Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI135689

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2011-10-27
Iesūtīja:
Ess
Cik ir maksimāli pieļaujamais laiks, pēc ierastā laika, kad var iedzert Yasminelle tableti un nebūs nepieciešams lietot papildus izsargāšanās līdzekļus.? piemēram, pēc divām ar pusi stundām iedzerot tableti, nav jālieto papildus izsargāšanās līdzekļi. Un tas ir pilnīgi droši.? Paldies. :)

Iedzerot kontracepcijas līdzekli Yasminelle, maksimāla koncentrācija asinīs jau tiek sasniegta 1-2 stundu laikā. Tāpēc pēc 2 stundām jau drīkst neizmantot papildus aizsargāšanas līdzekļus. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-26
Iesūtīja:
Mārīte
Labdien.Vīrietis 28.g.,1.90m.Pirms 1.5gada vasaras laikā sākas saberzums cirkšņa rajonā. lietojām streptacīda ziedi.Nepalīdzēja.Saberzums pārgāja stipri niezošā iekasumā uz iekšstilbiem nedaudz uz sēkliniekiemun un uz augšu gar apakšbikšu malu.Sāka lietot streptacīda PŪLVERI,sākās uzlabojums, pazuda apsārtum uz iekšstilbiem.Pārējais iekaisums nepāriet jau vesalu gadu visu laiku lieto streptacīda pūlveri,vakaros. Šovasar gandrīz pārgāja pavisam,bet tagad atkal stipri niez arī naktīs sakasa līdz asinīm āda sausa,kad sakasa tad arī pietūkusi tajā vietā.Kas tas ir,ko darīt? Ko lietot? Pie ārsta nav bijis.Paldies.

Būtu tomēr labi arī pie ārsta dermatologa aiziet. Mēs varam pieļaut, ka šī kaite var būt ādas sēnīte, kas to niezi arī var dot. Aptiekā varat nopirkt klotrimazola krēmu un smērēt ar to 2-3 reizes dienā. Tas ir pretsēnīšu krēms. Bet, lai pareizi diagnosticētu šo kaiti, ir nepieciešams atrādīties dermatologam. Parasti rudenī šīs kaites arī parādās, kad organisma aizsargspējas ir mazākas nekā vasarā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-25
Iesūtīja:
linda
Labdien,man ir loti niezosas pumpas uz sejas,pleciem un muguras.Adas senite vai ercite ta nav,jo biju pie arsta.Niez ta,ka naktis nevaru gulet,jau kadu gadu netieku vala no sis kaites.Man ir 29 gadi,ir kunga cula varbut tas ir kaut ka saistits.

Mums grūti kaut ko rekomendēt šajā gadījumā. Jums nepieciešams atrādīties profesionālam dakterim dermatologam. Tā vienkārši grūti kaut ko teikt. Iespējams, tā ir kāda hroniskā ādas saslimšana. Ir jāatrādās dakterim, kas var šo lietu prātīgi diagnosticēt. Rekomendēt kaut ko, nezinot pret ko, nevar. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-23
Iesūtīja:
Aija
Labdien!Man ir sasāpējusi problēma.Sāķšu ar to,ka 2008.gadā man bija zarnas plīsums,biju Rīgā uz operāciju pie dr.Ļebedkova.(nu bija stress līdz tam,neko neēdu un tāpēc tā notika).Pēc kāda laika jutu,ka bieži pūšas vēders,lietoju ''Antiflat'',nu jutos daudzmaz labi,bet izvairījos ēst produktus,kas pūš vēderu.Tā jutos normāli.,bet pēdējā laikā it sevišķi vakaros kad esmu gultā,piepūšas vēders un nāk tādas kā nelielas spazmas un pāriet,tas traucē...Esmu izlietojusi ''Lactobex'',bet tas senāk atpakaļ.Vasarā bija labi.Tagad nodzēru 1 plāksnīti ''lacto seven'',bet...esmu nodevusi fēču analīzes,tās bija negatīvas.Daktere saka,ka izjaukta mikroflora.Ko Jūs ieteiktu?Esmu trūcīgā persona,tāpēc nav par ko nopirkt tas''šķidrums'',kas jādzer pirms kolonoskopijas.Paldies jau iepriekš!!

Varam ieteikt ilgstošai lietošanai preparātu Fibrolakts, kas domāts zarnu mikrofloras uzturēšanai. Par vienu nedēļu to nevar ātri atjaunot, šeit ir nepieciešams ilgāks laiks. Fibrolakts nav dārgs, bet efektīvs ir. Klāt tam iesakām vakaros vēl dzert piparmētru tēju, kurai piemīt spazmolītiska un nomierinoša iedarbība uz gremošanas traktu, kas palīdzēs mazināt spazmas vakaros. Līdzekli, ko dzer pirms kolonoskopijas, mēs uzskatām, ka nevajag dzert, jo tas vēl varēs sarežģīt problēmu ar zarnu trakta mikrofloru. Šie līdzekļi akūti izjauc zarnu trakta mikrofloru un tai ir ļoti grūti atjaunoties – mikroflora ļoti lēni atjaunojas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-22
Iesūtīja:
Oskars
Sveiki Kadu neilgu laiku atpakal man uz augsstilba (augsdala) paradijas tadi ka izsitumi un saka nIezet bet ne parak tapec lielu veribu tam nepieversu bet nu jau Ir pagajusas kadas 4 varbut 6 dinas un nu jau sie izsitumi ir kluvusi neciesami pastaigat pat ta laga vairs nevar jo loti niez un nu Isak sakot diezgan neizturama sajutas Aizgaju uz aptieku paprasiju kadu smeri prieks Iekaisuma un es nopirku Diclac smeri nu tagad jau 2. Dienu smereju un lietoju vinu un nevaretu teikt ka jutos labak pat kad uzziezu tad ir tada ka dedzinosa sajuta Tad man ir jautajums. Vai nevaretu ludzu ieteikt kadu bezrecepsu lidzekli prieks manas kaites Un kas ta pa kaiti vispar varetu but Paldies liels jau ieprieks.

Grūti teikt, kas tas varētu būt, bet varam pieļaut, ka tā ir ādas sēnīte. Tas nekas briesmīgs nav, vienkārši noteiktos gadījumos tā var aktivēties, kad ir samazinātas organisma aizsargspējas, par daudz ir dažādu stresu, kas arī negatīvi ietekmē imunitāti. Šī nav līpīga kaite, bet aptiekā būs nepieciešams nopirkt pretsēnīšu krēmu Klotrimazols. Smērējiet to 2-3 reizes dienā 7 dienu laikā. Diclac smērēt nevajag. Papildus, ja stāvoklis neuzlabosies, noteikti dodieties pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-21
Iesūtīja:
Dace
Labdien.vēršo pie Jums ar savu jautājumiņu.kopš dzemdībām jau ir pagājuši 8mēneši,mazo esmu sākusi atradināt no krūts-mēnešreizes atsākās pusgadu pēc dzemdībām.pirmās noritēja normāli,4dienas,varbūt izdalījumu bija vairāk,nekā agrāk,bet pirms nākošajām dienas kādas 3 bija ļoti viegla asiņošana izdalījumu veidā tad sākās mēnešreizes,arī pirms nākošajām mēnešreizēm bija tāpatas dienas trīs četras viegla asiņošana(nav ne recekļu,ne smakas),tad sākas mēnešreizes(tā kā agrāk,ne smērējumi,bet normāli noris mēnešreizes).gribēju paprasīt padomu,vai par tiem smērējumiem pirms mēnešreizēm ir pamats uztraukties? pie dakteres veicu analīzes pēc dzemdībām,viss bija ok.varbūt tas ir pamatojams tāpēc,ka vēl naktī baroju bērnu+negulēts un izjaukts miegs+dažādi stresi,kas piemīt jaunajām mammam?

Tā var būt, ka pēc dzemdībām ir jāpaiet ilgam laikam, kamēr menstruālais cikls noregulēsies, jo tas ir saistīts ar hormonālo līdzsvaru organismā. Kamēr Jūs barojat, hormoni vēl būs tā saucamajā disbalansā, kas normalizējas pēc tam, kad atmetīsiet krūšu barošanu pilnīgi. Pamatam uztraukties nav. Varat padzert dažādas nomierinošas tējas, lai mazinātu stresa ietekmi uz veselību. Laikā, kad atmetīsiet barošanu, visdrīzāk būs ieteicams padzert kādus menstruālo ciklu regulējošos pilienus vai tabletītes. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-19
Iesūtīja:
Ilona
Labdien! Loti uztraucos pa bernu.bernam 2 gadini un es nepareizi iedevu tableti prospan.vajadzeja izskidinat pussglaze ceturdalu tabletes bet es izskaidiju tikai 4 mazas tejkarotes.Un ta iedevu divas reizes no rita un vakara.Kadas varetu but sekas?

Nekas briesmīgs nenotiks, nevajag tā uztraukties, jo organismā ir nonākusi pareizā deva, vienkārši ar mazāku šķidruma daudzumu. Turpmāk rīkojieties pareizi atbilstoši rekomendācijām. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-12
Iesūtīja:
Baiba
Labdien! Man 21 , ar nekādām kaitēm neesmu slimojusi.Problēma tāda,ka pirms jau kāda gada ieniezšjās dupsis un sāku viņu kasīt.Uz dupša( uz dibena vajdziņiem) veidojas tādas kā kreveles Katru dienu nokasu jaunas kreveles.Pa laiciņam uznāk tāds villnis ,kad vajag pakasīt. Kādu laiku atpakaļ man kaut kas līdzīgs bija uz vēdera,bet tad tas bija no metāla jostas..kad pārtraucu viņu nesēt un kasīt tad pārgāja,bet uz dibena jau metālu es nenēsāju. kas man tas varētu būt? kas man varētu palīdzēt tikt vaļā no viņas?

Varam pieļaut, ka tā ir kāda ādas sēnīte, bet lai to noskaidrotu, Jums ir jāapmeklē ārsts dermatologs. Parasti sēnīte var aktivēties brīžos, kad ir samazinātas organisma aizsargspējas. Šajā gadījumā būs tad jāsmērē kāds pretsēnīšu līdzeklis, piemēram, Klotrimazola krēms. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-12
Iesūtīja:
Krista
Sveiki! Grūti pateikt vai tā pat ir caureja. Lieta tāda, ka man pārsvarā ir šķidra vēdera izeja, bet nav kā pie parastas caurejas, kad vairāk kā 2 reizes dienā. Parasti 1 augstākais 2 reizes dienā. Tā jau ilgst diezgan ilgu laiku, apmēram gadu. Nekādu citu simptomu nav. Vai to var nosaukt par caureju un kā man rīkoties? Paldies!

Grūti teikt, kas tas varētu būt. Varam pieļaut, ka ir zarnu mikrofloras traucējumi. Obligāti ir jālieto probiotikas (Liveo, Enterol, Lactobex, Fibrolakts u.c.), kas uzlabo un atjauno zarnu mikrofloru. Var būt kādi veģetatīvās nervu sistēmas darbības traucējumi, kas atbild par zarnu trakta darbību – šie traucējumi Jums ir uz nervu fona un tad šajā gadījumā būtu jāārstē nervi, tāpēc vajadzētu apmeklēt ārstu un izmeklēties. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-10
Iesūtīja:
baiba
Labdien! gribēju painteresēties ko man iesākt man kreisajā vairogdziedzerī ir izveidojies paliels mezgls 1.4*2.4*3.3cm, bet ar ēdienā rišanu viss ir kārtība , reizēm liekas ka man tur kaut kas ir , bet tā visa visumā labi jutos, gribēju zināt ko jūs man ieteiktu, darīt.operēt vai gaidīt. zāles nekādas nelietoju. vairogdziedzera asins analīzes ir labas otrs jautājums. vēlos bērniņu , bet lietoju katru dienu orfarīnu , vai varēšu iznesāt bērninu.orforinu lietoju jo asins analizēs dimeri vislaik staigā.b7 Paldies

Iesakām Jums aiziet uz ultrasonogrāfiju un izmeklēties, kā arī būtu labi konsultēties ar endokrinologu. Labāk priekšlaicīgi visu izmeklēt un noskaidrot. Tikai un vienīgi ārsts var pateikt, kas Jums jādara. Atbilde uz otro jautājumu Jums ir jāmeklē ar ārstējošo ārstu. Mēs varam sniegt tikai informāciju, kas ir minēta zāļu aprakstā par šo jautājumu. „Varfarīns šķērso placentāro barjeru. Varfarīna lietošana grūtniecības laikā var izraisīt varfarīna embriopātiju (nazālo hipoplāziju un punktveida hondrodisplāziju), ja varfarīns tiek lietots organoģenēzes laikā (no 6. līdz 12. grūtniecības nedēļai), un pat pēc tam varfarīns var izraisīt centrālās nervu sistēmas attīstības traucējumus. Varfarīns var izraisīt augļa asiņošanu, kas ir īpaši būtiska problēma grūtniecības beigās, pirms dzemdībām. Aprēķināts, ka varfarīna embriopātija attīstās 4-6 % grūtniecību, ja varfarīns tiek lietots visas grūtniecības laikā, un tās iespējamība pieaug, ja lietotā dienas deva ir lielāka nekā 5mg. Tādējādi varfarīns ir kontrindicēts no 6. līdz 12. grūtniecības nedēļai un trešā trimestra otrajā pusē. Citos grūtniecības posmos mātes varfarīna lietošanas izraisītais risks auglim ir rūpīgi jāizvērtē attiecībā uz risku mātei un auglim gadījumā, ja varfarīns netiek lietots. Antitrombotiskajai ārstēšanai grūtniecības laikā ir jābūt individuāli izplānotai speciālista-klīnicista vadībā. Varfarīns neizdalās mātes pienā. Tomēr, tā kā ziņojumos par šiem pētījumiem informācija ir pretrunīga, pirms zāļu parakstīšanas jāizvērtē ieguvuma/riska attiecība.” Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-10
Iesūtīja:
Aivars
Labdien, es gribu pakonsultēties ar jums lieta ir tāda es pārgulēju ar meiteni nakts laikā man bija gan orālais sex,gan sex un tas viss man bija bez prezervatīva, tad un man otrā vai trešā dienā parādījās dzimumloceklim priekš-ādiņas apsārtums, kas tas ir un ar ko to ārstē? Man ir 42 gadi agrāk nebiju saskāries ar tādām lietām.

Tā diagnozi uzstādīt nevar. Var tikai pieļaut varbūtību kaut kam. Ja meitenei nav nekādu STS slimību, tad tā varētu būt piena sēnīte, kas sievietēm ir normālas mikrofloras pārstāvis. Ja Jums ir samazināta imunitāte, tad tā var aktivēties arī uz dzimumlocekļa vīriešiem. Ja ir nieze, tad visdrīzāk tā ir piena sēnīte, bet, pie nosacījuma, ka meitenei nekas slikts nav. Šajā gadījumā varat nopirkt Klotrimazola krēmu un smērēt 2-3 reizes dienā 7 dienu laikā. Tas ir pretsēnīšu krēms, kas mazinās piena sēnītes tālāko attīstību. Ja meitenei ir kāda STS infekcija, tad tas var būt daudz kas un būtu ieteicams griezties pie dermatovenerologa. Tur nodosiet analīzes un tiks nozīmēta atbilstoša terapija. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-09
Iesūtīja:
Janis
Labdien, ljoti nepatīkma problēm ar sliktu elpu, biju uz analīzēm un sonogrāfiju, tur pateica ka viss itkā kārtībā vienīgi žults pūslim ir āķveida izvade vai kas tāds. visulaiku veidojās balts aplikums uz mēles, un pieskaroties mandelēm pirksts paliek smirdīgs. arī citreiz paspiežot mndeles no viņām iznķ strutveidīgs veidojums, bet ne no kriptiem bet k'kuru reizi vnk uz mndeles. dzēru lactobex nedēļu, tas nepalidzēja. nesaprotu kas par problēmu un no kurienes rodas smaka. ps. smaka ir arī elpojot caur degunu, un ar zobiem viss kārtībā.

Būtu ieteicams konsultēties ar dermatologu vai LORu šajā jautājumā. Vajadzētu uztaisīt mikrobioloģisko analīzi - paņemt uztriepi no mutes gļotādas un noteikt, kāda tur ir mikroflora. Ja rezultātos būs kāda patogenā (sliktā) mikroflora, ārsts nozīmēs antibiotiku kursu. Tad attiecīgi arī būs jāskatās, ko darīt tālāk. Bet jau uzreiz var pateikt, ja ir strutas, tad noteikti vajag būt kādam patogēnajam mikrobam. Dodieties pie dermatologa vai LORa un izrunājiet šo problēmu ar viņu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-08
Iesūtīja:
ida
Labdien. Man nesen uz lupam bija herpe - kas mani tik loti nesatrauca, jo uz lupam ta man paradas sad un tad. Bet man pirmo reizi muza ta pargajusi ir ari uz acim. Zem plakstina ir tie pasi puslisi, un aci visu laiku niez. Kadu laiku domaju - pats paries, bet neka. Un tagad acs saka migloties... Esmu parbijusies - pie arsta tiksu tikai nak.ned.beigas. Vai no si nevar palikt akls?? Un ko man darit lidz tiksu pie arsta???

Nopērciet aptiekā Zovirax acu ziedi. Tā ir pret herpes vīrusu. Paralēli sāciet lietot tabletes Wobenzym, kas regulē imūno sistēmu un palīdz cīnīties ar vīrusu, jo parasti vīruss aktivizējas tad, kad ir samazinātas organisma aizsargspējas. Pēc iespējas ātrāk atradieties arī oftalmologam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Dita
kādi ir pretsāpju līdzekļi smagas traumas gadījumā? Kāds ir antipsihotisks (neiroleptisks) līdzeklis?

Smagas traumas gadījumā parasti izmanto intravenozas injekcijas ar spēcīgo pretsāpju vielu. Parasti tas ir – ketorolaks, tramadols, fentanils, promedols. Ja runa iet par tablešu formām, tad tas varētu būt tramadols vai ketorolaks. Antipsihotisko līdzekļu izvēle ir ļoti plaša un to lietošanu nosaka tikai ārstējošais ārsts. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Dita
Kādi ir līdzekļi alerģisko iesnu ārstēšanā? kāda ir ietekme uz sirdi un asinsvadiem β adrenoblokatoru?

Alerģisko iesnu ārstēšanā var izmantot pilienus, kuru sastāvā būtu antialerģiskā viela (pilieni Allergodil), lai mazinātu alerģijas izpausmi. Kā arī var izmantot iekšķīgi lietojamās tabletes pret alerģiju (Claritine, Loratin, Zyrtec u.c.). Vairāk varat iepazīties šeit. Ir arī pieejams deguna pūšamais līdzeklis pret alerģiju Nasaleze, kura sastāvā ir viela, kas veido aizsargbarjeru un neļauj alergēniem tikt iekšā caur deguna gļotādu. Β-adrenoblokatoru galvenā ietekme uz sirds-asinsvadu sistēmu ir tā, ka tie palēnina sirds darbību un sirds ritmu un pazemina arteriālo asinsspiedienu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30/334 | 31 | 32 | 33 | 34 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti