Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI234589

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2011-11-12
Iesūtīja:
Kristiana
Labdien! Dēliņam 5 gadi. Ir klepus nu jau otro nedēļu, sākumā lietojām Brontex sīrupu, bet ārste saklausīja trokšņus krūtīs un izrakstīja mums antibiotikas Bactox-dzeram 4 reizes dienā pa 2,5ml. Dzeram daudz tējas un izejam arī laukā, jo temperatūras nav. Pa nakti klepus nav, bet pa dienu diezgan! Vai var lietot gan antibiotikas gan kādu atkrēpošanas līdzekli kopā, vai ja dzer tikai antibiotikas tad tām vajadzētu palīdzēt?

Ir jādzer gan antibiotikas, gan arī atkrēpošanas līdzekli, gan tējas. Tad ātrāk bērniņš atveseļosies. Noteikti dodiet bērnam arī vitamīnus, lai stiprinātu organismu. Antibiotikas dzeriet tik ilgi, cik teica ārsts, jo priekšlaicīgi atmetot antibiotikas, uz tām varēs attīstīties rezistence un tās nākošreiz nebūs jau efektīvas. Ja stāvoklis neuzlabosies, tad noteikti konsultējieties ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-11
Iesūtīja:
Arnita
Labdien! Man ir 24g un no 18g. gandrīz nepārtraukti lietoju pretap. tab(dažādas),jo man ir viens partneris.Šā gada pavasarī nolēmu attīrīt organismu un nelietot tab. Novynette,sākumā viss bija ok,tad jūlijā mēnešreizes neparādījās,arī augustā nebija,sāka mesties pinnes,uz zoda un bija tumšas krāsas izdalījumi no maksts.Devos pie ginekologa, pēc analīzēm diagnoze bija paaugstināti vīriešu hormoni.Kāpēc viņi bija paaugstināti,skaidru atbildi nesaņēmu,tādēļ varat izskaidrot kādēļ šādas izmaiņas notiek kad pārtrauc lietot tab.? Ginekoloģe piedāvāja 2 var.:drīzumā jāpaliek stāvoklī un jāsāk ārstēšanās kurss vai jālieto pretap.tab.Mēs ar vīru bērniņu plānojam tik pēc gada izvēlējos tab. izrakstīja Cypretil un ieteica padzert vitamīnus,ko daru.Cik ilgā hormoni normalizēsies un pazudīs pinnes?

Ilgstoši lietojot kontracepcijas līdzekļus, tie mazina dabīgo iekšējo hormonu izdali un paradas hormonu līdzsvara traucējumi. Var parādīties par daudz vīriešu hormonu un pietrūkst sieviešu. Tāpēc arī paradās menstruāla cikla traucējumi, kā arī pinnes. Parasti viss normalizējas tad, kad tiek atjaunota iekšējo hormonu sekrēcija. Ievērojiet ārsta rekomendācijas un papildus varam ieteikt palietot homeopātisko līdzekli Remens, kas normalizē menstruālo ciklu. Vitamīniem klāt lietojiet arī gurķenes eļļu kapsulās vai divgadīgas naktssveces eļļu kapsulās. Tās labi baro ādu un palielina tās pretestības spējas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-07
Iesūtīja:
Santa
Sveiki, man jau diezgan ilgu laiku ir tā,ka kājstarpe mēdz slikti smakot, varētu teikt,ka pēc zivīm. Šad tad ikdienā var sajust un seksa laikā tā smaka mēdz būt spēcīgāka, visticamāk tāpēc,ka tā smaka rodas līdz ar izdalījumiem. Kad biju pie ginekologa,tad itkā neteica ,ka esot kādas problēmas. Jūs varbūt varētu ieteikt kādus labus kopšanās līdzekļu vai zāles ,lai tā nebūtu? Paldies.

Parasti tāda smaka var būt no tā, ka ir intīmās mikrofloras traucējumi, kuras rezultātā ir aktivizējusies patogēnā mikroflora un tajā skaitā tāda baktērija kā Gardnerella vaginalis. Normāli maksts mikrofloru pārstāv Lactobacillus sugas baktērijas (pienskābās baktērijas), kas izdala pienskābi, kas ar savu skābumu neļauj aktivizēties patogēnajai mikrolforai. Terapijas ziņā ir nepieciešams lietot līdzekļus, kas veicina mikrofloras atjaunošanos - lietojiet vaginālās svecītes Vagisan (satur pienskābi) un laktobaktēriju saturošas svecītes Vagilac. Izmantojiet arī intīmās zonas kopšanai mazgāšanas līdzekļus Floragyn. Tas viss veicinās intīmās mikrofloras atjaunošanos un novērsīs nepatīkamu smaku. Ja stāvoklis neuzlabosies, tad noteikti konsultējieties ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-07
Iesūtīja:
liene
Labdien. Es dzeru tabletes Gasec 1 reizi dienā ( BAKTERIJAS MAN NAV).Sakiet lūdzu vai es varu dzert arī Fitesten , vai arī ar Gasec pilnīgi pietiek, un vai ar Gasec es varu izārstēt čūlu? Paldies .

Droši lietojiet Fitesten kopā ar Gasec, tas pat ir ieteicams. Lietojiet Fitesten pa 2 kapsulām dienā. Čūlas izārstēšana ir atkarīga ne tikai no pareizo zāļu lietošanas, bet arī no diētas, kā Jūs to ieturat. Vairāk par diētu palasiet šeit. Tāpēc ievērojiet visas rekomendācijas, ko ir sniedzis ārsts. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-05
Iesūtīja:
Maija
Labdien! Pāris dienas atpakaļ sanāca pastāvēt neapautām kājām uz aukstas grīdas, betona. Divas dienas atpakaļ parādījās sāpīga urinēšana, sāpes parādās urinēšanas beigās, pēc. Bet pagaidām nav izteikti bieža. Tad pēc dienas diezgan strauji pasliktinājās pašsajūta. Sāka sāpēt takā muguras sāns, vidusdaļā aptuveni. Kā arī pacēlās temperatūra pāris stundu laikā līdz 38.3\\\', vēlāk atkal nokritās līdz 37.5\\\'. Šorīt jau sāpes muguras sānā mazinājušās un temepratūra nokritusies līdz 37\\\'. Bet sajūta, ka uz vakaru noteikti atkal saasināsies. Vakardien vēlā vakarā iedzēru noshpu un urosept. Vai ir iespējams, ka tā ir apaukstēšanās? Un ir apaukstēts urīnpūslis un kas vairāk? Nekad pirms tam nebija apaukstēts urīnpūslis vai kas cits. Kā arī nav bijušas problēmas ar urīnceļiem. Paldies!

Visdrīzāk tā ir urīnpūšļa apaukstēšanās. Grūti teikt, vai ir apsaldēts kaut kas vairāk, tad ir nepieciešama izmeklēšana pie ārsta. Turpiniet lietot Urosept, kā arī tējas, kas ir domātas urīnpūšļa iekaisuma gadījumā, arī dzērveņu preparātus. Tie visi mazina iekaisuma reakcijas urīnceļos. Var lietot arī piparmētru tēju, kurai piemīt antispazmatiska iedarbība, līdzīgi Nošpai. Ja stāvoklis neuzlabosies un temperatūra nekritīs līz normai, iesakām griezties pie ārsta, jo tādā gadījumā, iespējams, būs nepieciešamas recepšu zāles. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-05
Iesūtīja:
Solveiga
PDW Trombocītu anizocitoze 21.00 % (11.50-18.00). Mans rādītājs ir 21%. Norma ir iekavās. Ko nozīmē, ja man šis rādītājs par daudz. Esmu sieviete,43 gadi. Pārējie rādītāji ir šādi un OK Eritrocīti 4.44 10e6/mm3 (4.10-5.10) Hemoglobīns 12.40 g/dL (12.00-15.30) Hematokrīts 39.1 % (35.0-47.0) MCV Eritrocītu vidējais tilpums 88.00 um3 (80.00-100.00) MCH Vidējais Hb saturs eritrocītos 28.00 pg (27.00-33.00) MCHC Vidējā Hb koncentrācija eritr. 31.80 g/dL (31.50-36.00) RDW Eritrocītu anizocitoze 15.2 % (11.5-15.5) * Trombocīti 252 10e3/mm3 (150-410) MPV Trombocītu vidējais tilpums 11.00 um3 (7.40-12.00) > PDW Trombocītu anizocitoze 21.00 % (11.50-18.00) PCT Trombocitokrīts 0.278 % (0.110-0.490) * Leikocīti 6.00 10e3/mm3 (4.00-9.80) * EGĀpēc Vestergrēna metodes5 mm/h (1-20
Šajā gadījumā Jums ir nepieciešams konsultēties ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!
Datums:
2011-11-04
Iesūtīja:
Endija
Labdien! Man ir problēma, jau kādu neilgu laiku man iekšējie hemoroīdi, naktīs nieze, gar mēles malām ir tādi kā sakodumi, lasīju, kad tās ir pazīmes, kad ir hemoroīdi. Un ir tā, ka es atrodos Dānijā, tā kā pie daktera vizītē nevaru griezties, te viss ir ļoti dārgs. Tad es vēlētos jautāt, kādus medikamentus es varētu lietot, lai varētu izārstēt šo problēmu. Un tādus medikamentus, kurus es varu atrast Dānijā, jo te viss ir savādāk. P.S. Man ir aktīvs dzīvesveids, vēdera izeja normāla.

Pirmkārt, izlasiet šo rakstu. Tur ir aprakstīts, kādi līdzekļi ir jālieto parasti hemoroīdu gadījumā. Mēs varam rekomendēt preparātus Detralex vai Phlebodia (tiem, pēc mūsu domām, ir jābūt arī Dānijas aptiekās). Tie satur flavonoīdus, kas tonizē vēnas un mazina asins aizstāvēšanos vēnās un līdz ar to ir grūti attīstīties hemoroīdiem. Atcerieties arī to, ka hemoroīdu gadījumā ir jānodarbojas ar sportu. Ir nepieciešams aktīvs dzīvesveids, jo hemoroīdi visbiežāk attīstās pie mazkustīga dzīvesveida. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-03
Iesūtīja:
Vija
Labdien!Man ir problēmas ar ceļiem, izoperēts menisks, arī visādas citas kaites ceļos, kas nāk ar gadiem. Arī ar gūžu nav labi, jau gadu stāvu rindā uz valsts apmaksātu endoprotezēšnu, bet tik daudz negatīvu stāstu par šo operāciju, ka baidos to darīt. Mans jautājums ir, cik ilgi var lietot Airtal,es to daru jau kādu gadu, jo kaut nedaudz palīdz. Varbūt ir kādas citas zāles artrītam un pārējām ceļgala vainām. Pie ārstiem eju, bet kaut kā labak nepaliek. Ar grūtībam staigāju, man ir 60 gadi.

Principā Airtal ir jālieto tad, kad ir sāpes, un nav ieteicams šīs zāles lietot hroniski bez pārtraukumiem. Jūsu gadījumā obligāti hroniski ir jālieto glikozamīna preparāts pulverīšos. Glikozamīns ir barības viela locītavu skrimšļiem, kas palīdz saglabāt locītavu veselību, veselumu un mazināt to sairšanu, kas notiek osteoartrīta gadījumā un rezultātā izraisa hronisko iekaisumu un sāpes. Iesakām Jums vēl konsultēties ar reimatologu, kas izvērtēs Jūsu veselības stāvokli, un varbūt nozīmēs vēl kādus medikamentus pie šīs kaites. Šie medikamenti visi ir recepšu, tāpēc ir nepieciešama speciālista konsultācija. Kas attiecās uz operāciju, mēs neko īsti nevaram komentēt, jo nav mūsu kompetence. Operācijas nepieciešamību var akceptēt tikai ārsts. Varam vienīgais pateikt to, ka, ja operācijas būtu neefektīvas, tad tās netaisītu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-02
Iesūtīja:
Anita
Labdien! Man ir neizmantotas zāles L-Thyroxin Berlin-Chemie 100 tabletes, derīguma termiņš ir beidzies 06.2010. Vai var tās visas 100 sākt izmantot vēl tagad rudenī?

Derīguma termiņš arī tam domāts, kas pasaka, līdz kādam laikam var lietot zāles. Pēc derīguma termiņa zāles nav ieteicams lietot. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-02
Iesūtīja:
baiba
Sveiki,man ir gastrīs,jau ilgu laiku ,sāp un dedzina kunģi.Izlietoju gasek20,lietoju arī Fitasten,bet sāp vienalga.kā ir ar Ingveru lasīju ka arī dziedē kunģi un linsēklu tēja un kartupeļu sula ,kā ir ar šiem. Ko man tagad lietot gasek40 vai pietiek ar Fitasten.Un kā ir ar kazas pienu?. Vai var lietot Renni?

Visu, par ko Jūs jautājat, var lietot, sliktu neko neizdarīs. Tomēr Fitesten iesakām lietot obligāti pa 2 kapsulām dienā 2 mēnešu garumā. Gasek visdrīzāk arī ir nepieciešams, lai kontrolētu paaugstinātu skābumu kuņģī. Iesakām griezties pie ārsta gastroenterologa, lai ar viņu pārrunātu visu terapiju un Jūs izmeklētu. Varbūt ir nepieciešams antibiotiku kurss pret Helicobacter pylorus. Varat lietot arī smiltsērkšķu eļļu, kurā ir ļoti daudz karotinoīdu, kas uzlabo gļotādas dziedēšanu. Protams, ir jāievēro diēta, par kuru palasiet šeit. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-02
Iesūtīja:
viktorija
Labdien man tads jautajums . es pa nakti nevaru normali gulet man viss sasprindzinat , visadas domas iet galva . ka es medinu atslabinaties man kustas pac parsevis rokas ,kajas Man nota bail un ses negulu man arsts izrakstija zales LEXOTANIL 1,5.mg. ja es dzersu atkaribas man nebus no zalem vai jums ir kauko labak

Ilgstoši lietot Lexotanil nav ieteicams, jo var attīstīties pierašana. Ilgstošai lietošanai varam ieteikt dabisko preparātu Nervostrong, kas labi der šajā gadījumā un papildinās Lexotanil darbību. Tas ir dabiskais nomierinošais līdzeklis, kas arī stiprina nervus. Nervostrong atslābina nervu sistēmu, uzlabo miegu, normalizē un līdzsvaro nervu sistēmas darbību, mazina spriedzi un citus simptomus. Droši lietojiet Nervostrong pa 2 kapsulām dienā. Vairāk par Nervostrong varat palasīt šeit. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-11-02
Iesūtīja:
Edvins
Sveiki, man ir tāda problēma ka jau kādas 4 dienas mocos ar augoņiem, nekad pirms tam nebiju saskāries ar tādām problēmām, vislaik ja bij tad kādas maziņas pumpiņas kuras arī ātri pazuda. Sāka samesties uz sejas, apakšā ar strutām, tiklīdz apārstēju izleca blakām, pēc tam uz rokas, vienu izdūru, iztecēja šķidrums, bet tagad izveidojies caurums uz rokas, kas negrib augt ciet īsti. uz rokas vienam vai diviem augoņiem vēl ir strutas. Lietoju ihtiolu lai dabūtu arā viņas, tagad lai saudzētu caurumus, ja nemaldos smēre Ftorocort. Varbūt ir kādas antibiotikas jādzer vai kas? Esmu mazliet izbijies, vai nav kāda infekcija saķerta.

Augoņi parasti rodas jaunībā, kad notiek hormonālā līdzsvara izmaiņas. Diez vai šajā gadījumā ir infekcija, bet samazināta imunitāte gan ir, jo augoņi aktivizējas tad, kad ir pazeminātas organisma aizsargspējas. Tāpēc nepieciešams lietot gan vitamīnu kompleksus, gan arī kādus līdzekļus ādai (gurķeņu eļļa, alus rauga tabletes un ādas vitamīnu kompleksi). Ļoti labi šajā gadījumā derēs preparāts Wobenzym, kas palīdz pie hroniskām infekcijām, uzlabojot imunitāti. Protams, nepieciešams arī apstrādāt vietas ar šīm pašām smērēm. Labākai dzīšanai var izmantot Solcoseryl smēri. Ādas attīrīšanai izmantojiet arī smēri Pica-n-derm, kā arī citus līdzekļus, par kuriem palasiet šeit. Izmantojiet arī speciālās antiseptiskās ziepes (Dermowas u.c.). Antibiotikas visdrīzāk nav vajadzīgas, bet tomēr būtu labi atrādīties ārstam un izmeklēties, nodot asins analīzes, un ārsts jau varēs pieņemt galīgo lēmumu par antibiotikām un arī citiem terapijas līdzekļiem. Pasekojiet, vai neēdat par daudz saldo produktu. Ādai nepatīk saldumi (paaugsināts cukura daudzums asinīs sāk provocēt mikroiekaisumu veidošanos ādā, no kuriem sāk veidoties augoņi). Ir ieteicams dzert zāļu attīrošas tējas, kas palīdz izvadīt prom no organisma toksīnus, kas arī var piedalīties ādas iekaisuma procesos. Papildus konsultējieties arī ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-31
Iesūtīja:
Sandris
Labdien! Man zem priekšādiņas nāk nost āda un ir neliela nieze,kaut kāda infekcija.Man ja vienreiz tā bija no peldēšanos jūrā un ārsts man izrakstīja vienu palielu kapsulu(tableti) un viss bija kārtībā.Gribēju uzzināt zāles nosaukumu lai varētu nopirkt.Iepriekš jau pateicos.Vecums 27

Tas varēja būt flukonazolu saturošs medikaments - vienā kapsulā 150mg, ko parasti arī nozīmē vienreiz. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-30
Iesūtīja:
Zita
Sveiki! Man ir tā ka man noteica VĢ, bet jau labu laiku tirpst labā roka un kāja, un jau divas dienas arī pie labās mutes apakšējā lūpa un reizēm kaktiņš tirpst, varbūt tas ir no tā ka zobs man sāp? bet varbūt tas ir no VĢ? varbūt arī vainīgs ir muguras nervs jo tas ar ļoti sāp! nespēju rast iskaidrojumus tirpšanai, reizēm pat iedurās mazliet pie sirds!Un citeiz uznāk arī reibonis, varbūt kautkas nopietns?? kad steidzami jāmeklē ārstu?

Iesakām apmeklēt neirologu, jo tas tiešām var būt viss saistīts ar nerviem un to darbību. Neirologs kārtīgi izmeklēs Jūs un varēs atbildēt uz šiem jautājumiem, jo tā uzreiz noteikt, kas tomēr ir vainīgs nevar. Par labu nāks arī padzert preparātus, kas satur magniju un B grupas vitamīnus. Tie uzlabo nervu darbību. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-30
Iesūtīja:
Māris
Sveiki. Man ir 20 gadu un jau ilgi mocos rast atbildi uz jautājumu, kāpēc man ir pietūkuši plakstiņi un zili riņķi zem acīm. Asins, urīna analīzes ideālas, biju arī pie neirologa, pārbaudīja orgānus, vienīgais kas bija, nedaudz noslīdējusi niere, taču viss cits kārtībā. Man gan teica, ka ir pazemināts assinspiediens, apmēram 118 uz 70. Bet tiešām vairs nezinu kur vērsties un ko labot, lai šie riņķi un plakstiņu uztūkums pazustu. Skats nepatīkams, acis tumšas, izskatās ka nebūtu gulējis vai arī būtu dzēris. Arī atmetot smēķēšanu nekas nemainījās.

Ir ļoti grūti kaut ko iedomāties, kāda problēma šeit varētu būt. Var domāt, ka ir vainīgi vāji kapilāri (tiem ir paaugstināta caurlaidība un viegli veidojas tūska), ka tiem pietrūkst asinsvadu sieniņas tonizācijas. Vajadzētu pakonsultēties vēl ar vēnu speciālistu, kas pārbaudītu vēnu tonusu. Kapilārus un arī vēnas palīdz stiprināt līdzekļi, kas satur tā saucamos flavonoīdus – Detralex, Endotelon, Troxevasin. Tie ir kapsulās vai tablešu formā. Tos vajadzētu palietot kādu periodu. Tie mazina kapilāru sieniņas caurlaidību un apgrūtina līdz ar to tūsku veidošanos. Vēl šajā gadījumā pasekojiet, vai nav par daudz ēsti sāļi produkti un daudz dzerts šķidrums? Sāls un pārlieku daudz izdzertais šķidruma daudzums arī veicina tūsku veidošanos. Vēl varam ieteikt palietot tēju (miltenes un brūkleņu lapas), kurām piemīt urīndzenoša ietekme un palīdz parasti tūsku gadījumā. Iesakām konsultēties ar vēnu speciālistu un var būt ir nepieciešams arī apmeklēt endokrinologu, kas izvērtēs un pārbaudīs hormonālo stāvokli. Diemžēl dažos gadījumos ir nepieciešams apstaigāt daudzus ārstus, lai atrastu īstu cēloni. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30/335 | 31 | 32 | 33 | 34 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti