Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?

Iespēja uzdot jautājumus šobrīd ir slēgta! Novēlam Jums būt veseliem!

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2009-10-08
Iesūtīja:
Kristine
Sveiki,ludzu palidzet man vai ta varetu but alergija uz medu. 2 nedeas atpakalj saku dzert medugan ar teju gan ta, dina varbut vart izdzert kadi 4-5 glazes tejas ar udeni nu tad pagaja nedelja,viss bija abi, tad otraja nedelja ari padzeru, paedu medu(artejos lai neslimot) untad pamaniju aiz vienas auss mazas, sikas pumpinjas, un tad pec 2 dienam man auss sapampa, saka niezet,sarkani zila krasa palika,un taka smilsaina ada palika uz auss, tad nakosa diena tas pats ar otro ausi tagad man aizgaja ari uz seju, seja roziga un ar sikam mazam pumpinjam, liekas jau ka es kad kasiju ausis biju pieskarusies pie sejas, varbut parnesu, bet vai tad var parnest?..Ta var but no medus, vai tas ir kautkas cits,varbut uz nervu pamata,Tik varu minet. nobijusies esmu ljoti, nezinu jau kur likties. Ludzu iesakiet ko. Dzeru es tagad 1 reiz diena Loratin un smereju Hioksizon, bet neko nemanu lai labak palicis butu. Ludzu palidziet.
Atbilde 

Ja ir diezgan smaga alerģiskā reakcija, lietojiet labāk Tavegyl vai Suprastin tabletes, arī pa vienai tabletei dienā, labāk uz nakti. Tavegyl vai Suprastin ir stipras zāles, kas labi noņem niezi, apsārtumu, pampumu. Lietojiet tās 5 dienas noteikti, turpiniet lietot lokāli kādu antihistamīna līdzekli, piemēram, Psilo-Balsam gelu vai Fenistil gelu. Hioksizons ziede satur antibiotiku un hormonu, tāpēc ir recepšu medikaments, kas tomēr labāk lai tiek lietots tikai pēc ārsta ieteikuma. Protams, alerģija var attīstīties arī uz medu vai kādu citu pārtikas produktu, tāpēc tagad izslēdziet no savas ēdienkartes aizdomīgus ēdienus. Ja situācija neuzlabosies nedēļas laikā, noteikti būs nepieciešams griezties pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-08
Iesūtīja:
Ludmilla
Labdien! Man ķirurgs pirms gada izrakstīja Erce flora. Šobrīd profilaktiskos nolūkos rodas vajadzība atkal lietot šīz zāles. Es šobrīd lietoju Noofenu, Sumamed, Pangrolu, Wobenzym, reti(vajadzības gadījumā) Lexotanilu. Vai pie šīm zālēm es varu lietot kopā/ papildus Erce flora? Paldies par atbildi jau iepriķš :)
Atbilde 

ErceFlora ir probiotiskais preparāts, kas palīdz uzturēt vai atjaunot zarnu mikrofloras līdzsvaru, veicina zarnu barjerfunkciju. Lietojot antibiotikas (Sumamed) Jums būtu pat ieteicams lietot baktēriju preparātus vismaz 2 nedēļas. Lietojiet droši ErceFlora, tas nekaitēs citu medikamentu darbībai. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-08
Iesūtīja:
Sanita
Vēlreiz gribētu pārliecināties vai viss būs ok. Vai Fluconazal Nycomed 150mg. ir profilaksei domātas vai tās ārstē??? Tas ir man patreiz ir piena sēnīte vai iedzerot šo vienu kapsulu man tā pāries??? Nu jā, piefiksēju, ka man tā radās vai nu no ikdienas paketēm, vai arī no intīmajām ziepēm. Jauku dieniņu :)
Atbilde 

Fluconazol kapsula tieši ārstē, pietiek ar vienu 150 mg devu. Jo tomēr tās ir nopietnas zāles, profilakses pēc labāk ar tām neaizrauties. Kā iesaka speciālisti šādu devu nav ieteicams ieņemt biežāk kā vienu reizi mēnesī, protams, ja sēnītes infekcija nav pārāk smaga. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
nauris
Sveiki!!!Lieta tāda kā mēles gals takā būtu apdedzināts tāda kā diskomforta sajūta kad elpo jūt tādu kā vēsumu.zinu ka brīvdienās lietoju alkoholu šņabīti pavēsu un pēc tā nerimst normālā stāvoklī mēle.nodevu asins analīzes viss tīrs nekur nekas neuzrādās ka būtu problēma ar nierēm aknām kuņģi.zobi ar normālā stāvokli.ko lietas labā var darīt?kā var atgūt mēli normālā stāvokli vai ir kādas eļļas smēres...
Atbilde 

Uzmanīgi pavērojiet savu mēli, vai tā nav izmainījusies, piemēram, parādījās kāds aplikums, tūska, sāpes, izmainījās mēles kārpiņas. Ja ir kaut kādas pārmaiņas, izņemot mēles nejutīgumu, tad, iespējams, Jums ir mēles iekaisums jeb glosīts. Glosīts var izveidoties pēc traumas, arī barības košļāšanas laikā. Parasti glosīts veidojas kādas citas slimības rezultātā, piemēram, pievienojas stomatītam (mutes gļotādas iekaisums). Ja Jums nav iepriekšminēto simptomu, izņemot mēles nejutīgumu, tad nav ko uztraukties, dažreiz pēc noteiktās barības ēšanas, piemēram, pārāk aukstas vai pārāk karstas, uz kādu laiku var veidoties šāds mēles nejutīgums. Tad šajā gadījumā nekas tāds īpašs nav jādara, jo parasti lieto antiseptiskos līdzekļus un čūliņu dziedējošos krēmus tikai tad, ja klāt nāk vēl citi simptomi. Ja 3-4 dienu laikā stāvoklis neuzlabosies, tad obligāti apmeklējiet stomatologu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Kristīne
Labdien! Vai ir kāds labs bezrecepsu medikaments, kas palidz noregulet menesreizes? Kada ir aptuvena cena?
Atbilde 

Menstruālā cikla noregulēšanai varat lietot Prefemin tabletes (iepakojumā ir 90 tab., maksā ap 12 Ls), kā arī preparātu Agnucaston (pilieni maksā ap 5 Ls un 30 tabletes maksā ap 5 Ls). Abi medikamenti satur vienu un to pašu aktīvo vielu - viteksa augļu sauso ekstraktu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Viktorija
Labdien! Sakiet lūdzu kādas zāles vai tējas varētu dzert, ja ir pazemināts apakšējais asinsspiediens? (130/50) Iepriekš, paldies!
Atbilde 

Apakšējais skaitlis attēlo spiedienu uz asinsvadu sieniņām laikā, kad sirds atpūšas. To dēvē arī par diastolisko spiedienu. Vispārībā starpībai starp sistolisko spiedienu (augšējais spiediena rādītājs) un diastoliosko jābūt robežās no 40 - 50 mmHg. Ja šī starpība ir lielāka, tas var liecināt par asinsvadu rigiditāti, piemēram aterosklerozi. Jums šī starpība ir ievērojami liela - 80 mmHg. Savukārt, augšējais spiediens ir 130 mmHg, bet pēc pēdējām vadlīnijām par ideālu asinspiedienu uzskata 120/80mmHg. Vislabāk ir saņemt kardiologa konsultāciju kā rīkoties šajā gadījumā. Jo, iespējams, Jums būs nepieciešama sīkāka izmeklēšana. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Sanita
Sveiki mīļie ZALESINFO , paldies ka sniedziet atbildes uz mūsu sāpošajiem jautājumiem. :) Gribēju pajautāt. Pa reizītei cīnos ar piena sēnīti. Šovakar mēs ar vīru pa 1 kapsulai katrs izdzērām Fluconazal Nycomed 150mg. Cik saprotu, lai labāks efekts būtu jādzer abiem partneriem. Profilakses nolūkos man otra kapsuliņa jāizdzer pēc mēneša??? Vai esmu rīkojusies pareiz??
Atbilde 

Paldies! Protams, lai būtu efektivitāte no sēnītes ārstēšanas ir jāārstējas abiem partneriem vienlaicīgi. Principā pietiek ar vienreizējo flukonazola 150 mg devu gan Jums, gan vīram. Profilaktiski kandidozes gadījumā ieteicams ierobežot cukura lietošanu, nodrošināt B grupas un A vitamīna lietošanu. Ikdienā lietojiet speciālos intīmkopšanas līdzekļus, papildterapijā, lai regulētu maksts pienskābes saturu, varat lietot Vagisan vaginālās svecītes pa vienai svecītei uz nakti 5-7 dienas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
anita
Labvakar!Gribēju vaicāt kāpēc 3.g.4.mēn. bērniņam smako mutīte.Zobiņus mēs tīram. Kas tas varētu būt un ko varētu darīt?
Atbilde 

Ja Jūs pareizi un kārtīgi kopjat bērniņa zobiņus, tad sliktā elpa varētu rasties dažu smaganu slimību dēļ, kā arī mutes dobuma infekciju, infekciju elpošanas orgānos (kaklā, deguna blakusdobumos, plaušās) rezultātā. Vispār sliktā elpa bieži vien ir kādas citas slimības sekas, piemēram, kādas kuņģa-zarnu trakta slimības sekas. Pavērojiet, varbūt bērniņam ir kādas sūdzības uz kuņģi vai no elpošanas sistēmas puses. Vislabāk ir aiziet pie sava bērnu ārsta un izmeklēties, piemēram, kaut vismaz nodot asins analīzes, kur var parādīties infekcijas rādītāji. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
artis
Kādos gad;ijumos veic apgraizīšanu un lidz kādam vecumam to var veikt?
Atbilde 

Apgraizīšanu veic, ja vīrietis nevar atvilkt priekšādiņu, tādējādi dzimumakta laikā ir jūtamas sāpes, kā arī, ja ir diskomforts ģenitāliju apvidū, dzimumlocekļa galviņas iekaisums vai apgrūtināta urinēšana.  Apgraizīšanu un saitītes pārdalīšanu parasti veic vietējā anestēzijā. To var veikt jebkurā vecumā, nav obligāti agrā bērnībā. Ja nav norādījumu apgraizīšanai, jauniem vīriešiem pieļaujama priekšādiņas paplašināšana. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Rita
Labdien!Es atcerējos 80.gadus un atsāku dzert cigoriņu šķīstošo dzērienu ,deserta karote uz krūzīti,jo pie mums citādā veidā cigoriņi nav nopērkami.Sakiet lūdzu vai cigoriņu šķistošais dzēriens ir veselīgs,varbūt ir cigoriņi nopērkami citādā veidā un cik reizes drīkst dienā dzert?Lai jums veiksmīga diena!
Atbilde 

Cigoriņi ir ļoti vērtīgs augs. Cigoriņu lapas satur askorbīnskābi (С vitamīns), karotīnu (А provitamīns), B grupas vitamīnus, inulīnu, kalcija un dzelzs sāļus. To lietošana pārtikā uzlabo gremošanas orgānu, sirds un asinsvadu sistēmas darbību. Varat dzert droši pat vairākas reizes dienā. Tagad Rimi veikalos ir cigoriņi ar dažādām citu augu piedevām, piemēram, ar žeņšeņ ekstraktu, mežrozītēm, vilkābelēm, melisu. Turklāt cigoriņi ir arī pulverveidā, kas pēc sava izskata ļoti atgādina šķīstošo kafiju, kas ir būtiski tiem cilvēkiem, kam veselības problēmu dēļ ir liegta kafijas lietošana, bet gribas imitēt tās dzeršanu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
krūms
Labdien, man loceklim zem priekšādiņas parādās nieze un vel retāk pa kādai mazai sarkanai pumpiņai. Ko jūs man higiēnas apstākļos varētu lūdzu ieteikt? Un vai tas ir nopietni?
Atbilde 

Ja ir nieze un apsārtums, tā varētu būt sēnīte. Profilaktiski smērējiet pretsēnīšu krēmu Clotrimazol vairākas reizes dienā. Tas ir bezrecepšu līdzeklis. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Liene
Labdien, man ir šāds jautājums vai lietojot pretpaugļošanās tbletes un ja dzimumakts netiek beigts makstī, respektīvi sperma tiek izšļākta ārpus tās (akts pēc tam tiek turpināts) vai ir iespējams palikt stāvoklī? jeb tas var būt tikai tablešu nepareizas lietošanas vai apzinātas nelietošanas rezultāts?
Atbilde 

Perorālās kontracepcijas tabletes ir droša pretapaugļošanās metode, to efektivitāte ir 99,2-99,9%. Ja Jūs regulāri un pareizi lietojat šīs tabletes, varat būt droša, ka nevēlamā grūtniecība neiestāsies. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Baiba
Labdien.Man diezgan bieži uznāk tādi kā vājumi- siekalas saskrien pilna mute,kājas saļimst,galvas reiboņi,auksti sviedri,paātrināta sirds darbība 140sitieni minūtē.3gadus ikdienā lietoju zāles augstam asinsspiedienam,bet tai momentā man spiediens ir kritiski zems 75/50.Tiek izsaukti ātrie,bet kamēr viņi atbrauc,stāvoklis jau ir daudz maz normalizējies.Kas tas varētu būt?Es nekad neesmu smēķējusi,ar alkoholu ar esmu uz Jūs.Man ir 25gadi
Atbilde 

Šie simptomi varētu būt saistīti pat ar pazeminātu asinsspiedienu. Nevaram saprast, kāpēc Jūs lietojat pretspiediena zāles, ja Jums ir pazemināts asinsspiediens. Iesakām pavērot asinsspiedienu, kāds tas ir katru dienu. Ja ir pazemināts, tad noteikti ir jālieto žeņšeņ preparāti, var lietot arī stiprāku kafiju, nodarboties ar sportu un vairāk atrasties svaigā gaisā. Ja stāvoklis neuzlabojas, tad labāk aiziet pie kardiologa un izmeklēties. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Saiva
Sveiki.Man jau ilgu laiku pēc kaut kā salda(kafijas,tējas ar cukuru,limonādes,augļiem,saldumiem-konfektes,cepumi u.c)paliek slikti.Pēdējā laikā pat līdz vemšanai,caurejai,ļoti lielām vēdera sāpēm,...Mocības lielas.Nu es tagad mēģinu izvairīties,it ka nedaudz labāk,bet tāpat cukuru jau pilnībā nevar izslēgt no ēdienkartes.Vai tiešām tur varētu būt kaut kāda veselības problēma??? Tagad man pašai ir ne pilni 26gadi. Paldies par atbildi
Atbilde 

Iespējams, Jums ir nepanesamība pret dažiem cukuriem, kas atrodas dažādos saldumos, augļos, miltu izstrādājumos un citos produktos. Bieži vien, ja cilvēks nepanes kādu no cukuriem, viņam attīstās meteorisms, vēdera sāpes, vemšana, slikta dūša, diskomforts vēderā. Tādiem cilvēkiem parasti nav speciālo fermentu, kas šķeļ šos cukurus vai arī šie fermenti ir ļoti mazā daudzumā. iesakām Jums apmeklēt gastroenterologu un pastāstīt par šiem simptomiem. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2009-10-07
Iesūtīja:
Daiga
Labdien!Sakiet lūdzu kādi izmeklējumi būtu jāveic, lai atrastu augsta asinsspiediena iemeslu, nieres ir pārbaudītas, kardiologs arī ir pārbaudījis un viss ir kārtībā.Spiediena svārstības es praktiski nejūtu vai ir 150/90 vai 195/120.
Atbilde 

Var būt arī tā saucamā endokrīnā hipertensija, ko izraisa tireotoksikoze, šajā gadījumā ir jāpārbauda vairogdziedzeris pie endokrinologa. Paaugstinātu asinsspiedienu var izraisīt virsnieru patoloģija, estrogēnu nepietiekamība menopauzē. Hipertensija var būt arī primārā, tas nozīmē, ka asinsspiediena paaugstināšanos izraisa nevis kāda cita slimība, bet daudzi faktori - iedzimtie un iegūtie, piemēram, vārāmās sāls pastiprināta lietošana uzturā, ķermeņa masas palielināšanās, smēķēšana un citi. Lietojiet uzturā kāliju saturošus produktus (kompots no žāvētiem augļiem), jo kālijs samazina asinsvadu tonusu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143/336 | 144 | 145 | 146 | 147 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti