Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?

Iespēja uzdot jautājumus šobrīd ir slēgta! Novēlam Jums būt veseliem!

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2012-01-09
Iesūtīja:
Jānis
Labdien ,man reizēm uznak podagras lēkmes kāju pirkstos ,pecpusdienas un pašā vakara lietoju stipru tēju ,vai tas ietekmē lēkmi ,ko citu varetu dzert noguruma mazināšanai vai var maset ,vai var sildit, vai var maset ar vibromasažieri.
Atbilde 

Stiprā tēja, kā arī kafija, satur tādas vielas kā ksantīni, kas negatīvi var ietekmēt podagras slimības gadījumā. Ieteicams labāk dzert tīru minerālūdeni. Noguruma mazināšanai iesakām lietot žeņšeņ ekstraktu kapsulās vai arī dzērienā (Gerimax energy). Žeņšeņ ļoti labi tonizē organismu un piedod spēku, bet ja lieto regulāri 2-3 mēnešu garumā. Par žeņšeņ palasiet šeit. Sāpošās vietas var masēt, bet uzmanīgi, lai neizraisītu sāpju sajūtas. Silta vannošanās arī ir ieteicama procedūra podagras gadījumā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-08
Iesūtīja:
Ineta
Labdien. Man ir 29 gadi un es tikai sāku otro mēnesi lietot pretapaugļošanas tabletes Lindynette 20. Tās ir manas pirmās pretapaugļošanas zāles vispār. Ārste tās izrakstīja tikai iekaisuma ārstēšanas dēļ. Instrukcijā ir teikts, ka lietojot šis zāles pastāv trombozes risks. Īpaši daudz smēķējot. Man gadās dažreiz uzsmēķēt - 3-5 cigaretēm dienā. Dažreiz tikai 1 cigarete aiziet no rīta. Man tagad ir jautājums, vai 3 cigaretes skaitās daudz? Un tiešām lietojot Lindynette un izsmēķējot 3-5 cigaretes dienā man pastāv trombozes risks?
Atbilde 

Trombozes risku izraisa nevis smēķēšana, bet gan zāles. Vienkārši smēķēšana var pastiprināt tās rašanās risku, jo nikotīnam ir spēja ietekmēt sirds-asinsvadu sistēmu, sašaurināt asinsvadus un provocēt trombu rašanos. Ja reāli pastāv trombozes risks, tad tā tromboze parādīsies arī bez smēķēšanas. Vienkārši smēķēšana to pastiprinās. Iesakām sekot šim jautājumam, laicīgi konsultējoties ar ārstu un nododot atbilstošās asins analīzes. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-08
Iesūtīja:
edvins
Sveiki!Man ir gastrits ta konstateja bernu kliniskaja slimnica, un no gastrita varetu but augsts asins spiediens?Visu parbaudija slimnica un man ir vislaik 37,2 tempertura!tempertura svarstas katru dienu!un tada galva dulla briziem un miegs liekas ka naak!Paaldies!
Atbilde 

Paaugstināts asinsspiediens no gastrīta nevar veidoties. Viegli paaugstināta temperatūra var liecināt par kādu hronisko infekciju organismā, tas pats gastrīts var to provocēt. Nepieciešams izgulēties un labi atpūsties, lai organisms varētu normāli atjaunoties. Iesakām izlietot lietošanas kursu ar preparātu Fitesten, kas dziedē gan kuņģi, gan arī stimulē imunitāti. Padzeriet arī karstās tējas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-07
Iesūtīja:
Diāna
Labdien! Ģimenes ārsts angīnas dēļ izrakstīja antibiotikas Ciprinol 250mg uz 5 dienām (lietoju 2.dienu). Taču ginekologs paaugstināta androstendiona dēļ - Diane 35, kas arī tūlīt būs jāsāk lietot. Sanāk, ka abi preparāti būs jālieto vienlaicīgi 2 vai 3 dienas. Ģimenes ārsts domā, ka neietekmēs Diane 35 darbību un papildus izsargāšanās nebūs vajadzīga. Arī Ciprinol lietošanas instrukcijā, cik sapratu, nav teikts, ka tas ietekmētu kontracepcijas tablešu darbību. Taču Diane 35 instrukcijā teikts, ka kkādas antibiotikas ietekmē. Kā tad īsti ir? Paldies jau iepriekš!
Atbilde 

Ciprinol nav tajā antibiotiku grupā, kam būtu mijiedarbība ar Diane 35. Runa iet par citām antibiotiskām grupām. Taču drošības dēļ iesakām papildus izmantot izsargāšanās barjermetodes. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-06
Iesūtīja:
Helo
Sveiki! Man ir problēma ar sejas ādu Pumpas ir bijushas no 16g, tagad 21g. Agrāk man bija tikai zemādas pumpas, bet tagad vēl sarkanas pumpas ar baltiem galiem, un arī vēl vairaki kuri veidojas. Rezultātā, man gandrīz visa seja ir uzplēsta sarkana. Es to ļooti rūpīgi kopju, dezinficēju, mitrinu. Lieku dabīgās maskas, jo negribu vēl nekādus toksīnus savā ādā. Domāju ka problēma ir zarnās, uzpūstas, rodas gāzes un tā jau norma. Man ir jutiga labaa puse uz leju. Vid. 1.5 gadu bija problēmas ar kunģi, tagad ar kunģi ir labāk. Zinu, apendicīds man nav. Apm pirms pusgada biju slimnīcā(dēl kunga sāpēm), nekādu vainu iisti neatrada un ātri pārgaja. Kādu pareizu uzturu un zāles man iesakat lai izvadītu sakrājushos toksīnus? Vitamīnus regulāri lietoju, arī zivju eļļu. Nav nekādas alerģijas.
Atbilde 

Iesakām atrādīties ārstam dermatologam, jo tikai ar bezrecepšu līdzekļiem šajā gadījumā būs grūti tikt vaļā. Var būt būs nepieciešami antibiotiskie līdzekļi pret šo kaiti, ko var nozīmēt tikai ārsts. Palasiet arī šo rakstu par pinnēm. Jā, šajā gadījumā zarnu trakta stāvoklis arī ir nozīmīgs. Varam rekomendēt palietot zarnu trakta attīrīšānai Ecocolon. Tas attīra zarnu traktu, izvada prom toksiskās vielas, kas veidojas zarnu traktā. Pret zarnu uzpūšanos var un ir jālieto probiotiskie līdzekļi (Liveo, Fibrolakts, Enterol, Lactobex u.c.). Tie, normalizējot zarnu trakta mikrofloru, palīdz mazināt vēdera uzpūšanos. Vairāk palasiet šeit. Vēl ir jāizvairās no saldumu ēšanas, jo „saldas asinis” mazina ādas šūnu aizsargspējas un vieglāk veidojas pumpas. Papildus ir ieteicams lietot ādas vitamīnu kompleksus, par kuriem palasiet šeit. Tie baro ādu un palīdz uzturēt to veselīgā stāvoklī. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-05
Iesūtīja:
rita
Labvakar!Man ir 56.gadi un tāpēc vainas ir daudz.Problēmas ir ar asinsvadiem jo griežas galva ,plīst asinsvadi uz rokām un kājām un vēdera izeju ,daktere man izrakstīja zāles phlebodia 600mg dzert vakarā ,es vienreiz izdzēru otrā rītā galva bija smaga un sajūta nebija laba,vai es drīkstu dzert tableti uz pusēm tas ir 300mg varbūt 600mg man ir par stipru.
Atbilde 

Jā, var, ja tabletei nav speciāla apvalka un to var sadalīt divās daļās (respektīvi, ja ir rieviņa pa vidu). Varat uzsākt ar pusīti, lai organisms pierod, un pēc tam var pāriet uz veselu tableti. Ja stāvoklis neuzlabosies, tad vēlams atmest šī preparāta lietošanu. Vēdera izejas uzlabošanai iesakām produktu Ecocolon, kas palīdz uzlabot un normalizēt vēdera izeju. Novelam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-05
Iesūtīja:
monika
Labdien!man ir 30gadi 15-16. grūtniecības nedēļa par feritinu uzzināju kad ārsts lika taisīt grūtniecēm paredzētas analīzes kautkadā 8.nedēļa man bija 441.2 rādītājs feitina 10.nedēļa mani analīžu rezultāji rādija ferritīns jau 586.1 nezinu ko darīt kur lasīt informāciju. Citām ir problēmas ar feritīnu, bet man viņa ir padaudz. Zāles nekādas nelietoju tikai mg B6, un vitamīnus ''Maria''. Nekādu hronisku kaišu nav. Esu izbraukājusi LIC pie hepataloga neko man neviens nepaskaidroja ar aknām problēmu nav tika taisītas analīzes. Ar ģimenes ārstu konsultājos ,bet bez rezultātiem. Ginekologs stāstīja , ka bija tāds gadijums ar vienu grūtnieci ,bet viņai pec kada laika normalizējās varbūt veltigi uztraucos man arī pēc laika normaliz'ēsies. Paldies!
Atbilde 

Principā feritīns ir dzelzs depo organismā, tas parada kādas ir dzelzs rezerves organismā. Parasti tas ir pazemināts sievietēm. Uzreiz kaut ko teikt šajā gadījumā nevar. Tas var būt paaugstināts arī gadījumos, ja pastiprināti tiek uzņemts dzelzs ar pārtiku. Nepieciešams pēc kāda laika atkārtot analīzi un pavērot šī radītāja dinamiku. Vēl iesakām konsultēties ar hematologu, kas speciālizējas asinsrades jautājumos. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-05
Iesūtīja:
Inta
Labdien!Ir tāda problēma - mammai palika sarkana kāja,-no ceļgala līdz potītei.Bija pie ārsta,dzēra tabletes,vel ar kautko smēreja.Tagad smēreē ar Lanol... padērgs krems.Sāpēt nesāp un neniez.Tagad parādās uz rokām.Vai tā varetu būt pārtikas alerģija?Paldies. P.s. Daudz lieto piena produktus,banānus,citrusveidīgos.87 gadi.
Atbilde 

Tā, neredzot pacientu, grūti kaut ko diagnosticēt. Tā var būt pārtikas alerģija, ja ir nieze un sārtās pumpas, kas niezē. Ja tā ir pārtikas alerģija, tad Jums ir jāpadoma, kādi produkti ēsti pēdējās dienās, kas varēja izraisīt alerģiju un tos noteikti ir jāizslēdz no raciona. Mēs iesakām apmeklēt arī ārstu, jo tas var būt arī kas cits, un lai to diagnosticētu, pacientu ir jāizmeklē. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-04
Iesūtīja:
Elīna
Labdien ! Palīdziet lūdzu kādas zāles man lietot vai antibiotikas? situācija- pēc saaukstēšanās, nedēļu bija stipras iesnas... pēc tam tās pārgāja, bet ik pa laikam ir spēcīgas saapes pieres apvidū , virsdegunē. Par ko tas liecina un kādas zāles būtu jālieto es mēģināju remdēt sāpes uzliekot pipra plāksteri starp pieri un degunu.
Atbilde 

Šajā gadījumā obligāti ir jākonsultējas ar ārstu. Ir nepieciešams uztaisīt rentgenu, lai zinātu kas Jums tur īsti ir. No ta ir atkarīga arī zāļu terapija. Var būt ar vienām antibiotikām netiksiet galā, tāpēc dodieties pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2012-01-02
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Vīram jau ilgāku laiku sāp muguras lejas daļa,velkošas sāpes abās pusēs,brīžiem pat tā sarauj,ka grūti atliekties,arī no sēdus stāvokļa grūti piecelties. Nodeva pilnu asins ainu,arī urīnanalīzes,bet it kā nekas nopietns,tikai Eritrocīti bija paaugstināti,bet atkārtoti kad nodeva urīnanalīzes tad - redzes laukā 7-15,bet iepriekšējais laikam 25 ul neg. Vīrs izdzēra Urasept 14 dienas un viņam ieteica pieteikties uz US vēdera dobuma org. Varbūt varat ieteikt kādu speciālistu,kur vīrs varētu pārbaudīties,jo sāpes nepāriet,un viņš ir tālbraucējs,sēdošs darbs...varbūt tās ir muguras problēmas? Un kur Rīgā varētu pieteikties uz US vai pie kāda speciālista,kur nav jāgaida rindās? Liels paldies jau iepriekš!
Atbilde 

Visdrīzāk sāpes dod problēmas ar muguru un vajadzētu konsultēties šajā gadījumā ar neirologu. Sedošs darbs un braukšana tālos attālumos var dot tādas problēmas. Šeit, mēs pieļaujam, būs nepieciešams mugurkaula rentgens, bet uz to visu norīkos ārsts neirologs. Viņš arī pateiks kā ārstēties šajā gadījumā – dzert zāles vai arī vajadzēs injekciju kurss, kādas fizioprocedūras nepieciešamas. Uz savu roku varat pasmērēt kādas pretsāpju smēres, kas nedaudz var atvieglot sāpes. Uz US var aiziet jebkurā poliklīnikā, vienīgais ar ģimenes ārsta norīkojumu tas varētu būt lētāk. Par pilnu maksu dārgāk, bet ātrāk gan. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-16
Iesūtīja:
Zane
Labdien! Vēlos konsultēties par asinsspiedienu pazeminošām zālēm Indatens 2,5mg. Manam vīram ir paaugstināts asinsspiediens no140/100- 160/115. Iemesls nav zināms, lai arī ir pārbaudītas gan nieres, gan virsnieres, gan asinsvadi.2 gadus lieto Atacand 8, spiediens zemāk par 135/95 nekrītas, bet var būt arī augstāks. Bet lieta tāda, ka lietojot šos asinsspiedienu pazeminošos medikamentus, ir radusies cita problēma - erektīlā disfunkcija. Palasot medikamenta Indaten aprakstu, šīs blakusparādības nav minētas. Varbūt varētu pamēģināt šo medikamentu?
Atbilde 

Medikamtnu maiņu var ordinēt tikai ārsts. Mēs iesakām pārrunāt ar āstu šo jautājumu. Pretspiediena medikamentu izvēle ir ļoti plaša un ir iespējams atrast tādu, kam šī blakusparādība nebūs. Tāpēc obligāti konsultējieties ar ārstu, bet ar pašārstēšanos (zāļu nomaiņu) šajā gadījumā nenodarbojieties. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-16
Iesūtīja:
Kerija
Labdien! Man ir 30 gadi , kad paēdu pēc , kādas stundas , citreiz ātrāk sāk ķņudēt Labajā pusē, tākā tirpst, kņud,iesāpas ļoti reti , vederā smaguma sajūta kas tas varētu būt.Aknu analīzes taisītas labas , tāpat nieru arī, bija sonogrāfija arī teica, ka viss kārtībā, un vēl kaklā tākā kamols. Liekā svara nav, nodarbojos 4, 5 reizes ar sportu nedēļā. Tāda kņudēšana bija pavasarī, tad pazuda tagad oktobrī atkal sākās. Vēdera izeja nav aizcietējumu, mīksta ,bet tāda ķepīga nepilnīga, hemoroidu nav.
Atbilde 

Pieļaujam, ka tas var būt saistīts ar kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūlu. Parasti šī kaite arī aktivizējas pavasarī un rudenī. Tāpēc iesakām apmeklēt gastroenterologu. Gastroenterologs Jūs izmeklēs un nozīmēs atbilstošu terapiju šajā gadījumā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-14
Iesūtīja:
Jana
Labdien! Tā kā man ir hroniskas iesnas un visu laoku jālieto kāds jūras ūdens, lai pašsajūtu atvieglotu, man radies jautājums - vai nevar aizstāt aptiekās nopērkamos jūras ūdeņus flakoniņos, kas ir padārgi ar pašas gatavotu jūras ūdeni? Zinu, ka veikalos "Drogas" ir nopērkama dabīgā jūras sāls bez piejaukumiem, kas ir domāta vannām. Varbūt, ja no tās es pagatavotu vieglu sālsūdeni, sajaucot to ar atdzesētu vārītu ūdeni, efekts būtu tāds pats?... Tas būtu daudz lētāk...
Atbilde 

Tīri teorētiski Jūs, protams, varat to izdarīt šādi, bet tomēr mēs to neiesakam, jo bez speciālām iemaņām un zināšanām būs grūti pagatavot pareizu šķīduma koncentrāciju. Ja šķīdums būs pārsātināts ar sāli, Jūs varat bojāt deguna gļotādu, ja būs nepietiekošā sāls koncentrācija, tad efekts būs vājš. Tāpēc iesakām tomēr to, kas nopērkams aptiekās. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-13
Iesūtīja:
Inta Jakovļeva
Kur var iegādāties laktobaktērijas, bifidobaktērijas jogutra baktērijas, lai mājas apstākļos pagatavot veselīgu kefīru, jogurtu u.c. piena produktus?
Atbilde 

Mūsu rīcībā nav tāda veida informācijas. Baktērijas, ko izmanto probiotisko preparātu pagatavošanai, Latvijā nepārdod. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-12
Iesūtīja:
Kristiana
Labdien! Dēliņam 5 gadi. Ir klepus nu jau otro nedēļu, sākumā lietojām Brontex sīrupu, bet ārste saklausīja trokšņus krūtīs un izrakstīja mums antibiotikas Bactox-dzeram 4 reizes dienā pa 2,5ml. Dzeram daudz tējas un izejam arī laukā, jo temperatūras nav. Pa nakti klepus nav, bet pa dienu diezgan! Vai var lietot gan antibiotikas gan kādu atkrēpošanas līdzekli kopā, vai ja dzer tikai antibiotikas tad tām vajadzētu palīdzēt?
Atbilde 

Ir jādzer gan antibiotikas, gan arī atkrēpošanas līdzekli, gan tējas. Tad ātrāk bērniņš atveseļosies. Noteikti dodiet bērnam arī vitamīnus, lai stiprinātu organismu. Antibiotikas dzeriet tik ilgi, cik teica ārsts, jo priekšlaicīgi atmetot antibiotikas, uz tām varēs attīstīties rezistence un tās nākošreiz nebūs jau efektīvas. Ja stāvoklis neuzlabosies, tad noteikti konsultējieties ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30/336 | 31 | 32 | 33 | 34 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti