Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Jautājums farmaceitam?
Jautājums
Šajā sadaļā Jūs varat uzdot jautājumu farmaceitam. Jautājuma maksa ir 0.50 Ls. Atbilde tiks sniegta 24 stundu laikā un tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pastu un tiks publicēta arī portalā Zalesinfo.lv.

Uzdodot jautājumu, lūdzu, smalkāk aprakstiet problēmu – kad tā ir paradījusies, kādi simptomi, ko esat veikuši, kādas zāles esat lietojuši, kādas zāles lietojat pastāvīgi, aprakstiet arī sevi (vecums, augums, hroniskās kaites u.c.).
Jo kvalitatīvāk Jūs uzdosiet jautājumu, jo precīzāk mēs varēsim atbildēt Jums.
Ņemiet vērā to, ka Jūs uzdodat jautājumu farmaceitam, nevis ārstam.
Vēlams, visas portāla Zalesinfo.lv norādītas rekomendācijas apspriest ar savu ārstu.
Zalesinfo.lv nenes atbildību par informācijas izmantošanas sekām.
Portāla Zalesinfo.lv materiālu saturs nav oficiālās ārstēšanās vadlīnijas, tiem ir tikai informatīvs un rekomendācijas raksturs.
*Vārds:
*E-pasts:
*Jautājums:
*Ievadi paroli šeit

Lai saņemtu paroli un uzdotu jautājumu farmaceitam, nosūtiet īsziņu ar tekstu:

ZLI134679

uz numuru:

144 (LMT, Tele2, Bite, Triatel abonentiem)

Šī pakalpojuma maksa ir 0.50 Ls.

*Pēc dažām sekundēm uz Jūsu mobīlo tālruni Jūs saņemsiet īsziņu ar paroli, kuru ievadot, varēsiet nosūtīt jautājumu farmaceitam.

Jautājumu meklēšana pēc datuma
Datums:
2014-06-06
Iesūtīja:
alina
labdien gribeju uzzinat cik maksa hormonala spirale mirena un cik maksa tas ielksana?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Spirāles Mirena vidējā cena aptiekā ir 110 Euro, tomēr pie noteiktajām diagnozēm (ko ārsts atzīmē receptē) valsts kompensē 50% no cenas. Spirāles ielikšana katrā ginekoloģijas kabinetā varētu maksāt dažādi, orientējoša cena 30 Euro. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2014-05-30
Iesūtīja:
evija
sveiki,esmu divu bernu mamma,man ir 20.gadi.otro berninu piedzemdeju aprili,pirmais bija keizers bet otras bija vaginalas dzemdibas.man pec dzemdibam menesi bija asinosana pec tam ta beidzas bet tad sakas visadi dzeltenigi izdalijumi bet tagad izdalas dzelteni un zalgani izdalijumi un ir gaisa pusli kas izdalas no maksts,regulari mazgajos bet nekas nemainas,ir smaka no no maksts nezeliga un izdalijumi ari nepatikami oz,pie ginekologa varu pierakstities tikai julija jo viss ir aiznemts.ko man darit?ko jus ieteiktu darit...doties pie ginekologa bez rindas vai meklet citu dakteri,nezinu ko darit.un sap kreisa puse apaksa kur bija suves,suves ir izkritusas bet sapes vel ir,nezinu no ka..varbut kaut kads iekaisums bet no ka?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Noteikti dodieties pie ginekologa pēc iespējas ātrāk, jo pēc aprakstītajiem simptomiem, iespējams, ka Jums ir bakteriālā infekcija. Visdrīzāk nāksies dzert antibiotikas un lietot pretiekaisuma preparātus. Ja nevarat tikt pie ginekologa pēc pieraksta, piezvaniet ārstei vai māsiņai, lai Jūs pieņem bez rindas. Bakteriālā rakstura infekcija var viegli uzliesmot, it sevišķi, ja nesen esat dzemdējusi, kā arī gadījumā, kad maksts dabīgās mikrofloras aizsargspējas tika novājinātas, organisma imunitātes pazemināšanās rezultātā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-29
Iesūtīja:
Gita
Vai drīkst probiotiku lietot kopā ar C vitamīnu un antibiotikām?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Probiotikas vislabāk lietot ar dažu stundu (3-4 stundu) starplaiku, piemēram, ja Jūs antibiotikas un C vitamīnu lietojiet (tos var lietot vienā reizē) no rīta un vakarā, tad probiotikas lietojiet pusdienlaikā. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-24
Iesūtīja:
Dana
Sveiki. man ir 21. jauno dzimšanas man ir vasaras alerģija pret zāli. tiko kā pāreju pa zāli tā vakarā sāk niezēt kājas, visu vasaru staigāju ar sakasītām kājām, izskatās briesmīgi. neizturami niez vietās kur pieskaras zāle. varbūt ir kāda smēre vai zāles ko es varētu lietot lai mazināt so visu nepatīkamo procesu?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Tās vietas, kas niez, droši varat smērēt ar Fenistil gelu vai Psilo-Balsam gelu. Iekšķīgi alerģijas simptomu mazināšanai iesakām periodiski lietot Loratin Express tabletes (satur aktīvo vielu loratadīnu). Protams, pēc iespējas ir ieteicams izvairīties no kontakta ar alergēnu (zāli). Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-20
Iesūtīja:
zzz
Labdien. Sakiet ludzu ko nozime datortomografija bez kontrastvielas rezultati: aizkunga dziedzeris parastas formas homogenu struktutu, bez perekliem nativa izmeklejuma, bet kermena un astes dalas palielinatas lidz 3-3,4cm Kadel vinjs ir palielinats tas nozime audzeju? USG neredz vispar ka butu palielinats taisiju pec datortomografijas. lidz cik var but aizkunga dziedzera kermeena un astes dala?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Aizkuņģa dziedzeris var būt palielināts, piemēram, pankreatīta (aizkuņģa dziedzera iekaisuma) gadījumā. Jums ir nepieciešams konsultēties ar ārstu gastroenterologu. Tikai ārsts varēs Jums uzstādīt diagnozi un sniegt turpmākās rekomendācijas. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-19
Iesūtīja:
Dainuvīte
Labdien, man tika veikta kolonoskopija un secināja, ka ir pagarināta sigma, vai tas ir slikti un vēl esot pilni hemoroīdi, bet nav iekaisuši, ko tas nozīmē?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Pagarinātās sigmas gadījumā bieži vien cilvēkam nav nekādu specifisko simptomu. Dažreiz pagarinātā sigma var kļūt par aizcietējumu iemeslu, var izraisīt palielinātu gāzu veidošanos, burkšķēšanu. Tāpēc šajā gadījumā rekomendējam Jums censties ēst regulāri, sabalansēti, dažādot savu uzturu ar šķiedrvielām, klijām, svaigiem dārzeņiem, ogām, augļiem, pilngraudu putraimiem, lai veiktu aizcietējumu profilaksi. Hemoroīdu gadījumā viss ir atkarīgs no Jūsu sūdzībām, ja jūtat diskomfortu, niezi, sāpes defekācijas laikā - nepieciešams lietot speciālos preparātus hemoroīdu ārstēšanai. Ja nekādu sūdzību nav, centieties pareizi ēst, lai izvairītos no aizcietējumiem, kuri nav vēlami hemoroīdu gadījumos. Hemoroīdi nav iekaisuši, tas ir labi, tas nozīmē, ka hemoroīdiem nav komplikāciju (tādu kā iekaisums, šo mezgliņu asiņošana u.c.). Jums ir nepieciešams izvairīties no ilgstošas sēdēšanas, kā arī ilgstošas stāvēšanas kājās, smaga fiziska darba, bet ir ieteicama viegla fiziska aktivitāte. Izslēdziet no uztura asus, piparotus, kūpinātus ēdienus un alkoholu. Ja Jums nav īpašu sūdzību, tad iesakām ievērot vienkāršos iepriekšminētos ieteikumus. Ja tomēr ir kādas sūdzības un simptomi, noteikti konsultējieties ar proktologu par turpmāko ārstēšanu. Hemoroīdu stāvokli jebkurā gadījumā ir nepieciešams periodiski pārbaudīt pie ārsta. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-17
Iesūtīja:
S
Labdien, vai zāles 5-nok drīkst lietot kopā ar kontracepcijas tabletēm, vai tās neietekmē kontracepcijas tablešu darbību?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Varat droši lietot abus divus preparātus kopā, kontracepcijas tablešu darbība šajā gadījumā netiek ietekmēta. Novēlam Jums būt veseliem! 

Datums:
2014-05-14
Iesūtīja:
Lidija Kalniņa
Kādu līdzekli izvēlēties aptiekā slimoju ar psoriāzi un nagu sēnīti. Kājas īkšķim naga stūris ieaudzis un spiež uz apkārtējiem audiem. Jautājums ir par nagu sēnīti - ko lietot ārīgi. Naga stūrīti esmu izgriezusi, bet spiež pati sēnīte, jo slimoju jau ilgi, zinu ka pilnīgi izārsrēt to nevar, jo jaunībā to esmu ārstējusi.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

 

Aptiekā var iegādāties dažādus ārīgi lietojamos, bezrecepšu pretsēnīšu krēmus, bet tieši naga sēnītes ārstēšanai rekomendējam Exoderil 10 mg/ml 10 ml šķīdumu. Tas ir jāuzklāj uz notīrīta un rūpīgi nožāvēta slima laukuma 1 reizi dienā vismaz vienu mēnesi. Naga sēnītes ārstēšana ir diezgan ilgstošs process - tas var ilgt vairāk par gadu, turklāt papildus ārīgi lietojamajiem pretsēnīšu līdzekļiem naga sēnītes apkarošanai ir ieteicams lietot iekšķīgos pretsēnīšu zāļu līdzekļus, ko izraksta dermatologs, piemēram, tos, kas satur aktīvo vielu terbinafīnu. Līdztekus tam visam ir rekomendējams stiprināt savu imūno sistēmu ar vitamīnu kompleksiem un labu, sabalansētu uzturu, jo bieži vien sēnīte strauji sāk vairoties un izraisīt slimību tieši tad, kad cilvēka imūnā sistēma ir novārgusi. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-12
Iesūtīja:
Anita
Skaitos \\\"vecs\\\" slimnieks, bet psr spīti visam, ratos nesēžos, cīnos. Jāsaka --tradicionālās zāles man dara tikai sliktāku situāciju --tagad sāku meklēt, t.i. eksperimentēt pēc sajūtas, jo netā atradu vienu variantu un izdomāju -mēģināšu, jo apstāties var, ja jūt, ka nav īstais variants. Jo ar izrakstītām zālēm mani iedzina īstā purvā -pārtraucu momentā. Tātad --ko un kur vēl meklēt , kurš cilvēks spētu iedziļināties manā problēmā. 3 gadus lietoju TFclasic --tikko pārtraucu --sajutu, jāturpina. bet....parastais fakts--nauda apturēja.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Saprotam Jūsu situāciju, tādēļ no savas puses varam ieteikt profesionālu, kompetentu speciālisti - ārsti Karīnu Verneri, kas pieņem Veselības Centrā 4, K. Barona ielā 115, tālrunis: 67847200. Droši sazinieties ar ārsti un sarunājiet vizīti. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-12
Iesūtīja:
Kristīne
Labdien, gribu Jums jautāt par kalcija dienas devas sadalīšanu, lai labāk uzsūcas. Biju stāvoklī, lietoju Austeru CaD3 (500 mg Ca vienā tabletē), nelietoju katru dienu, bet nu katru trešo, kopā pa visu periodu izdzēru 50 dienas. Taču tagad, kad jau mazulis dzimis, lasu, ka kalcija preperāti labā uzsūcas, ja lieto sadalīti, vienas reizes laikā uzsūcas 300-600 mg. Bet tā kā uz pudelītes bija norādīts 2 tabletes dienā, lietoju tās abas pēc kārtīgāk brokastīm. Saprotu, ka mana vaina, ka nejautāju konkrētāk kā lieto, taču daktere neko nebrīdināja. Kā norāda profesors Lejnieks, tad liekais kalcijs vienkārši izvadās laukā. Es nesatraucos, ka lietoju par maz, jo no piena produktiem grūtniecības laikā neatteicos, taču vairāk satrauc, vai tie nenogulsnējās? Un ja lietoju tos pa retam, vai man vispār vajadzētu satraukties?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

To kalcija daudzumu, ko mēs parasti uzņemam ar pārtiku, ir neiespējams pārdozēt un tas viss arī pilnvērtīgi nekad netiek uzsūkts. Bieži vien no uztura uzsūcas tikai 40% kalcija. Kalcijs, ko uzņemam tablešu formā, ja to lietojam palielinātās devās, var nogulsnēties, piemēram, asinsvadu sieniņās. Tomēr, ievērojot kalcija ieteicamo diennakts devu (tā ir 1000 mg), organisms saņems pilnvērtīgu kalcija devu un nekāda kalcija nogulsnēšanās nenotiks. Kalciju vislabāk lietot pa 300-500 mg 2 reizes dienā. Šajā gadījumā kalcijs tiks maksimāli izmantots organisma vajadzībām. Kalcija uzsūkšanos organismā samazina kafija, alkohols, klijas, stipra tēja. Ja kalciju lietojiet tabletēs, kuras satur kalcija karbonāta savienojumu (visbiežāk sastopama forma), tad šīs tabletes vislabākajai uzsūkšanai rekomendē lietot tieši ēšanas laikā. Jūsu gadījumā (kā aprakstījāt) noteikti nevajadzētu uztraukties par kalcija pārdozēšanu un nogulsnēšanos, jo tas nav iespējams. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-05-11
Iesūtīja:
marta
Nodevu analizes Ca 19 9 man bija 68 tajaa asaa dienaa nododot otreiz 66,5 un nakamaa dienaa 71,9. tagad ir pagajusas divas nedelas un reultats ir 66,2. Ja sis raditajs neaug uz augsu tad tas var but ka man ir paaugstinats visu muzu?USG vedera dobumam uztaisju, viss kartiiba tik zultspusla diskinezija, un urodinamikas traucejumi labaj niere. Teica audzeja nekur neesot. USG krutis maza cistinja. Dezmdes kakla analizes labas. Kolonoskopija laba. Kobra - kardijas mazspeja. Bijusi 12pirkstu zarnu cula,tikko sadzijusi ir reta. ilgu laiku bija slikta dusa pirms diviem menesiem eroziva gastroduodenopatija, un tagad uztaisot izradas ir pat bijusi cula. Tas analizes nodevu pati uz savu galvu (stulbi es zinu). CEA ir labas. Varetu but no kunga un stresa paausgtinats? USG redzetu ja butu kas slikts?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

USG metode precīzi nosaka orgānu iekšējo stāvokli, ja būtu kas nopietns, ārsts noteikti Jums par to paziņotu. Jūs pamatīgi izmeklējāties, visas analīzes ir labas. Ja Jūs pati jūtaties labi, nav nekādu sūdzību, tad nav arī pamata meklēt kādu kaiti. Asins analīzes uz kalcija noteikšanu ir jāveic tukšā dūšā, turklāt, ja iepriekšējā dienā ēdāt piena produktus (sieru, kefīru, biezpienu, pienu), analīžu rezultāti var būt neprecīzi. Kalcija līmenis asinīs var būt paaugstināts dažādu nopietnu saslimšanu gadījumos, piemēram, osteoporozes gadījumā, kā arī tad, ja organismā ir par daudz D vitamīna. Šis stāvoklis var būt arī pārmantots no vecākiem. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-04-30
Iesūtīja:
artis
jau rakstiju jums,man tas pumpiņas paradas uz mugurs lejasdaļu,un ari uz rokam k aju apkšstilbi jau ta iekasiti ka ir ari tuska,vai ta nebus ,ta natrene,ir briži kad protams kad niez,bet ir ari ta ka idzeltuir tada dedzinoša ari brižam sajuta,un tagad kad niez pieskaros uzmetas zosada,ka eju duša pat patikamak ir kad uz tam vitam lietoju udeni pat karstu lietoju ka jau ieteicat loratin ,un suprastin,gels lietoju bepanten,it ka brižam labak jutos,bet nepariet, man 41 gad hroniskas kaits nau daudz gan atrodos pie dabas jo aizrauj makšķeršana,iesakiet ludzu kas ta par kaiti un ko lietot no medikameties,un geliem,ari sportoju,esmu tikai tads nervozs atri aizdegos,paldies ieprieks ar cieņu Artis,aizmirsu piebilst kad uz tim lielekiem sarkanim pleķim nu ne visiem vidus ir bataks
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Šajā gadījumā iesakām apmeklēt ārstu dermatologu. Veikt pašārstēšanos nebūs pareizi šobrīd. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-04-29
Iesūtīja:
Ineta
Labdien! Mūsu mazulītim ir 6 nedēļas un jau 4 no tām viņš miegā elpojot it kā krāc it kā it kā cenšas kaut ko izpūst no deguntiņa. Deguntiņu tīru ar vates kociņiem pirms katras ēšanas+ pilinu Humer. Tad viņš elpo labi. Kad turu vertikāli, tad viss labi, kā nolieku guļus, šķiet, viņš pilnīgi mokās. Kā jārīkojas? Varbūt vajaga ko "stiprāku" deguntiņam?
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Guļus stāvoklī zīdainītim gļotas, ko pieaudzis cilvēks parasti norij, iesprūst kaut kur starp deguntiņu un rīkli, kā arī šīs gļotas sabiezē, salīp kopā, deguns kļūst izkaltis. Mūsu ieteikums - mitriniet gaisu istabās, vairāk pastaigājieties ar zīdaini, vēdiniet istabas (pārnesot zīdainīti uz citu istabu), kā arī turpiniet lietot Humer. Papildus šiem visiem pasākumiem zīdaiņa deguntiņu varat nedaudz ieeļļot ar kādu kvalitatīvo eļļu - pēc Humer lietošanas, uz vates tamponiņa uzpiliniet dažus pilienus eļļas un samitriniet nāsis. Neko "stiprāku" lietot nav nepieciešams, to parasti lieto, kad pievienojas vīrusa infekcija. Protams, konsultējieties arī ar savu ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!  

Datums:
2014-04-28
Iesūtīja:
Kristīne
Paldies par iepriekšējo atbildi par Elevit A vitamīnu. Aknas un burkānus tiešām neēdu, olas gan no rītiem brokastīs ieēdu un melleņu laikā mellenes un hurmu. Zināju, ka A vitamīns nav labs lielos daudzumos. Instrukcijā norādīts, ka beta karotīns arī ir A vitamīna avots un tad sākās panika. Vai nebūs par daudz tās mellenes ēstas? Ir vitamīni (tas pats Elevit ar jodu, kas nav Latvijā) nesatur A vitamīnu. Iedomājos, baigā starpība - vienā nav vispār, otrā dienas deva.
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Ir bīstami pārdozēt tieši sintētisko A vitamīnu tablešu formā (lietojot Elevit, kā ieteikts instrukcijā, to izdarīt nav iespējams). Savukārt, ēdot dabīgos pārtikas produktus, piemēram, mellenes, A vitamīna pārdozācija nav iespējama. Kā liecina vairāki zinātniskie pētījumi, lai A vitamīns uzrādītu savu toksisko iedarbību cilvēka organismā, tā sintētiskās formas diennakts devu nepieciešams pārsniegt pat 100 reizes un lietot tiešām ilgstoši. Mellenes droši varat ēst tik, cik vēlieties. Dabīgie A vitamīna un beta karotīna avoti nav bīstami, ņemot vērā to, ka Jūs neēdat dzīvnieku aknas (kas satur tiešām daudz A vitamīna), tad vispār nav par ko uztraukties. Novēlam Jums būt veseliem!

Datums:
2014-04-27
Iesūtīja:
Sanita
Labdien!Man ir 21 gads. Man jau labu laiku ir izteikta kermena nieze,metas zilumi (vairak uz kajam,rokam), svisana naktis ,kaju un roku tirpsana. Biju pie dazadiem arstiem - usg vedera dobumam ir laba. Plausu rtg labs. Kakla usg labs. Parbaudijos uz infekcijam. Neka nav . Asat Alat normaa. Biju pie dermatologa. Arii viss okei. Parbaudija ari uz adas slimibam utt. Viss kaartiibaa tur. Tad griezos pie hematologa,tur ir mazliet pagarinats asins tecesanas laiks. Atkal gaidu nakamas parbaudes,bet pa sho laiku uz sejas izsitas sarkani pleki,niezosi,tadi juutiigi. Vai tas arii ir no kadas ieksejas vainas? kas man vareetu buut? Luudzu paliidziet:(
Atbilde 

sagatavota sadarbībā ar Nervostrong

Tā kā Jums ir pagarināts asins tecēšanas laiks, tāpēc rodas spontāni asins izplūdumi ādā (kuri izskatās kā zilumi). Jums noteikti ir jāizmeklējas tālāk pie hematologa, īpašu uzmanību ir nepieciešams pievērst tieši trombocītu skaita un formas detalizētai izpētei. Iespējams, Jums ir arī trombocītu skaita samazināšanās vai trombocītu formas izmaiņas. Pastāv arī saslimšanas, kad trombocīti tiek ražoti ātri un intensīvi un tikpat ātri tiek noārdīti, jo organisms šīs asins šūnas (trombocītus) uzņem kā svešas un izstrādā pret tām antivielas. Proti, mēs nevaram precīzi Jums uzstādīt diagnozi, to var noteikt tikai hematologs. Tā kā Jums ir niezoši izsitumi, palietojiet kādu antihistamīno līdzekli, piemēram, loratadīnu saturošu zāļu līdzekli, kas atvieglos Jūsu stāvokli. Iespējams, Jūsu gadījumā būs nepieciešama kortikosteroīdu (hormonālo preparātu) lietošana (recepšu zāles, piemēram, Flucinar), kas ātri noņem iekaisumu un mazina alerģijas simptomus. Noteikti izmeklējieties detalizētāk un konsultējieties ar hematologu. Novēlam Jums būt veseliem!

<< < 1/331 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > >>
Pielāgota meklēšana
Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti