Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI124589

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2011-10-08
Iesūtīja:
ida
Labdien. Man nesen uz lupam bija herpe - kas mani tik loti nesatrauca, jo uz lupam ta man paradas sad un tad. Bet man pirmo reizi muza ta pargajusi ir ari uz acim. Zem plakstina ir tie pasi puslisi, un aci visu laiku niez. Kadu laiku domaju - pats paries, bet neka. Un tagad acs saka migloties... Esmu parbijusies - pie arsta tiksu tikai nak.ned.beigas. Vai no si nevar palikt akls?? Un ko man darit lidz tiksu pie arsta???

Nopērciet aptiekā Zovirax acu ziedi. Tā ir pret herpes vīrusu. Paralēli sāciet lietot tabletes Wobenzym, kas regulē imūno sistēmu un palīdz cīnīties ar vīrusu, jo parasti vīruss aktivizējas tad, kad ir samazinātas organisma aizsargspējas. Pēc iespējas ātrāk atradieties arī oftalmologam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Dita
kādi ir pretsāpju līdzekļi smagas traumas gadījumā? Kāds ir antipsihotisks (neiroleptisks) līdzeklis?

Smagas traumas gadījumā parasti izmanto intravenozas injekcijas ar spēcīgo pretsāpju vielu. Parasti tas ir – ketorolaks, tramadols, fentanils, promedols. Ja runa iet par tablešu formām, tad tas varētu būt tramadols vai ketorolaks. Antipsihotisko līdzekļu izvēle ir ļoti plaša un to lietošanu nosaka tikai ārstējošais ārsts. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Dita
Kādi ir līdzekļi alerģisko iesnu ārstēšanā? kāda ir ietekme uz sirdi un asinsvadiem β adrenoblokatoru?

Alerģisko iesnu ārstēšanā var izmantot pilienus, kuru sastāvā būtu antialerģiskā viela (pilieni Allergodil), lai mazinātu alerģijas izpausmi. Kā arī var izmantot iekšķīgi lietojamās tabletes pret alerģiju (Claritine, Loratin, Zyrtec u.c.). Vairāk varat iepazīties šeit. Ir arī pieejams deguna pūšamais līdzeklis pret alerģiju Nasaleze, kura sastāvā ir viela, kas veido aizsargbarjeru un neļauj alergēniem tikt iekšā caur deguna gļotādu. Β-adrenoblokatoru galvenā ietekme uz sirds-asinsvadu sistēmu ir tā, ka tie palēnina sirds darbību un sirds ritmu un pazemina arteriālo asinsspiedienu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Dita
Kas ir zāļu devu nomenklatūra? Kādas ir Ārīgi lietojamās zāļu formas? Kādas ir šķidrās zāļu formas un kāda ir to izmantošana?

Zāļu devu nomenklatūra ir saraksts, kur katrai zāļu aktīvajai vielai ir noteiktas savas devas (minimāla un maksimāla devas) atbilstoši slimības diagnozei – vienkāršiem vārdiem katrai slimībai ir sava zāļu deva. Ārīgi lietojamās zāļu formas mēdz būt ziedes, geli, krēmi, pulveri, plāksteri, svecītes, pastas un arī šķidras zāļu formas ārīgai lietošanai. Šķidras zāļu formas medz būt ārīgi lietojamas (suspensijas, emulsijas) un iekšķīgi lietojamas (sīrupi, suspensijas, pilieni, tinktūras, tējas). Pie šķidrajām zāļu formām var attiecināt arī parenterālas zāļu formas (injekcijas, infūzijas šķīdumi). Šo zāļu formu izmantošana ir atkarīga no diagnozes un terapijas mērķiem. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-07
Iesūtīja:
Gunita
Labdien! Esmu grūtniece sākuma stadijā vēl un ir diezgan nejauks klepus. Bet ir palicis mīkstāks un atklepojās jau. Līdz šim tikai pūtu kaklā FaringoSpray un sūkāju propolisa tabletes. Ārsts ieteia dzert vēl Islandes ķērpju tēju. Sakiet lūdzu, vai Veselības tēja Bronhiem nekait mazulim vai labāk tomēr iztikt ar parastajām zāļu tējiņām un islandes ķērpju tēju?

Veselības tēja Bronhiem nekādu kaitējumu neradīs mazulim, bet Jums palīdzēs ātrāk atveseļoties. Dzeriet pēc iespējas daudz gan tējas, gan vienkārši šķidrumu. Tas arī palīdz ātrāk izveseļoties. Pievienojiet tējai klāt medu, kas arī ļoti labi uzlabo ārstēšanas procesu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-06
Iesūtīja:
Ilze
Labdien! Jau divas nedēļas man ir aizcietējumi - vēders neiziet 3-4 dienas un ir sajūta, ka tur kaut kam noteikti vajadzētu iziet. Pirmoreizi pēc 4 dienu neziešanas man jau sāka palikt dulla galva, tāpēc nācās iedzert Sennas tēju un iepriekš biju lietojusi kefīru u.c. kunģa darbību regulējošos līdzekļus, tai skaitā vienu citu tēju. Vēlāk tikai izsaukta drausmīga caureja - un divās iziešanas reizēs bija salīdzinoši liels asiņu piejaukums. Pēc tam, par spīti tam, ka mēģināju izvairīties no treknāku, smagāku ēdienu lietošanas un turpinot dzerot zarnu darbību normalizējošu tēju - vēders atkal neizgāja kādas 4 dienas un sākās nepatīkamas sāpes - spiešana gan vēderā, gan pakrūtē ( ceru, ka nebija manas iedomas).Pēc tam atkal, kad izgāja - caureja. Tik un tā aizcietējumi turpinās. Ko darīt?

Mēs šajā gadījumā iesakām apmeklēt ārstu. Pašārstēšanās šajā gadījumā ir nevēlama. Te nepieciešams noteikt, kas izraisa šos aizcietējumus, ko var izdarīt tikai ārsts. Ko gribam teikt uz nākotni, zarnu traktam nepatīk, ja cilvēka uzturā ir mazs šķiedrvielu daudzums un pamaz dzerat šķidruma. Varam rekomendēt uzsākt lietot Ecocolon - tas ir zarnu trakta tīrītājs, kas regulē zarnu trakta darbību un mazina aizcietējumus. Tas liek zarnu traktam pareizi strādāt. Ecocolon satur šķiedrvielas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-06
Iesūtīja:
Viva
Labdien! Man ir ļoti sāpīga tēma par pirkstiņu. veicot pašmājas manikīru būšu par daudz ko sabakstījusi, jo sāku just, ka pirksts sāp un ar laiku tas palika sarkans un piepūtās. Redzēju, ka iekšā krājas strutas un tādēļ pirksts sāka pulsēt. Tad nu ņēmu un nogriezu mazliet ādas, lai strutas nāk laukā. Diemžēl jau ir pagājusi nedēļa un nekas nav mainījies, pirksts sāp un vēl joprojām struto. ko vēl sāku ievērot arī otrās rokas pirkstam. ko man iesākt, brūce ir vaļēja, vai vispār drīkst veikt peldes? pievienošu bildi, lai labāk var redzēt manu problēmu: http://www.bildites.lv/images/7a66bagg2pwaopyv1gws.jpg Lūdzu palīdziet!

Infekcija ir iekļūvusi pirksta audos un saka strutot. Šajā gadījuma nepieciešams pasmērēt ar kādu antibakteriālu smēri, vajag apstrādāt un dezinficēt brūci. Varam ieteikt labu smēri Jodogels - joda līdzeklis, bet bez spirta un nekož, labi dezinficē un palīdzēs ātrāk sadziedēt. smērējiet 2-3 reizes dienā. Ja aptiekā nebūs Jodogels, tad nopērciet Betadine smēri. Tas arī ir līdzīgs Jodogelam. Ja dažu dienu laikā stāvoklis neuzlabosies, tad noteikti jāgriežas pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-04
Iesūtīja:
Līga
Sveiki!Plānoju grūtniecību, daktere ieteica dzert folskābi. Dzeru apm. vienu mēnesi, gan es, gan vīrs, un tikai šodien pamanīju, kad visu šo laiku esam pārsnieguši ieteicamo dienakts devu rakstīts, kad jādzer pa 1/2 tabl. dienā, bet mēs dzērām 1 tabl.. viena tabl.0,1 g (1000 tās vienības). Kādas tam var būt sekas? Cieņā Līga T.

Nekādu sliktu seku nebūs. Folskābe ir ūdenī šķīstošs vitamīns un liekais daudzums tiek izvadīts ārā caur nierēm. Tāpēc nekas slikts nebūs. Vienkārši turpiniet dzert jau pareizi. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-04
Iesūtīja:
baiba
Sveiki,man ir neliels gastrīts,pavasarī dzēru zāles vasarā vēders nesāpēja,tagad atkal sāk sāpēt!Kādas zāles labāk lietot,kuras labāk,tagad lietoju Gasek 20. Vai drīkst lietot svaigi spietu ķirbja ,burkānu sulu.Vai drīkst Dzert Ingvera tēju,piparmētru tēju,medu,?Ēst kukurūzas pārslas?Ko labāk ēst un dzert!

Parasti gastrīts aktivizējas pavasarī un rudenī. Visu to dzert un ēst var, ko Jūs minējat. Papildus iesakām pieturēties pie diētas, kurā nav asu un piparotu, marinētu, treknu, ceptu un kupinātu produktu. Arī neiesakām dzert pārāk daudz kafijas un vajag izslēgt no raciona alkoholu. Nav ieteicams arī regulāri pārēsties, jo tas arī veicina kuņģa problēmas. No zālēm papildus varat lietot Fitesten kapsulas. Tas ir preparāts, kas dziedē kuņģi, kuņģa bojātas sieniņas un kopsummā uzlabo kuņģa veselību. Lietojiet to pa 2 kapsulām vismaz 1 mēneša garumā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-10-03
Iesūtīja:
vizbulite
Labdien!es gribeju pajautaat,man ap dzimumzimi ir uzmetusas pumpinjas ,un vinjas niez ,tada sajuta kaa butu uzmetusas herpes,smereju pretniezes smeri ,bet tapatas mazliet niez.ko varetu dariit.man ta bija paris gadus atpakal ,smereju ar propolisu un peec kadas nedelas pargaja,ko varetu darit lietas laba? ir velviens jautajuminjs,ir ta sanacis ka biezi sanak iekost vaiga vai luupaa,un man tie kodumi iekaist ,izskatas ka mazas kulinjas ,bet agrak ta nebija vis pargaja atri un nemanami ,bet kadu pusgadu atpakal sakas ja iekozu mocos nedelu biezak divas. smereju ari visadas smeres pret glotadu iekaisumiem ,propolisu vazelinu jo vazelins reizem labi palidz.varetu ludzu pateikt ko man darit tados gadiijumos vai iet pie kkada arsta un pie kada lai noverstu tadas nepatikamas lietas

Runājot par pumpiņām – grūti teikt kaut ko precīzi. Iespējams, tā varētu būt ādas sēnīte, kas arī dod to niezi. Šajā gadījumā var palīdzēt pretsēnīšu krēms – klotrimazola krēms. Sēnīte parasti medz aktivizēties rudens periodā, kad organismā sak trūkt vitamīnu. Ar to var būt saistīta arī otra problēma – slikta gļotādas dzīšana. Parasti trūkst A vitamīns. Šajā gadījumā iesakām palietot smiltsērkšķu eļļu, kas ir bagāta ar betakarotīniem, no kuriem veidojas A vitamīns. Smiltsērkšķu eļļa uzlabo un paātrina gļotādas dzīšanas spējas. Papildus iesakām konsultēties arī ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-09-20
Iesūtīja:
Edgars
Labdien! Gan Viardo gan Tribestan ir testosterona līmeņa paaugstināšanas līdzekļi? Bet kāda ir atšķirība? Kurš ir labāks, kurš dabiskāks? Vai tie abi ir bezrecepšu līdzekļi? Paldies!

Abi šie līdzekļi ir dabiski, bet jautājums visdrīzāk ir, kurš no tiem ir efektīvāks. Viardo satur kviešu dīgstu eļļu, kas ir bagāta ar polinepiesātinātām taukskābēm, un teikt, ka tam ir īpaša testosteronu stimulējoša ietekme, negribētos. Savukārt, Tribestan plus satur divu augu ekstraktus – Tribulus terrestris un žeņšeņ. Tribulus terrestris stimulē smadzenēs centru, kas atbild par testosterona izstrādi, savukārt žeņšeņ mobilizē organisma spēkus un arī veicina dzimumtieksmi. Tāpēc varam teikt, ka Tribestan plus šajā ziņā būs daudz efektīvāks, nekā Viardo. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-09-18
Iesūtīja:
Laila
Labdien! jau gads būs riņķī, kā esmu atmetusi kontracepcijas tabletes Mercolin...un mans cikls ir diez ko neregulārs. Ir 30,32,24,36,35,22,32,29 dienu cikli, kā redzat nju dien neregulāras man tās MR...tad no maija aizlidoju uz Krētu (praksē) uz 3 mēnešiem un no pēdējām MR vispār cikls bija jau 59 dienas, tad 22. Tadad ir septembris esmu atlidojusi mājās. noslimojusi nedēļu un manas mēnešreizes kavējas jau pagājušas 37 dienas un nav nekā. Vienīgais esmu salasījusies visas tās grūtniecības pazīmes un jau liekas, ka esmu. Esmu uztaisījusi testu 32 dienā un tas bija negatīvs....tagad es nesaprotu, kas ar manu organismu notiek. Ko jūs iesakat? Patreiz ir riktīgs nervu sabrukums, jo neparko citu nespēju domāt.

Nervu slodzes un stresi ir spēcīgs faktors, kas izjauc menstruālo ciklu. Tāpēc pirmais, ko nepieciešams lietot, ir nomierinošas grupas lūdzekļi (Nervostrong, Herbastress u.c.). Tie nomierina nervus, mazina iekšējo nemieru, palīdz vieglāk pārvarēt stresus, emocionālo pārpuli. Nervostrong vēl ir labs ar to, ka tas no nomierinošiem ir vienīgais līdzeklis, kas stiprina nervu sistēmu, lai tā viegli izturētu emocionālas slodzes. Otrais ir jālieto preparāti, kas regulē menstruālo ciklu – Agnucaston, Remens, Mastodynon N. Lietojot regulāri, vismaz 3 mēnešu garumā, tie pamazam saved kārtībā menstruālo ciklu. Palasiet arī obligāti šo rakstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-09-18
Iesūtīja:
Silva
Mans darbs 30 gadus ir saistīts ar grāmatām- gan ar jaunām, gan arī ar vecām.Pirms diviem gadiem sajutu niezēšanu. Visbiežāk tā sākas tad, kad esmu saskarsmē ar vecāka gada grāmatām, tad man sāk niezēt āda vairākās vietās - visvairāk uz galvas matos un zonā apmēram līdz viduklim.Ir tāda sajūta it kā tev no vairākām vietām uz ādas uzreiz kas sāktu niezēt un tad rāpot, it kā uz tava ķermeņa būtu uzrāpušās skudras un kustētos.Kad pakasu to vietu, tad niezēšana pāriet, taču tā uzreiz atsākas kādā citā vietā.Tas ļoti apgrūtina manu darbu, jo neļauj koncentrēties darbam un arī darba biedri sākuši uz mani skatīties ar aizdomām.Darbu mainīt nevaru, tāpēc lūdzu palīdziet ar padomu ko man darīt?Varbūt ir kādas zāles vai smēres ar kurām var šo niezēšanu pārtraukt.Mans e-pasts: susurs63@tvnet.lv.

Tas varētu būt saistīts ar grāmatu putekļiem, it sevišķi vecām grāmatām, kas izraisa alerģijai līdzīgos simptomus. Ieelpojot tos un tiem nonākot uz ādas, tie sāk provocēt šos simptomus. Iesakām Jums deguna aerosolu Nasaleze vai Nasaleze allergy. Tas ir ļoti unikāls pūšamais līdzeklis, jo tas nav ķīmijas produkts, bet gan dabisks. Tas satur vielu, kas uz deguna gļotādas izveido aizsargplēvīti, kas neļuj caur deguna gļotādu organismā iekļūt allergēniem. Ir ļoti labas atsauksmes par šo produktu, it sevišķi tiem cilvēkiem, kas ir alerģiski un, kam darbs ir saistīts ar putekļiem. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-09-17
Iesūtīja:
Dagne
Labdien,sakiet lūdzu vai nagu sēnītei iekšķīgi lietojamās zāles visas ir uz receptēm,vai arī ir tādas kur tā nav vajadzīga?Paldies.

Jā, šīs zāles ir visas recepšu medikamenti un izsniedz tikai pret recepti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2011-09-15
Iesūtīja:
Dace
Labdien! Man ir atopiskais dermatīts,diezgan patstāvigi lietoju Claritin un pratigi ziežu Celestoderm ziedi. Mazās ūdeņainās pumpiņas man ir diez gan ierasta lieta,BET nu es nezinu ko darit.Man apkart acij un uz vaiga šīs sāpīgās pumpiņas ir kā izsetas un protams ir arī pampums.Apmēram jau 3. diena,uzsmērējot Celestodermu itkā paliek labak,bet tomēr vēlāk apkopjot brūcites ,kas izveidojušās nak nedaudz ādiņa nost.Lai savilktu "caurumus" uzsmērēju smēri Spasateļ.Un protams ari savas jau minētās tabletites lietojuApsārtums,nieze un asas,bet ne patstāvigas sāpes. Ko Jus man ieteiktu darit? Uz ielas tādā paskatā,ni ni!

Visdrīzāk Jums ir paasināšanās. Šajā gadījumā būtu labi konsultēties ar savu dermatologu. Claritin vietā var palietot Tavegyl vai Suprastin tabletes. Tās ir ātrākas iedarbības, bet ir jālieto 2 reizes dienā. Pieļaujam, ka terapijai būtu nepieciešams uz šo momentu pievienot klāt klotrimazola smēri, kas ir ar pretsēnīšu iedarbību. Sēnītes arī var provocēt alerģisko reakciju Jūsu gadījumā. Var taisīt ozola mizas kompreses, jo tam piemīt savelkošas īpašības un uzlabo ādas pretestības spējas šajā gadījumā. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30/333 | 31 | 32 | 33 | 34 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti