jūs to varēsiet sekmīgi novērst.

   Mīti par piena sēnīti:

 • tā ir reta slimība;
 • ar piena sēnīti slimo tikai sievietes;
 • no šīs slimības viegli izārstēties ar tautas medicīnas līdzekļiem;
 • pati beidzas pēc dažām dienām.

   Patiesībā:

 • piena sēnīte ir izplatīta saslimšana, kuru pazīst kopš Hipokrāta laikiem, kurš to konstatēja gan vienkāršajiem ļaudīm, gan dižciltīgām dāmām;
 • slimo ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, taču retāk. Viņiem šī slimība izsauc dedzināšanu, apsārtumu un niezi dzimumlocekļa galviņas apvidū, sāpes urinējot un dzimumakta laikā;
 • piena sēnīte obligāti jāārstē, lai tā nekļūtu par kaut ko nopietnāku.

   Kā rodas piena sēnīte?

   Piena sēnīte attīstās tad, kad tiek izjaukts intīmās mikrofloras līdzsvars – tiek radīti apstākļi sēnīšu attīstībai. Piena sēnīte respektīvi ir vaginālā disbakterioze. Tā ir sēnīšu slimība, kuru provocē sēnītes Candida – no tā radies medicīniskais termins „kandidoze”. Sēnīšu sporas pastāvīgi atrodas gaisā, no tām praktiski nav iespējams atbrīvoties, taču iespējams novērst infekciju un ar to cīnīties.

   Piena sēnītes attīstīšanos veicina:

 • antibiotiku lietošana, kuras izjauc normālas intīmās mikrofloras līdzsvaru, bet atvieglo sēnīšu infekcijas izplatību;
 • nepareiza intīmā higiēna (parasto ziepju lietošana, nevis speciāli tam paredzēto), kas noved pie pH mainīšanas. Normāli pH līmenis ir nedaudz skābs, kas traucē sēnīšu attīstību;
 • prezervatīvu lietošana ar baktericīdām piedevām, kas paredzētas dezinfekcijai dzimumakta laikā. Ar visiem no tā izrietošajiem plusiem, baktericīdas piedevas var izjaukt normālas mikrofloras līmeni, kura cīnās pret sēnītēm;
 • zema imunitāte, kas atvieglo sēnīšu attīstību un neļauj organismam pilnīgi izveseļoties, līdz ar to periodiski (pat 1-2 reizes mēnesī) attīstās piena sēnīte.

   Simptomi, kuriem jāpievērš uzmanība:

 • dedzinoša sajūta un nieze ārējo dzimumorgānu apvidū;
 • balti vai dzeltenīgi biezpienveidīgi izdalījumi no maksts;
 • sāpes urinējot un dzimumakta laikā.

   Kādi preparāti ieteicami

   Izārstēt piena sēnīti – tas nozīmē atjaunot normālu intīmo mikrofloru. Šim nolūkam pieejami vairāku grupu efektīvi preparāti:

   Pretsēnīšu preparāti.

   Tie aptur sēnīšu infekcijas attīstību. Pārdod kā vaginālās zāļu formas (svecītes un krēmi) ārīgai lietošanai, tā arī kapsulas un tabletes iekšķīgai lietošanai. Parasti nozīmē kombinācijā ar ieteiktajām antibiotikām. Ja ārsts, rakstīdams antibiotiku receptes, aizmirst par to, nekautrējieties atgādināt. Sevišķi tas būs svarīgi gadījumā, ja esat jūtīgs pret sēnīšu infekcijām. Parasti no pretsēnīšu līdzekļiem reizē ar antibiotikām ārsti nozīmē nistatīnu (tabletēs), lai novērstu sēnītes aktivizāciju, bet piena sēnītes ārstēšanai – flukonazolu (kapsulās – ērtai lietošanai). Šo preparātu efektivitāte ir pietiekami augsta, bet ārsts var nozīmēt arī stiprākas iedarbības preparātus. Praktiski visi pretsēnīšu līdzekļi ir recepšu medikamenti, bet bez receptes var iegādāties nistatīna svecītes.

   Baktēriju preparāti vaginālai lietošanai.

   Tās ir vaginālās svecītes vai lodītes, kuras satur „labās” baktērijas, kas palīdz normalizēt vaginālo mikrofloru – „Vagilac” un „Floragyn”. Šīs svecītes iesaka lietot vienmēr, kad attīstījusies piena sēnīte, kā arī periodiski profilakses nolūkos, kad ir jūtams kāds diskomforts makstī. Šie preparāti ir pieejami bez receptes un nav kaitīgi veselībai, tie dara tikai labu organismam.

   Līdzekļi, kas uzlabo vaginālo pH līmeni

 • Vagisan – vaginālās svecītes, kuras satur pienskābi: tās atjauno normālu intīmās mikrofloras pH (padara to skābāku, kas neļauj attīstīties sēnītēm), aptur sēnīšu attīstību un veicina labvēlīgo baktēriju attīstību. Vagisan var iegādāties aptiekās bez receptes.
 • Intīmās ziepes – tās ir speciālās intīmās ziepes vai želejas, kas ir labas sakarā ar to, ka neizjauc veselīgas mikrofloras līdzsvaru, uzturot vajadzīgo pH līmeni, un traucē sēnīšu infekcijas attīstību. Parastas ziepes padara pH līmeni sārmaināku un tādējādi rada vidi sēnīšu attīstībai. Vairāk par to šeit.

   Baktēriju preparāti (probiotikas) iekšķīgai lietošanai

   Lietojot šos preparātus, tie galvenokārt normalizē zarnu trakta mikrofloru, bet tāpat ietekmē arī intīmās mikrofloras uzlabošanos. Biežāk lietojamie šīs grupas preparāti ir Liveo, Fibrolakts, Bifolac, Linex, Jogurta kapsulas, u.c. Dodiet priekšroku baktēriju preparātiem, kuri satur „labo” baktēriju lielu devu (sākot no 2 miljardiem baktēriju vienā kapsulā – Liveo, Fibrolakts un Jogurta kapsulas) – tādā gadījumā Jums pietiks ar 1-2 kapsulām dienā. Tie ir domāti ilgstošai lietošanai, efekts parādās pēc 1-3 mēnešiem. Baktēriju preparāti (probiotikas) organismam nekaitē, bet papildus tikai uzlabo zarnu trakta darbību, vēdera izeju un dažu vitamīnu vielmaiņu (piem., K vitamīns, kas ir nepieciešams normālai asinsrecei), tāpēc var droši lietot ilgstoši.

 

 

   Baktēriju preparāti ir obligāti jālieto arī, lietojot antibiotikas, jo antibiotikas bojā zarnu trakta mikrofloru un daudziem cilvēkiem izraisa ļoti daudz nepatīkamu problēmu. Vairāk par to šeit. Visi baktēriju preparāti ir nopērkami bez receptes.

   Preparāti, kuri stiprina imunitāti

   Vāja imunitāte bieži noved pie sēnīšu infekcijām un to biežai periodiskai atkārtošanai. Pievērsiet uzmanību preparātam Wobenzym, kuram piemīt imunomodulējoša iedarbība un, kas palīdz cīnīties pret hroniskām infekcijām. Tas ir labs imunomodulators, kam piemīt pretvīrusu un pretmikrobu darbība. Tāpat kopējās veselības un imunitātes uzturēšanai ir nepieciešams lietot vitamīnu kompleksus un arī zivju eļļu. Arī baktēriju preparāti stiprina imunitāti, lietojot tos regulāri 1-2 mēnešu laikā.

   Uzturiet sevi formā un esiet veseli!

   Jūsu Zalesinfo

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti