Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?

Iespēja uzdot jautājumus šobrīd ir slēgta! Novēlam Jums būt veseliem!

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2015-06-15
Iesūtīja:
s
Labdien, vai pretsapju zāles co-codamol ietekmē orālās kontracepcijas darbību? lietošanas instrukcijā rakstīts, kad jāievēro piesardzība lietojot noteiktas medikamentu grupas, tai skaitā - orālo kontracepciju. tomēr starp tablešu ieņemšanu ir liels stundu skaits. lielākoties co-codamol liek lietots uz nakti, lai nomāktu klepu, kas neļauj gulēt, bet orālā kontracepcija lietota pēcpusdienā. vai tas ko ietekmē? kādi biežāk lietotie medikamenti vispār nomāc orālās kontracepcijas darbību, izņemot antibiotikas un asinszāles preperātus? Paldies.
Atbilde 

Ir vesela medikamentu rinda, kas pavājina orālo kontracepcijas zāļu līdzekļu darbību, piemēram, to dara gandrīz visi antibakteriālie līdzekļi, paracetamols (viena no Jūsu minētā preparāta sastāvdaļām), antidepresanti, daudzi pretsēnīšu līdzekļi, notievēšanas zāļu tējas, greipfrūts un tā sula, aktivētā ogle, citi sorbenti, preparāti, kas satur hromu (notievēšanas līdzekļi). Lietojot vienlaikus paracetamolu saturošus preparātus un orālos kontracepcijas zāļu līdzekļus, paātrinās paracetamola izdalīšanās no organisma un līdz ar to samazinās tā terapeitiskā iedarbība, tas ir, Jūs praktiski nejutīsiet paracetamola darbības efektivitāti. Ja Jūs lietojiet tikai vienu Co-Codamol tableti uz nakti, bet orālās kontracepcijas tabletīti ieņemat pa dienu, teiksim, ar 4-5 stundu starplaiku, tad pamata uztraukumam nav. Parasti bīstama situācija ir gadījumā, kad paracetamola diennakts deva sastāda 1500 mg un vairāk (vairāk par trim Co-Codamol tabletēm dienā). Tad ir noteikti lietderīgi lietot papildus kontracepcijas metodi. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-06-07
Iesūtīja:
rasma
pie kaju potisu sapem,noguruma kadas zales vsr lietot
Atbilde 

Ja sāpes potītēs ir saistītas ar nesenu fizisku pārslogojumu, intensīvu treniņu, tad šīs sāpes drīz pāries. Varat pasmērēt ziedes vai gēlus ar pretsāpju un pretiekaisuma iedarbību, piemēram, Olfen 1% gēlu, Emox, Voltaren vai ko citu. Ja ir bijis kāds sasitums vai sastiepums, varat kādu laiku palietot Osteogēlu un Liotonu. Ja sāpes kļūs intensīvākas, griezieties pie traumatologa. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-06-07
Iesūtīja:
klāvs
Sveicināti! man ir tāds jautājums vakar sanaca ka noriju dzelzs stienīti 2 cm garu,un plānu.vai kuņģa sula spēts viņu saēst?
Atbilde 

Parasti šāds neliels svešķermenis pats izies ārā dabīgā ceļā kopā ar izkārnījumiem. Ja norītajam priekšmetam nav asu malu, tad nav pamata uztraukumam. Tomēr, ja tuvākajā laikā Jums parādīsies sāpes kuņģī, slikta dūša vai kāds cits neparasts simptoms, griezieties pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-06-06
Iesūtīja:
Santa
Sveiki,vēlējos uzzināt vai var lietot B vitamīnu kompleksu kopā ar E vitamīnu (saulespuķu eļļas) no rīta brokastu laikā? Vai labāk E vitamīnu dzert kopā ar zivju eļļu reizē, vai atsevišķi?Kā iegūt labāku iedarbību un uzsūkšanos organismā?
Atbilde 

Saulespuķu eļļu vislabāk lietojiet tukšā dūšā pirms brokastīm, ieteicama diennakts deva ir viena tējkarotīte. Tādā veidā Jūs attīrīsiet savu kuņģa-zarnu traktu, uzlabosiet organisma vielmaiņu, piesātināsiet organismu ar E vitamīnu. B grupas vitamīnus iesakām Jums lietot tieši pēc brokastīm, uzdzerot virsū glāzi ūdens. Ļoti pareizi ir tas, ka lietojot zivju eļļu, ir nepieciešams papildus uzņemt arī E vitamīnu (kā Jūs arī darāt), jo tad zivju eļļā esošās taukskābes netiks oksidētas. Zivju eļļu lietojiet arī tikai pēc ēšanas. Šīs ir vienkāršās rekomendācijas, kā pareizi lietot Jūsu jautājumā minētos vitamīnus, lai panāktu to labāko uzsūkšanos un nodrošinātu efektīvāko iedarbību organismā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-06-06
Iesūtīja:
Jānis
Lasīju ka esot apakšējo,izņemamo, protēžu fiksācijas lentītes, bet nezinu kur tādas var nopirkt.Vai tādas ir iespējams nopirkt?
Atbilde 

Fiksējošā lentīte ir jaunums fiksējošo palīglīdzekļu klāstā. Aptiekās ir zobu protēžu fiksācijas krēmi, pūderis, iespējams, ka šo lentīti var pasūtīt kādā no lielākajām Rīgas aptiekām, jo uz vietas šādu produktu neesam atraduši. Painteresējieties un uzjautājiet farmaceitam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-06-03
Iesūtīja:
apelsins
Labien! Mans vīrs pēc mitrālā vārstuļa protezēžanas lieto orforīnu 1.5 tableti dienā, lai noturētu INR 2-3 līmenī. Ja man iestājas grūtniecība, kādas sekas var būt bērniņam?
Atbilde 

Ja Jūs pati nelietojiet šo preparātu, tad nav ko uztraukties! Preparāts ir kontrindicēts tieši grūtniecēm, tieši sievietēm, kas plāno ieņemt bērniņu. Vīrs nevar ietekmēt šo grūtniecības procesu, jo tieši Jūs iznēsāsiet bērniņu, no Jūsu organisma auglis ņems visu nepieciešamo. Orfarīns neietekmē vīriešu reproduktīvo sistēmu, tādēļ vīrs droši var turpināt to lietot. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-27
Iesūtīja:
Daiga
Labdien!Pēc vīrusa infekcijas sāka sāpēt locītavas, kā rezultātā tika uzsākta ārstēšana ar sulfasalazīnu, vai iespējams, ka šīs zāles veicina svara pieaugumu? Kopš tās lietoju, esmu pieņēmusies svarā par vismaz 5 kg un pat ar diētu neizdodas svaru samazināt. Lietoju arī pilienus Xalatan, bet nedomāju, ka tie ir pie vainas.
Atbilde 

Sulfasalazīna zāļu aprakstā (ko lasa tikai speciālisti) par iespējamo svara pieaugumu nav nekas minēts. Tieši otrādi šī medikamenta lietošanas laikā mazinās apetīte. Iespējams, ka Jūsu gadījumā svars ir pieaudzis sakarā ar kādu citu iemeslu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-27
Iesūtīja:
Laura
Sveiki! Devos pie ginekologa ar sūdzībām par sāpīgām menstruācijām. Ginekologs norādīja, ka man esot iekaisuši olvadu un izrakstīja zāles, kas jadzer gan man, gan manam partnerim. Īsti nesapratu kas tas par zālēm un kādēļ tas jādzer arī manam partnerim?
Atbilde 

Parasti olvadu iekaisumu ārstē ar antibiotikām. Tādēļ, ka olvados ir iekļuvusi infekcija, ir obligāti jāārstējas ar antibakteriālajiem zāļu līdzekļiem. Abi partneri parasti lieto šīs zāles vienlaikus, lai nenotiktu atkārtota inficēšanās no partnera. Kādas tieši antibiotikas ir jālieto, to Jums izrakstīs ārsts. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-22
Iesūtīja:
Laura
Labdien. Padusē ir izveidojies bumbulis. Jau vairākas dienas. Bija otrā padusē vairāki mazi bumbulīši, bet viņi lēnām izzuda. Bet lielākais nepāriet. Droši vien no padušu skūšanas. Man tā ir pirmo reizi. Es nedēļu noteikti netieku pie ģimenes ārsta. Vai ihtiola ziede var palīdzēt? Vai ko vēl var lietot mājas apstākļos?
Atbilde 

Vislabāk būtu apmeklēt ķirurgu, jo, iespējams, nāksies šo bumbuli izgriezt un nodrenēt ārā visas strutas. Iesakām Jums palietot antibakteriālo ziedi Fucidin, jo pēc aprakstītajiem simptomiem izskatās, ka Jums ir hidradenīts - strutains sviedru dziedzeru iekaisums. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-20
Iesūtīja:
Ilze
Labdien, Man ir radušās nepatīkamas sūdzības makstī - stipra nieze un stipri sarkans maksts iekšpusē. Pirms pāris mēnešiem biju pie ginekologa, kur uztriepē konstatēja piena sēni + leikocīti 25-30-55 + Gr(+)rupjas nūjiņas 4+. Palietoju Clotrimazol svecītes (3 gab), bet dr ieteica tikai smērēt Multi-gyn Actigel, kuru tad lietoju papildus pēc vajadzības. Pagāja mēnesis, bet niezoša sajūta turpinājās. Nākamajā ciklā lietoju Hexicon svecītes, jo iepriekšējā dr pie tādiem uztriepes rezultātiem, ieteica tās lietot. Pēc to izlietošanas, parādījās ļoti stipra nieze visu laiku, un ļoti stiprs apsārtums maksts iekšpusē. Tagad smērēju Multi-gyn gēlu un lietoju Ecocillin svecītes, bet nepāriet (apmēram 1 nedēļu). Piebildīšu, ka nekādi nepatīkami/smakojoši izdalījumi nav- tikai nieze un apsārtums.
Atbilde 

Pastāv iespēja, ka gan Clotrimazol svecītes, gan Hexicon preparāts nespēja līdz galam iznīdēt maksts sēnīti. Tādēļ joprojām ir nieze un apsārtums. Ja šie simptomi nemazināsies, noteikti apmeklējiet ginekologu vēlreiz, jo pretsēnīšu medikamentu ir pietiekami daudz, iespējams, ka uzreiz nevar piemeklēt to efektīvāko un īsto. Eksistē gan pretsēnīšu svecītes, gan iekšķīgi dzeramie pretsēnīšu medikamenti. Ecocillin ir labs preparāts sēnītes profilaksei, nevis tās ārstēšanai. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-17
Iesūtīja:
Ligita
Labdien! Man ir 53 gadi, pirms 2 gadiem veikta sirds aortālās vārstules protezēšana - ievietota mākslīgā sirds vārstule. Tagad regulāri lietoju orfarīnu 5 - 5,25 mg katru vakaru atkarībā no INR līmeņa. Zinu, ka orfarīna iedarbību izmaina K vitamīns, man no tādiem produktiem un medikamentiem jāizvairās, kas satur K vitamīnu. Gimenes ārsts vizītē organisma stiprināšanai paaugstinātas darba slodzes un stresu mazināšanai ieteica lietot Ginkgo Biloba (GingiMax - ražotājs Farmax). Sāku lietot, bet neesmu īsti pārliecināta, vai tiešām šis produkts nesatur man nevēlamas vielas, varbūt pat bīstamas! Kapsula ir koši zaļa! Anotācijā neko neatradu, ko tā satur! Lūdzu sniedziet man atbildi, vai tiešām šis produkts nesatur vielas, kas izmaina orfarīna iedarbību! Paldies!
Atbilde 

Izpētījām preparāta sastāvu (gan aktīvās, gan palīgvielas), neko tādu, kas Jums būtu aizliegts, neatradām. Droši varat lietot šo preparātu. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2015-05-09
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Man ir 19 gadi. Pirms divām dienām parādījās sāpes kreisajā pusē nabai. Agrāk nav bijušas šādas sāpes. Sāpes nav ilgstošas,tās parādās dažas reizes dienā. Iepriekš novērota vēdera burkšķēšana un uzpūšanās,arī neliels svara zudums. No rītiem nav apetītes. Vai tas varētu būt saistīts ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu?
Atbilde 

Sāpes, ko Jūs raksturojāt, var liecināt gan par kuņģa-zarnu trakta, gan aizkuņģa dziedzera, gan aknu darbības traucējumiem. Tādēļ vislabāk būtu griezties pie gastroenterologa. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-06
Iesūtīja:
Aiga
Labdien. Daktere izrakstīja Gynalgin vaginālās tabletes. Baroju bērnu ar krūti( 6.mēneši), bet instrukcijā norādīts,ka nedrīkst lietot, ja baro bērnu ar krūti. Kā šīs zāles ietekmē bērna veselību. Cik ilgi šīs zāles ir mātes pienā? Jālieto vakarā, bet bērns tiek barots arī naktī.(cik liels intervāls būtu jāievēro starp tabletes ielikšanu un barošanu?) Varu lietot vai labāk nē. Vai ir kas cits, ko aizstāt. Pēc šīm vaginālajām tabletēm būs jālieto arī smilšērkšķu eļļas svecītes 20 dienas.varbūt var tagad tās. Ārste bija informēta,ka baroju pati. Bet ir uztraukums, par to vai šīs zāles nenodarīs pāri mazajam, kad biju pie ārsta nezināju,kas rakstīts instrukcijā.Paldies
Atbilde 

 

Neuztraucieties, preparāts, ko izrakstīja ārste, nekaitēs Jūsu mazulim, jo darbojas praktiski tajā vietā, kur tiek ievadīts. Gynalgin sistēmiskā absorbcija (uzsūkšanās organismā) ir nenozīmīga, minimāla, tādēļ mazulim preparāts nevar kaitēt. Savādāk būtu, ja šāda tipa medikaments būtu jādzer iekšā, tad tas noteikti tiktu mātes pienā. Barojiet bērniņu kā parasti, nakts barošanu turpiniet ierastā ritmā. Galvenais ir apārstēt to kaiti, kas tagad Jūs nomoka. Ārste noteikti zina, ko ir nozīmējusi, un ir apsvērusi visus labumus un iespējamu kaitējumu, ņemot vērā Jūsu diagnozi. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-04
Iesūtīja:
Aksells
Man ir tāda problēma, man sāka sāpēt zem nabas un nākošajā diena sāp dzimumlocekļa urīnkanāls, tāda sajūta kā nierakmens iesprūdis dedzinoša bet iesāpas ik pa laikam.Baidos ka tas varētu būt STS vai arī apsaldējums.Čurājot sāpju nav tikai bieži jāiet uz tualeti. Dzeru pret sāpēm ULTRA COD.Ar katru dienu sāpes samazinās.Dzimumloceklim nav nekādu apsārtumu vai pumpiņu.Lūdzu palīdziet ar padomu.
Atbilde 

 

Būtu ieteicams nodot urīna analīzes, lai diagnosticētu infekcijas izraisītāju. Parasti, ja simptomi nemazinās un parādās jaunas sūdzības, cilvēkam ir jādodas pie ārsta. Šajā gadījumā ārsts visbiežāk nozīmē plaša spektra antibiotikas. Jūsu gadījumā, ja sāpes mazinās un jaunu simptomu nav, ievērojiet personīgo higiēnu, ģērbieties silti. Tomēr, ja Jums bija šaubīgs, neaizsargāts dzimumakts pēdējā laikā, labāk būtu atrādīties ārstam urologam. Stipriniet organisma aizsargspējas ar vitamīnu kompleksiem, zivju eļļu, profilaktiski droši varat padzert kumelīšu tēju ar citronu un medu, dzērveņu morsu vai sulu. Neko specifisku nevaram Jums ieteikt, jo nezinām, kas tieši izraisījis šo kaiti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-24
Iesūtīja:
Gaida
man ir problemas ar asinsriti galvas smadzenes un perifero asinsriti.sirds pulss ir tikai 42-56 sitieni minute asinsspiediens lidz 150-86.dzeru zales Prestarium 5mg unPhezam 3reizes diena Phezam jadzer 3 meneši.Kadas zales butu pec tam labakas dzert un cik ilgi
Atbilde 

 

Jums noteikti ir jāizmeklējas pie neirologa, jāpapētī un jāizmeklē galvas, kakla asinsvadu veselības stāvoklis, jo tas ir ļoti nopietni. Cik smagi ir šie asinsvadu asinsrites traucējumi? Iespējams, ka turpmāk varēsiet aprobežoties tikai un vienīgi ar Ginkgo biloba preparātu lietošanu. Iespējams, preparātu Phezam lietosiet pastāvīgi, varbūt to aizvietos ar ko citu. To var izlemt tikai ārsts. Jebkurā gadījumā Ginkgo biloba preparātu Jūs droši varat lietot tāpat papildus, jo tas ir dabīgs atšķirībā no Phezam. Konsultējieties ar neirologu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 1/336 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti