Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI234689

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2015-03-03
Iesūtīja:
kristne
labdien! velejos uzinat vai es drikstu dot bernam paracetamols-ratiopharm 125 mg ja vinam ir tikai 3menesi.. daktere mums sis zakes izrakstija prieks temperturas..vai es ar sim zalem nenodarisu sliktu mazajam>>???vai ninas nakaites vinam

Šīs zāles ir paredzētas tieši zīdaiņiem vecumā no viena mēneša līdz vienam gadiņam, tā kā neuztraucieties, neko sliktu mazajam nenodarīsiet! Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-03-01
Iesūtīja:
solvita
Labdien,man ir 43gadi,pirms vairāk kā mēneša,man pirmo reizi tika ielikta hormonālās kontracepcijas spirāle MIRENA.Ap muti un uz vaigiem ir uzmetušās daudz cietas pumpas,kuras nepāriet.Ir parādījies arī iekšējs nemiers,stress*bez iemesla*un miega traucējumi.Mēnešreizes,kuras iepriekš bija regulāras ar ļoti stipru asiņošanu,kavējas un nav pat smērēšanās.Sakiet lūdzu ,vai tas ir normāli pirmos mēnešus, vai varētu būt,ka manam organismam šī spirāle neder.

Spirāle Mirena var izsaukt veselu virkni blakusparādību, kas īpaši aktīvi izpaužas pirmajos spirāles lietošanas mēnešos. Parasti šīs blaknes ir pārejošas. Kā visbiežāk konstatētas blakusparādības var minēt tieši pinnes, izsitumus, nemieru, depresiju, svara pieaugumu. Ievietojot spirāli, mēnešreizes kļūst neregulāras, mazāk sāpīgākas, mazāk apjomīgākas, īsākas, iespējama smērēšanās. Tas ir normāli. Patreiz iesakām Jums pavērot savu veselības stāvokli vēl 2-3 mēnešus, jo pagāja pavisam īss laika periods kopš spirāles ievietošanas. Protams, konsultējieties arī ar ginekologu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-27
Iesūtīja:
Lilija
Labvakar! Pirms kāda laiciņa uz abām rokām man mazliet parādās sarkani punktiņi, bet lēnām izzūd un, tad atkal parādās, kas tas varētu būt un ko manā gadījumā darīt, vēl baroju meitiņu ar krūti.

 

Šādi sarkani punktiņi uz ādas var liecināt par organisma kāda orgāna darbības traucējumiem. Būtu lietderīgi apmeklēt ģimenes ārstu vai internistu, nodot asins analīzes. Pēc dzemdībām organismā, iespējams, notikušas dažas pārmaiņas gan hormonālās sistēmas, gan dažādu orgānu darbības līmenī. Kā arī varbūt šādi punktiņi Jūsu konkrētajā gadījumā ir organisma reakcija uz kādu alergēnu. Tāpēc nav ko minēt, apmeklējiet ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-22
Iesūtīja:
Diāna
Labvakar. Analīzes uzrāda palielinātu trombocītu daudzumu.Es profilaktiski lietoju smiltsērkšķu eļļu to labo īpašību un vitamīnu dēļ.Sakiet lūdzu vai lietojot šo eļļu tā neveicinās vēl lielāku asins recēšanu?

 

Tieši otrādi, smiltsērkšķu eļļa ir ieteicama, jo samazina trombocītu salipšanu savā starpā un aizkavē trombu veidošanos. Protams, ja trombocītu daudzums ir ļoti palielināts, ir jākonsultējas ar ārstu un, iespējams, ir jālieto daudz nopietnākas zāles. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-20
Iesūtīja:
Kristīne
Sveiki, esmu 23 grūtniecības nedēļā. Veicot urīna analīzi konstatēja escherichia coli baktēriju. Iepriekš jau lietoju gan ampicillin, gan amoxicillin, bet uzlabojums ilga tikai 2 ned. Šobrīd ārsts izrakstīja Ciprofloxacin un nesaprotu vai tik spēcīgas zāles nevar atstāt kādas sekas uz bērna veselību. Vai būtu ieteicams lietot šīs zāles.?

Vissvarīgākais ir tas, ka no šāda tipa zāļu līdzekļu lietošanas ir jācenšas izvairīties līdz 12. grūtniecības nedēļai, jo tieši šajā laika posmā veidojas topošā bērniņa visu orgānu aizmetņi. Vēlākajā laika posmā, tas ir, pēc 12. nedēļas, antibakteriālie zāļu līdzekļi var tikt atļauti lietošanai grūtniecēm, ja ārsts tomēr uzskata to par nepieciešamu. Tādēļ uzticieties savam ārstam. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-19
Iesūtīja:
Mamedoa
Labvakar! Manam dēlam, 20 gadi, metās pumpas uz sejas, muguras,kakla. Kad tās pazūd, uz muguras tajās vietās paliek melni pleķi. Tas ir bistami. Analīzes uzrādija ka trūksts D vitamīns,viņš to dzer. Ko Jūs ieteiktu.

Gandrīz katram Latvijas iedzīvotājam trūkst D vitamīna, jo mēs tik reti baudām saulīti šajā klimatiskajā joslā. Par to nepārdzīvojiet, vienkārši lietojiet D vitamīnu, kā arī zivju eļļu. Uzturā iekļaujiet treknas zivju šķirnes, piemēram, lasi un foreli. Par pumpām runājot, dēlam būtu ieteicams apmeklēt kosmetologu, kas veiks sejas un muguras ādas tīrīšanu, kā arī pielietos augļskābju pīlingus, piemēram, azelaīnskābes pīlingu, kas sašaurinās poras, mazinās pigmentāciju, tajā skaitā tos melnos pleķus, kas Jūs visvairāk patreiz uztrauc. Nepieciešams iziet veselu procedūru kursu pie kosmetologa, jo šādi veikti augļskābju pīlingi patiešām atvieglo ādas veselības stāvokli, nolīdzina ādu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-17
Iesūtīja:
Sanita
Labdien! Hroniski cinos ar urinpusla sapem. Kadu laiku urinpuslis pats ir nomierinajies, bet pastiprinati sap urinvadi, itseviski labais. Sap ap urinpusli laba un kreisa puse lidz ar cirksniem, ja tajas vietas uzspiez, tad sapes stipri atstaro uz augsu un abas puses identiski vienadi tajas pasas vietas. Nekas cits tas nevar but, esmu no A-Z parbaudita. Kad izdodas labi pacurat, tad sapes ir mazakas, bet ja mazak izcuraju, tad jutu ka sap no urinpusla uz augsu nedaudz pa saniem. Tie var but urinvadi? Sakiet ludzu, kamer parbaudos talak pie arstiem ko var palietot so sapju mazinasanai un urinvadu veselibai, neskaitot nieru tejas... tas lietoju visu laiku. Un ka tos var parbaudit, varbut iet pie nefrologa? Pie urologa taisiju urodinamiskos izmeklejumus, CT urografija. Viss kartiba esot.

 

Infekcija urīnizvadsistēmā var ieperināties gan pašā urīnpūslī, gan urīnvados, gan izplatīties līdz pat nierēm, izraisot nopietnas komplikācijas. Parasti šādu infekciju ārstē ar antibiotikām. Vispirms cilvēks nodod urīna analīzes, ko laboratorijā ārsts analizē un izpēta. Pēc urīna analīzēm var noteikt tās baktērijas, kuras tieši izraisīja infekciju. Lietojiet daudz šķidruma, ierobežojiet kafijas, alkohola, asu ēdienu lietošanu. Būtu lietderīgi saņemt gan urologa, gan nefrologa konsultācijas. Svarīgi ir likvidēt infekcijas ierosinātāju, nevis apslāpēt slimības simptomus. Diemžēl infekcijas ierosinātāju ar urīndzenošo tēju palīdzību iznīdēt nevar. Nepieciešama smaga artilērija - antibakteriālie zāļu līdzekļi. Tā vismaz ir vairumā gadījumu, saistītu ar urīnizvadsistēmas infekcijas ārstēšanu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-15
Iesūtīja:
ilmārs
man pastiprināti svīst kājstarpe, nieze ,neliels apsārtums un nenptīkama smarža.Vai tā nau sēnīte un kā to ārstēt?

Simptomi visdrīzāk liecina par sēnīti. Iesakām Jums, pirmām kārtām, apmeklēt ādas ārstu dermatologu, kas noteiks sēnītes veidu un sastādīs ārstēšanas plānu. Kāju starpu mikozes (sēnītes) ārstēšanai varam ieteikt Exoderil krēmu, ko uzklāj uz tīras, sausas ādas vienu reizi dienā. Kāju starpas un apavus, apģērbu ir nepieciešams dezinficēt ar speciālajiem ādas dezinfekcijas līdzekļiem, piemēram, Amicos vai ko citu, ko piedāvā aptiekā. Šo līdzekli vakarā iesmidziniet apavos un ļaujiet izžūt. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-13
Iesūtīja:
Alīna
Sveiki! Man kādu laiku ir ginekoloģiska rakstura saslimšana, vēl ārste nezina līdz galam kas tur ir, bet kaut kas ir iekaisis vai inficēts. Viņa ieteica paralēli kārtīgajām zālēm pamēģināt NIZHPHARM smiltsērkšķu eļļas supozitorijus, lai tur visu takā .. nomierinātu. Tikko nopirku un lasu, ka izrādās tās ir paredzētas lietošanai taisnajā zarnā. Bet ja ginekoloģe teica, lai pamēģinu, pieņemu, ka viņa domāja, ka to var izmantot arī \'sieviešu orgānos\'? Galu galā, tā ir tikai smiltsērkšķu eļļa. Nav iespējas ārstei piezvanīt, vai varētu pateikt, vai tās svecītes varu lietot vagināli?

Jā, šos supozitorijus var droši lietot arī intravagināli. To dariet pirms gulētiešanas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-09
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Manam bērnam ir ļoti sausa āda, īpaši pēc vannas apmeklējuma. Ir mēģināti visādi krēmi, taču pagaidām kautkādu efektu var just no eļļas,tā kā šo eļļu dotajā brīdī nevar iegādāties vai varētu lietot Palmers eļļu?Bērnam 3 gadi.

 

Palmer's Skin Therapy Oil nesatur konservantus, pēc sastāva ir laba. Šo eļļu droši varat lietot bērna ādas kopšanai. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2015-02-05
Iesūtīja:
Kate
Labdien! Tikko beidzu antibiotiku(Klerimed) kursu, kura laikā parādījās caureja un slikta dūša. Paralēli antibiotikām ārsts izrakstīja Compli flora, taču tagad sajūta neuzlabojas. Kā veiksmīgāk atjaunot vēderā līdzsvaru? Kādus vitamīnus dzert, lai stiprinātu imunsistēmu šajā situācijā, vai Imuno Spektrum ir piemēroti?

Iesakām Jums palietot Liveo kapsulas, kā arī Lepicol Plus pulveri, kas satur šķiedrvielas un probiotiķus. Lepicol Plus varat iejaukt jogurtā vai kefīrā, pēc tam uzdzeriet glāzi tīra ūdens. Kuņģa-zarnu trakta mikrofloras uzlabošanās ir sagaidāma pakāpeniski, tādēļ negaidiet tūlītējos rezultātus. Centieties katru dienu dzert kefīru, rjaženku, tīrkultūru, paniņas, bezpiedevu jogurtu, liesu biezpienu, biezputras. Imunitātes stiprināšanai lietojiet zivju eļļu, svaigā veidā ēdiet sīpolus, ķiplokus, dzērvenes, medu. Kā papildus vitamīnu kompleksu droši varat lietot arī Imuno Spektrum. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-02-01
Iesūtīja:
Kristīne
Labdien,esmu grutniecibas 4nedela, un esmu saslimusi,lauz kaulus,temp38.,sap galva,klepus,iesnas. Ka drikst arsteties,un ko var iedzert ,lai parietu galva un nokristu temperatura?

Ja temperatūra ir 38, to nevajag censties nosist, jo tieši šī temperatūra norāda uz to, ka organisms intensīvi cīnās ar vīrusiem. Patreiz vairāk guliet, ievērojiet saudzīgu režīmu, ēdiet siltu, šķidru ēdienu (zupas, putras), kā arī dārzeņus, augļus. Stipriniet organismu ar dabīgajiem līdzekļiem, piemēram, ēdiet sīpolus, ķiplokus, citronu, medu, dzērvenes, granātābolus, kivi - visu svaigā veidā. Lai mazinātu temperatūru dabīgā veidā, dzeriet vairāk parasta ūdens, pret klepu lietderīgi būtu lietot ārstniecības augu tējas, piemēram, aveņu lapu, eikalipta lapu, liepziedu, kumelīšu ziedu. Droši varat lietot Termobronx, ko vajag izšķīdināt glāzē karsta ūdens un baudīt kā patīkamu tēju. Termobronx ir pilnīgi dabīgs, satur ārstniecības augu ekstraktus koncentrētā formā. To droši varat lietot pat 3-4 reizes dienā, līdz ar to nodrošināsiet organismu ar pietiekamu šķidruma daudzumu. Deguna dobumu skalojiet ar jūras ūdeni. Ja būs spēki, taisiet inhalācijas, elpojiet virs siltiem tvaikiem, nevis karstiem. Inhalācijas ūdeni var pagatavot, novārot kartupeļus ar visu mizu, pievienojot klāt vienu ēdamkaroti eikalipta lapu. Protams, ja kas nav skaidrs, griezieties pie sava ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-01-28
Iesūtīja:
inara
Labdien man kakla tada sajuta itka butu kamols paliek lielaks,paradijas vakar.nekas nesap bet visu laiku gribas vinu norit vai izklepot ara bet bez panakumiem zales nekadas nav lietotas,lidz ar to siekalu izdalijums palielinajies un kunģa skabe ari kas tas varetu but?

 

Šāda sajūta kaklā var rasties pēc nopietnas stresa situācijas, jo tiek spazmēti kakla muskuļi. Kā arī šādu sajūtu var izraisīt akūts vai hronisks iekaisums mutes dobumā. Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar mugurkaulu (bieži sāp mugura, galva), var rasties kamola sajūta kaklā. Kuņģa-zarnu trakta un vairogdziedzera slimības var izraisīt šādu sajūtu. Lai precīzi noteiktu šāda simptoma iemeslu, griezieties pie ārsta terapeita. Nepieciešams veikt izmeklējumus un nodot asins analīzes. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-01-23
Iesūtīja:
Sanda
Labdien, Es gribēju pajautāt kāda veida slimība man varētu būt. Man ir problēmas ar vēderu. Esmu normāli paēdusi un ēst man negribas. Vienīgi vēders diezgan bieži izdod kādas skaņas un burkšķus un arī dīvaini rūc, it kā ēst gribētos ( bet mn negribas ēst ). Ir kaut kas acīmredzot izjaukts zarnu mikloforā. Es veicu nesen asinsanalīzes tās bija normālas. Ko Jūs ietiektu lietot? Vēl man ir otra problēma. Man vagīnā gar malu gan vienu, gan otru metas tādas kā pumpas, kā furunkuļi. No sākuma domāju, ka furunkulis, jo vienu pārplēsu ( bez gala bija ) iznāca tāds balts šķidrums, tā bija pirmā pumpa. Bet pēc laika izauga otra, beigās sapratu, ka \" labdabīgās \" liponomas. Vai tomēr furunkulis tas ir un jāgriežās pie ķirurga? Saprotu, ka man jāiet pie ārsta. Kādi varētu būt tām cēloņi?

 

Parasti, ja vēders buršķ pēc maltītes, tas nozīmē, ka šīs apēstās maltītes saturs pārvietojas zarnās, radot tādu troksni. Proti, centieties ievērot veselīga uztura principus, lietojot vairāk produktu, kas satur organismam vajadzīgas labvēlīgās baktērijas - kefīru, lacto jogurtus, tīrkultūru, kā arī ēdiet daudz šķiedrvielu, dzeriet pietiekamu parasta tīra ūdens daudzumu. Ja ir kādas papildus sūdzības, piemēram, sāpes vēderā vai kādas citas, griezieties pie gastroenterologa. Varat droši palietot Fibrolaktu, kas satur dzīvas pienskābās baktērijas un šķiedrvielas - diennakts deva ir divas kapsulas. Centieties ēst bieži (5-6 reizes dienā), bet mazām porcijām (pa 200 gr). Attiecībā uz veidojumiem, kas Jūs uztrauc, vai tās ir lipomas vai kas cits, to apliecināt var tikai speciālists. Tādēļ noteikti griezieties pie ginekologa. Lai turpmāk nebūtu pārsteigumu dažādu veidojumu veidā, ir ieteicams stiprināt organisma imūno sistēmu, piemēram, ar to pašu sabalansēto, daudzpusīgo uzturu, sportošanu, labu miegu un savlaicīgu atpūtu. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2015-01-22
Iesūtīja:
lasma
Labdien,vai Nervostrong var lietot,lietojot hormonalas tabletes?

Jā, var lietot. Asinszāles ekstrakta deva, kas ir Nervostrong sastāvā, nav pietiekama, lai ietekmētu hormonālo tablešu darbību. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 1/334 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti