Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI134689

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2015-05-22
Iesūtīja:
Laura
Labdien. Padusē ir izveidojies bumbulis. Jau vairākas dienas. Bija otrā padusē vairāki mazi bumbulīši, bet viņi lēnām izzuda. Bet lielākais nepāriet. Droši vien no padušu skūšanas. Man tā ir pirmo reizi. Es nedēļu noteikti netieku pie ģimenes ārsta. Vai ihtiola ziede var palīdzēt? Vai ko vēl var lietot mājas apstākļos?

Vislabāk būtu apmeklēt ķirurgu, jo, iespējams, nāksies šo bumbuli izgriezt un nodrenēt ārā visas strutas. Iesakām Jums palietot antibakteriālo ziedi Fucidin, jo pēc aprakstītajiem simptomiem izskatās, ka Jums ir hidradenīts - strutains sviedru dziedzeru iekaisums. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-20
Iesūtīja:
Ilze
Labdien, Man ir radušās nepatīkamas sūdzības makstī - stipra nieze un stipri sarkans maksts iekšpusē. Pirms pāris mēnešiem biju pie ginekologa, kur uztriepē konstatēja piena sēni + leikocīti 25-30-55 + Gr(+)rupjas nūjiņas 4+. Palietoju Clotrimazol svecītes (3 gab), bet dr ieteica tikai smērēt Multi-gyn Actigel, kuru tad lietoju papildus pēc vajadzības. Pagāja mēnesis, bet niezoša sajūta turpinājās. Nākamajā ciklā lietoju Hexicon svecītes, jo iepriekšējā dr pie tādiem uztriepes rezultātiem, ieteica tās lietot. Pēc to izlietošanas, parādījās ļoti stipra nieze visu laiku, un ļoti stiprs apsārtums maksts iekšpusē. Tagad smērēju Multi-gyn gēlu un lietoju Ecocillin svecītes, bet nepāriet (apmēram 1 nedēļu). Piebildīšu, ka nekādi nepatīkami/smakojoši izdalījumi nav- tikai nieze un apsārtums.

Pastāv iespēja, ka gan Clotrimazol svecītes, gan Hexicon preparāts nespēja līdz galam iznīdēt maksts sēnīti. Tādēļ joprojām ir nieze un apsārtums. Ja šie simptomi nemazināsies, noteikti apmeklējiet ginekologu vēlreiz, jo pretsēnīšu medikamentu ir pietiekami daudz, iespējams, ka uzreiz nevar piemeklēt to efektīvāko un īsto. Eksistē gan pretsēnīšu svecītes, gan iekšķīgi dzeramie pretsēnīšu medikamenti. Ecocillin ir labs preparāts sēnītes profilaksei, nevis tās ārstēšanai. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-17
Iesūtīja:
Ligita
Labdien! Man ir 53 gadi, pirms 2 gadiem veikta sirds aortālās vārstules protezēšana - ievietota mākslīgā sirds vārstule. Tagad regulāri lietoju orfarīnu 5 - 5,25 mg katru vakaru atkarībā no INR līmeņa. Zinu, ka orfarīna iedarbību izmaina K vitamīns, man no tādiem produktiem un medikamentiem jāizvairās, kas satur K vitamīnu. Gimenes ārsts vizītē organisma stiprināšanai paaugstinātas darba slodzes un stresu mazināšanai ieteica lietot Ginkgo Biloba (GingiMax - ražotājs Farmax). Sāku lietot, bet neesmu īsti pārliecināta, vai tiešām šis produkts nesatur man nevēlamas vielas, varbūt pat bīstamas! Kapsula ir koši zaļa! Anotācijā neko neatradu, ko tā satur! Lūdzu sniedziet man atbildi, vai tiešām šis produkts nesatur vielas, kas izmaina orfarīna iedarbību! Paldies!

Izpētījām preparāta sastāvu (gan aktīvās, gan palīgvielas), neko tādu, kas Jums būtu aizliegts, neatradām. Droši varat lietot šo preparātu. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2015-05-09
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Man ir 19 gadi. Pirms divām dienām parādījās sāpes kreisajā pusē nabai. Agrāk nav bijušas šādas sāpes. Sāpes nav ilgstošas,tās parādās dažas reizes dienā. Iepriekš novērota vēdera burkšķēšana un uzpūšanās,arī neliels svara zudums. No rītiem nav apetītes. Vai tas varētu būt saistīts ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu?

Sāpes, ko Jūs raksturojāt, var liecināt gan par kuņģa-zarnu trakta, gan aizkuņģa dziedzera, gan aknu darbības traucējumiem. Tādēļ vislabāk būtu griezties pie gastroenterologa. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-06
Iesūtīja:
Aiga
Labdien. Daktere izrakstīja Gynalgin vaginālās tabletes. Baroju bērnu ar krūti( 6.mēneši), bet instrukcijā norādīts,ka nedrīkst lietot, ja baro bērnu ar krūti. Kā šīs zāles ietekmē bērna veselību. Cik ilgi šīs zāles ir mātes pienā? Jālieto vakarā, bet bērns tiek barots arī naktī.(cik liels intervāls būtu jāievēro starp tabletes ielikšanu un barošanu?) Varu lietot vai labāk nē. Vai ir kas cits, ko aizstāt. Pēc šīm vaginālajām tabletēm būs jālieto arī smilšērkšķu eļļas svecītes 20 dienas.varbūt var tagad tās. Ārste bija informēta,ka baroju pati. Bet ir uztraukums, par to vai šīs zāles nenodarīs pāri mazajam, kad biju pie ārsta nezināju,kas rakstīts instrukcijā.Paldies

 

Neuztraucieties, preparāts, ko izrakstīja ārste, nekaitēs Jūsu mazulim, jo darbojas praktiski tajā vietā, kur tiek ievadīts. Gynalgin sistēmiskā absorbcija (uzsūkšanās organismā) ir nenozīmīga, minimāla, tādēļ mazulim preparāts nevar kaitēt. Savādāk būtu, ja šāda tipa medikaments būtu jādzer iekšā, tad tas noteikti tiktu mātes pienā. Barojiet bērniņu kā parasti, nakts barošanu turpiniet ierastā ritmā. Galvenais ir apārstēt to kaiti, kas tagad Jūs nomoka. Ārste noteikti zina, ko ir nozīmējusi, un ir apsvērusi visus labumus un iespējamu kaitējumu, ņemot vērā Jūsu diagnozi. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-05-04
Iesūtīja:
Aksells
Man ir tāda problēma, man sāka sāpēt zem nabas un nākošajā diena sāp dzimumlocekļa urīnkanāls, tāda sajūta kā nierakmens iesprūdis dedzinoša bet iesāpas ik pa laikam.Baidos ka tas varētu būt STS vai arī apsaldējums.Čurājot sāpju nav tikai bieži jāiet uz tualeti. Dzeru pret sāpēm ULTRA COD.Ar katru dienu sāpes samazinās.Dzimumloceklim nav nekādu apsārtumu vai pumpiņu.Lūdzu palīdziet ar padomu.

 

Būtu ieteicams nodot urīna analīzes, lai diagnosticētu infekcijas izraisītāju. Parasti, ja simptomi nemazinās un parādās jaunas sūdzības, cilvēkam ir jādodas pie ārsta. Šajā gadījumā ārsts visbiežāk nozīmē plaša spektra antibiotikas. Jūsu gadījumā, ja sāpes mazinās un jaunu simptomu nav, ievērojiet personīgo higiēnu, ģērbieties silti. Tomēr, ja Jums bija šaubīgs, neaizsargāts dzimumakts pēdējā laikā, labāk būtu atrādīties ārstam urologam. Stipriniet organisma aizsargspējas ar vitamīnu kompleksiem, zivju eļļu, profilaktiski droši varat padzert kumelīšu tēju ar citronu un medu, dzērveņu morsu vai sulu. Neko specifisku nevaram Jums ieteikt, jo nezinām, kas tieši izraisījis šo kaiti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-24
Iesūtīja:
Gaida
man ir problemas ar asinsriti galvas smadzenes un perifero asinsriti.sirds pulss ir tikai 42-56 sitieni minute asinsspiediens lidz 150-86.dzeru zales Prestarium 5mg unPhezam 3reizes diena Phezam jadzer 3 meneši.Kadas zales butu pec tam labakas dzert un cik ilgi

 

Jums noteikti ir jāizmeklējas pie neirologa, jāpapētī un jāizmeklē galvas, kakla asinsvadu veselības stāvoklis, jo tas ir ļoti nopietni. Cik smagi ir šie asinsvadu asinsrites traucējumi? Iespējams, ka turpmāk varēsiet aprobežoties tikai un vienīgi ar Ginkgo biloba preparātu lietošanu. Iespējams, preparātu Phezam lietosiet pastāvīgi, varbūt to aizvietos ar ko citu. To var izlemt tikai ārsts. Jebkurā gadījumā Ginkgo biloba preparātu Jūs droši varat lietot tāpat papildus, jo tas ir dabīgs atšķirībā no Phezam. Konsultējieties ar neirologu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-23
Iesūtīja:
Eriks
Labdien, lieta tāda , ka 2 dienas pec dzimumakta pamaniju ka uz mana locekla galvinas ir tadi ka 3 pleķīši apsārtuši , sākumā īpaši tam nepievērsu uzmanību , bet pēc vēl 2 dienām parādījās uz paša locekļa tāds kā dundura kodums kurš arī nepazūd , kurš niez , uz sēkliniekiem arī pārs bet mazāki, tgd vakaros un naktīs sāk niezēt ļoti un arī uz rokām augšdaļas starp iķšķi un rāditāj pirkstu tadas kā mazas mazas pumpiņas kuras niez, jo vairāk kasi jo vairāk niez, Jautājums sekojošs - Pierakstījos pie UROLOGA , bet jāgaida rinda , KO MAN DARĪT ? KĀDAS ZĀLES VARĒTU PALIETOT LĪDZ ĀRSTAM ? :/

 

Šādi simptomi var liecināt par kādu no infekciozām saslimšanām, kā arī par sēnīti. Ja sekss bija neaizsargāts, ar nepazīstamu, svešu cilvēku, pastāv iespēja, ka Jūsu gadījumā ir kāda no venēriskajām slimībām. Proti, tikai ārsts varēs diagnosticēt, kas ir noticis. Kamēr gaidiet vizīti pie ārsta, varat pasmērēt dzimumlocekli ar pretsēnīšu līdzekli Clotrimazolum 1% cream (bezrecepšu medikaments). Turpmāk mājas aptieciņā turiet gļotādu dezinfekcijas līdzekli Octenisept, kas iznīcina praktiski visus seksuāli transmisīvo slimību ierosinātājus. Dzimumlocekļa apstrāde ar Octenisept līdzekli ir jāveic uzreiz pēc dzimumakta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-22
Iesūtīja:
Ieva
Labdien! Vēlējos pajautāt - es lietoju Nervostrong, 2 kapsulas dienā, 1 no rīta un 1 vakarā. Vai ir iespējams, ka lietojot Nervostrong var pasliktināties redze? Man ir tāda sajūta, ka miglojas acis un grūti sakoncentrēties uz ko skatos un ko lasu. Iepriekš šādus simptomus netiku novērojusi.

Nervostrong kapsulas satur dabīgas vielas, piemēram, melisas, pasifloras, piparmētras, apiņu aktīvos ekstraktus u.t.t.. Šīs vielas nekādīgi nevar pasliktināt redzi. Visticamāk tā ir vienkārša sagadīšanās un Jums ir pienācis laiks pārbaudīt acu veselību. Līdz šim neesam dzirdējuši šādas sūdzības. Noteikti apmeklējiet acu ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-18
Iesūtīja:
Linda
Labdien!Man ir 27 gadi.Man ir asinspiediena problēmas,kas uznāk periodiski.Iepriekš bija paaugstināts asinspiediens uz pāris dienām.Tad padzēru spiediena zāles.Bet tagad jau nedēļu ir asinspiediena svārstības-90/60, 139/93,121/102.Citreiz no rīta tas ir paaustināts,vēlāk pazemināts un tad atkal normāls.Man spiež galva,no rīta liekas tāda kā dulla galva.Reizēm liekas nelaba dūša.Vienu nakti ļoti reiba galva.Man ir pārbaudīts vairogdziederis un vēders ar USG,sirds,ari uz galvas kakla asinsvadu pārbaudi,kur arī viss normāli.Analīzēs aklāja mazasinību.Tagad sāku dzert Ferrum Len un Fosfogink.No kā ir asinspiediena svārstības,tā taču nav saistīta ar mazasinību?pie kāda speciālista vēl varu vērsties?Man mammai bija insults 49 gados.Vai šāda veida problēmas var būt iedzimtas?

 

Mazasinības gadījumā bieži vien ir galvas sāpes, galvas reiboņi, vājums, bezspēks. Kad hemoglobīna daudzums paaugstināsies, šie simptomi noteikti mazināsies. Parasti mazasinības gadījumā arteriālais asinsspiediens krītas. Iespējams, ka Jums nepieciešams samazināt lietotā medikamenta devu, ko vajag apspriest ar ārstu. No savas pieredzes masasinības ārstēšanai varam ieteikt preparātu Tothema ampulās. Diennakts laikā varat izdzert 2-3 Tothema ampulas, ko parasti atšķaida ar ūdeni, lai ampulas saturs nenokrāsotu zobus melnā krāsā. Tothema lieto tukšā dūšā. Pacelt hemoglobīnu palīdz pareiza diēta, kas obligāti iekļauj sarkano gaļu (liellopa, jēra), zaļo lapu salātus, griķus, granātābolus, burkānu sulu, bietes. Noteikti labi izgulieties, nepārslogojiet organismu ar pārāk lielu fizisku un emocionālu slodzi. Hemoglobīna līmenim normalizējoties, asinsspiedienam vajadzētu arī nostabilizēties, ja vien Jums nav asinsvadu patoloģijas (Jūs rakstījāt, ka pārbaudījāt kakla un galvas asinsvadu veselības stāvokli un viss ir kārtībā). Noteikti turpiniet mērīt asinsspiedienu katru dienu un konsultējieties ar kardiologu. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2015-04-17
Iesūtīja:
Svens
Gribu konsultēties, tātad, nedēļu atpakaļ man izrāva zobu un sašuva smaganu, taču pēc tam ļoti sāpēja kā rezultātā sāku dzert ibumetin bieži. Pat 4-5 reizes dienā. To es darīju kādas 4dienas. Vienu dienu likās, ka sākās caureja, taču gāju uz toleti tikai 3 reizes un 3 reizē pamanīju asinis ar gļotādu izkārnījumos. Sapratu, ka tas ir no ibumetin un devos uz aptieku, lai nopirku kaut ko, kas varētu līdzēt, ieteica man linex. Nopirku, taču tur rakstīts, ka asins un gļotādas gadījumā izkārnījumos jākonsultējas ar ārstu. Ko man darīt? Turpināt lietot linex vai ko citu un kas šī ir par problēmu man?

Visticamāk Jūs pārdozējāt Ibumetin preparāta lietošanu, tādēļ varēja rasties tādas blakusparādības kā asiņošana kuņģa-zarnu traktā, gremošanas traucējumi, zarnu iekaisums. Ibuprofēns (Ibumetin) var izprovocēt čūlas veidošanos kuņģa-zarnu traktā. Tādēļ tikai ar Linex lietošanu būtu par maz. Noteikti griezieties pie gastroenterologa, lai izmeklētos. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-16
Iesūtīja:
ilze
man jau vairakas dienas neiziet veders. Ir sajuta,ka gribas iet uz tualeti pa lielaam darishanaam. Kad aizeju,tad nak ara tikai tads divains izdalijums,lidzinas gljotam. Vai tas ir kas nopietns?

Nopērciet aptiekā Microlax mikroklizmiņas, klizmas saturu ievadiet taisnajā zarnā. Parasti pēc šīs klizmas vēders iziet 5-10 minūšu laikā. Dzeriet daudz tīra ūdens, ēdiet daudz augļu, kas mīkstina vēduru, piemēram, kivi, ābolus, plūmes. Saldumus, baltmaizi, miltu izstrādājumus, baltus rīsus vispār izslēdziet no savas ēdienkartes. Lietojiet kefīru, griķus, putras, liesu biezpienu, dārzeņu zupas. Zarnu mikrofloras uzlabošanai varat palietot labvēlīgās baktērijas, piemēram, Liveo, Linex, Fibrolakts u.c.. Ja nav nekādu citu sūdzību, tad visticamāk vēders neiziet tādēļ, ka uzturā tiek lietoti nepareizi, neveselīgi pārtikas produkti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-16
Iesūtīja:
Baiba
Sveiki! Vai zāles ar nosaukumu Cikloferon (Krievijā ražotas, Latvijā nereģistrētas) var izmantot gadījumos, kad ir atklāts papilomas vīruss (HPV) un neliela čūla uz dzemdes kakla? Plānota arī čūlas piededzināšana. Vai tiešām šīs zāles varetu palīdzēt? (Pēc instrukcijas apraksta var saprast, ka zāles domātas pret gripu un herpes vīrusu.) Kā arī, vai tiešām nav neviena cita medikamenta, kas būtu reģistrēts Latvijā šādiem gadījumiem?

Cikloferonam ir pretiekaisuma, pretvīrusu, imunomodulējoša darbība. Preparāts dod klīnisko uzlabošanos, tas ir, aktivizē, stimulē, uzlabo imunitāti. Kā tādu papilomas vīrusu, ja tas vienreiz iekļuvis organismā no cita cilvēka, pavisam iznīdēt nevar, var tikai panākt klīnisko simptomu uzlabošanos. Ja Jums būs augsta imunitāte jeb augstas organisma aizsargspējas, vīruss nekādīgi sevi nerādīs, nebūs nekādu simptomu, piemēram, neaugs papilomas u.t.t.. Tik tikko organisma aizsargspējas kritīsies, vīruss dos par sevi zināt. Cikloferon nevar iznīcināt papilomas vīrusu, nav neviena preparāta pasaulē, kas to spētu izdarīt. Galvenais, ja Jums ir noteikts šis vīruss (praktiski 80 procenti sieviešu ir inficētas ar šo vīrusu), tad esošos veidojumus (piemēram, kondilomas) likvidējiet ar elektrokoagulācijas metodi. Ja Jums ir pieejams Cikloferons, varat palietot arī to, tā teikt pastimulēt imūnās sistēmas aizsargspējas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-07
Iesūtīja:
Marika
Analīzes ir uzrādījušas lielā daudzumā toxocare canis,kādas zāles lietot lai atbrīvotos un vai jālieto visiem ģimenes locekļiem? Ģimenes ārsts neko sakarīgu nepaskaidroja,bet internetā salasījos visādas briesmas un nezinu kā rīkoties?Suns mājās ir,bet regulāri tiek attārpots.

 

Visiem ģimenes locekļiem ir jālieto mebendazolu saturošie preparāti (piemēram, Vermox), ko nepieciešams lietot pa vienai tabletei no rīta un vakarā 7 dienas pēc kārtas. Vermox ir recepšu preparāts. Noteikti konsultējieties arī ar ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2015-04-07
Iesūtīja:
Ilze
Labdien! Sakiet lūdzu, ja ir diagnosticēts nespecifiskais čūlainais kolīts vai drīkst lietot medikamentu detralex 500mg. To rekomendēja proktologs, jo ir arī hemoroidālā slimība 1.pakāpe. Savam ārstējošam ārstam diemžēl aizmirsu pajautāt un nākamā vizīte tikai pēc diviem mēnešiem.

Jā, Detralex tabletes droši varat lietot. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 1/336 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti