Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Ja ilgi nedzīst brūces vai ir nopietnākā slimība – trofiskā čūla
Reklāma

   Āda ir lielākais cilvēka ķermeņa orgāns un tai ir ļoti svarīgas funkcijas, kas ir nepieciešamas, lai cilvēka organisms varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Piemēram, ādai ir termoregulācijas funkcija un iekšējo orgānu aizsargfukcija, kā arī D vitamīna sintēzes un aizsardzības funkcija pret UV stariem, it sevišķi mūsdienās, kad jau pusaudži regulāri apmeklē solārijus un pārmērīgās UV staru ietekmes rezultātā cieš pirmām kārtām āda. Ja āda ir vesela, tad ļoti bieži tai ir vēl viena ļoti svarīga funkcija – imunitātes veicināšanas funkcija, tas ir, āda kalpo kā dabīgā barjera, lai mikroorganismi un dažādu infekciju ierosinātāji nevarētu iekļūt organismā un izraisīt kādas slimības progresēšanu. Protams, ādai ir jušanas funkcija, kad caur ādas jušanas receptoriem cilvēks var sajūst gan sāpes, gan dažādus pieskārienus, gan spiedienu un kairinājumu. Tādēļ ir tik svarīgi kopt savu ādu un barot to.

   Katram no mums dzīves laikā varētu būt dažādas traumas, kuru rezultātā varētu izveidoties brūces. Pēc jebkuras traumas ir jāapskata cietušā ķermeņa daļa un jānovērtē. Brūces arī var būt dažādas – vaļējās (āda ir pārplēsta) un slēgtās (āda nav pārplēsta), lūzuma gadījumā šie abi brūču veidi var kombinēties. Caur atvērto brūci cilvēka organismā var ieklūt infekcija un sekas var būt ļoti bīstamas. Ja brūce ir vaļējā, tad nekavējoties nepieciešams apturēt asins tecēšanu un dezinficēt brūci, lai asinīs neiekļūtu kāda infekcija. Ja brūce ļoti stipri asiņo, vajag pielikt kādu marles tamponu un piespiest. Ja brūce stipri neasiņo, tad nepieciešams to apstrādāt ar kādu antiseptisku vai sāls šķīdumu. Brūču tīrīšanai labi noder arī tīrā ūdens strūkla, piemēram, to var labi darīt zem ūdens krāna strūklas. Kad brūce ir iztīrīta un no ārpuses dezinficēta, to vajag nosusināt ar tīru drāniņu un pārsaitēt ar parasto marles saiti. Tādā veidā var nodrošināt brūces nosacīto tīrības pakāpi un apmeklēt speciālistu, lai varētu pārliecināties par to, ka brūce tomēr nav inficēta. Ārsts parasti pēc brūces apstrādes, ja tā nav inficēta, nozīmē kādu brūču dzīšanas veicinošo līdzekli, piemēram, kādu ziedi vai gēlu.

   Tagad aptiekās var nopirkt daudz un dažādu brūču dziedēšanas līdzekļu – brūču gēlu, Solcoseryl ziedi (kas ir domāta sauso brūču kopšanai un dziedēšanai), Solcoseryl gēlu (kas ir domāts mitrojošo brūču kopšanai, kā arī tās attīrīšanai), Curiosin gēlu. Ir arī jaunākās paaudzes brūču kopšanas un dziedēšanas līdzekļi, piemēram, Šveicē ražotais Catrix preparāts, kas ir pulveru veidā pa 1 gr katrā iepakojumā. Kādos gadījumos var lietot šāda tipa medikamentus? Ja Jums ir brūce, kas ir bez infekcijas, bet ilgi nedzīst, tad droši varat nopirkt aptiekā Catrix pulverīti un pēc brūces dezinfekcijas (ar kādu antiseptisku līdzekli) uzbērt to visas brūces garumā, tad uzlikt parasto marles pārsēju. Catrix ir dabisks preparāts, kura sastāvā ir dabīgie proteīni no vēršu skrimšļaudiem, kas veicina jauna kolagēna sintēzi, tādējādi sekmējot brūces daudz ātrāku sadzīšanu un ādas reģenerāciju. Catrix lietojams tikai 2 vai 3 reizes nedēļā un to var droši lietot arī dažādas ģenēzes ādas čūlu ārstēšanai (tai skaitā arī trofisko un diabēta pēdas čūlu ārstēšanai), izgulējumu ārstēšanai, kā arī ilgstoši nedzīstošo brūču ārstēšanai. Protams, čūlu ārstēšanas process ir ļoti ilgstošs un arī dārgs, bet tiem cilvēkiem, kam jau gadiem ilgi pastāv čūlu problēma, Catrix pulveru lietošana tikai 2-3 reizes nedēļā divu mēnešu laikā nebūs apgrūtinoša, bet rezultatīva. Catrix ir bezrecepšu medikaments un to var lietot mājas apstākļos uz nosacīti tīrās, neinficētās brūces vai čūlas, kā arī izgulējumu ārstēšanai. Ja pulveris nepatīk pacientam, var šo pašu Catrix pulverīti samaisīt kopā ar pāris ml izotonisko (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu, ko var arī nopirkt aptiekās, un izveidot pastu, ko ļoti ērti var uzklāt brūces, čūlas vai izgulējuma virsmā. Kad atbrīvojas Catrix preparāta aktīvās vielas, brūce vai čūla tiek pakāpeniski sadziedēta, pateicoties paātrinātai jauna kolagēna sintēzei un ādas reģenerācijai. Protams, tas nav brīnumlīdzeklis, bet savā ziņā jaunais un Eiropas valstīs daudzu klīnisko pētījumu un ilggadīgās ārstu klīniskās prakses laikā pārbaudītais preparāts. Jebkuras slimības sekmīgai ārstēšanai nepieciešams ne tikai labs un kvalitatīvs medikaments, bet arī cilvēka pacietība un pareizo ārstēšanas pamatprincipu ievērošana.

   Venozās čūlas ir ļoti nopietna problēma daudziem cilvēkiem. Tipiska venozo čūlu veidošanās vieta ir iekšējās potītes apvidū vai dažus centimetrus virs tās. Šādas čūlas mēdz būt seklas, virspusējas, dziļas, kā arī tīras un ar atmirušajiem audiem. Protams, jo čūla ir netīrāka, dziļāka un lielāka, ārstēšana būs ilgstošāka un nopietnāka. Venozo čūlu rašanās iemesli ir dažādi – cukura diabēts, pārciestā trauma,bet galvenais čūlu veidošanās iemesls tomēr ir paaugstināts venozais spiediens. Tāpēc ir ļoti svarīgi veikt profilaktiskus pasākumus, lai pasargātu sevi no venozās mazspējas attīstības riska, piemēram, biežāk jāatpūtina kājas, tās paceļot un uzlabojot venozo atteci, jānēsā elastīgās saites vai zeķes, ko Jums var ieteikt vēnu speciālists – flebologs. Var veikt arī speciālus vingrojumus, kas veicina asins atteci no vēnām, tādējādi samazinot venozo hipertenziju. Daudz lētāka un efektīvāka ir tomēr slimības profilakse, nevis tās ārstēšana. Tāpēc ir tik svarīgi laicīgi veikt slimības profilaksi.

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti