Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Apmeklētāju uzdotie jautājumi un atbildes
Datums:2010-05-26
Iesūtīja:Dana
Labrīt!Esmu grūtniece,man ir Dzelzs trūkums organismā 8.40!Kādas sekas tas var atstāt uz mazuli?Esmu dzirdējusi,ka tas pat varot būt BCT?Tā ir tiesa? + vēl klāt man ir grūtnieču cukura diabēts,vai tas varētu bŪt par iemeslu šim Dzelzs trūkumam?
Atbilde

Cukura diabēts grūtniecības laikā jeb tā saucamais gestācijas diabēts nav saistīts ar dzelzs trūkumu organismā un to arī neizraisa. Gestācijas diabēts ir cukura līmeņa paaugstināšanās tieši grūtniecības laikā, kas nozīmē, ka Jums visu laiku ir jābūt stingrā ārsta uzraudzībā. BCT (bērnu cerebrālā trieka)  cēlonis visbiežāk ir kāda dzemdību trauma vai ilgstošs nabassaites nospiedums, ja topošā māmiņa grūtniecības laikā ir pārslimojusi kādas slimības, lietojusi nopietnus medikamentus, strādājusi fiziski smagu darbu. Tā kā nav pamata saistīt pazeminātu dzelzs līmeni asinīs ar BCT. Sievietei grūtniecības laikā dzelzs līmenis asinīs var būt nedaudz samazināts (norma ir 11). Jūsu gadījumā tas tomēr ir samazināts diezgan pietiekoši, lai sāktu lietot kādu no dzelzs preparātiem. Vienmēr pārbauda arī ferritīna līmeni, kas norāda uz dzelzs depo organismā (dzelzs krājumi). Iespējams, ka ferritīns Jums nemaz nav zems. Jebkurā gadījumā iesakām Jums lietot speciālos vitamīnus grūtniecēm (Bio-Multi, Elevit, Livol Multi Total), zivju eļļu, kā arī dzelzi saturošus līdzekļus, piemēram, Tothema, IronVITAL F - C un B vitamīni ar augļu garšu, Bio-Ferron vai ko citu. Noteikti aprunājiet šo jautājumu ar savu ginekologu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-05-13
Iesūtīja:kristīne
SVEIKI!!! VAI JUS VARETU PATEIKT,KAS IR FERRITINS? UN VAI GRUTNIECīBAS LAIKā FERRITINS 50,3 TAS IR NORMALI?
Atbilde

Ferritīns ir dzelzi saturošā olbaltumviela, kas liecina par organisma dzelzs krājumiem. Ferritīna norma sievietēm ir no 10 - 150 mkg/l. Grūtniecības laikā ferritīna līmenis var būt pazemināts. Jūsu ferritīna rādītājs ir normas robežās. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-03-31
Iesūtīja:Zuzanna
Slimoju ar anēmiju, kuru nevaru izārstēt jau 5. mēn dzerdama dažādus preperātus, lai uzceltu augšā hemoglobīnu, ir aizdomas, ka dzelzs neuzsūcas zarnu traktā, jo ir zarnu traktas traucējumi, precīzāk jau kādus 4-5 gadus ir meteorisms, kuru neesmu ārstējusi vai tas varētu ielaist anēmiju, ka dzelzs neuzsūcas, pie kuriem speciālistiem es varētu griezties šajā jautājumā? Paldies.
Atbilde

Dzelzs deficīta anēmija traucētas dzelzs uzsūkšanās dēļ varētu būt sakarā ar kādu kuņģa-zarnu trakta traucējumu, piemēram, malabsorbcijas sindroma gadījumā, kad konstatē ogļhidrātu, proteīnu, tauku, vitamīnu, minerālvielu, arī ūdens, elektrolītu (kaut gan mazāk) absorbcijas jeb uzsūkšanās traucējumus. Līdz ar to dzelzs arī neuzsūcas. Savukārt, ja Jūs lietojat dzelzs preparātus visu laiku, tad šo preparātu uzsūkšanos varētu traucēt un mazināt to efektivitāti gandrīz uz pusi mijiedarbība ar uzturu (īpaši šķiedrvielām bagāti maizes izstrādājumi un pākšaugi, kā arī tēja, kafija, piens, olas, medikamenti, kas satur kalciju). Ir ļoti svarīgi zināt, kā pareizi lietot dzelzs preparātus. Pirmām kārtām, Jums regulāri ir jānodod asins analīzes uz hemoglobīna saturu un ferritīna (lielākais dzelzs depo organismā) līmeni asinīs. Ir jāzin šie rādītāji, lai varētu spriest par dzelzs deficīta anēmijas smaguma pakāpi. Iespējams, ka Jums ir kāda cita veida anēmija, jo pastāv dažādi anēmijas veidi. Noskaidrot par to Jūs varat pie hematologa, kas arī nodarbojas ar anēmijas ārstēšanu. Parasti dzelzs preparātus lieto ilgstoši, pat līdz pusgadam un ilgāk. Iesakām Jums ar visu asins analīžu rezultātiem doties pie hematologa, kas Jūs izmeklēs un nozīmēs pareizu ārstēšanu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-03-31
Iesūtīja:baaijaa@inbox.lv
Sveiki. Meitiņai ir 7 mēneši,viņai dzelzs 109(jābūt 110),vai vajadzētu dot viņai dzelzi!Ēd dārzeņu biezenīšus,putras,bannānu un mātes pienu!Varbūt pati varu padzert dzelzi caur pienu būs arī viņai? Pirms pāris dienām bija augsta temperatūra-tagad dzeram Aflubin un ascorutinu profilaksei vai var ilgstoši lietot?
Atbilde

Aflubin un Ascorutin profilaktiskos nolūkos nedrīkst lietot ilgāk par 3 nedēļām. 2-6 mēnešu vecajiem mazuļiem hemoglobīna līmenis asinīs ir diezgan nestabils un par normu tiek uzskatīts rādītājs no 90 līdz 110, bet pēc 6 mēnešiem līdz gada vecumam norma ir tieši 110. Dzelzs preparātus tik mazajam bērniņam pediatri neiesaka dot, jo tie izraisa aizcietējumus. Vislabāk ir jau ievadīt mazulītes racionā gaļu - truša, tītara, teļa gaļu - kas ir galvenais dzelzs avots. Turklāt no gaļas dzelzs uzsūcas organismā vislabāk. Obligāti vajadzētu piedāvāt arī putras no graudaugiem, kas satur dzelzi – auzu pārslu, prosas, kukurūzas, griķu, miežu, kviešu un rīsu. Šīs putras ir bagātinātas ar dzelzi, piemēram, Milupa putras. Lietojot šādu pārtiku, dzelzs krājumiem bērniņa organismā vajadzētu celties. Pēc kāda laika nododiet analīzes atkārtoti un noteikti parunājiet arī ar savu bērnu ārstu par iespējamo problēmas risinājumu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-02-02
Iesūtīja:Agne
labvakar, vai feritīna trūkumam organismā un paaugstinātai temperatūrai var būt viens iemesls? izdzēru kursu dzelzs tabletes, taču tikai uz pāris dienām pazuda nogurums un pēc tam atkal nāca miegs un nogurums atgriezās.
Atbilde

Īstenībā hemoglobīns var normalizēties 6-8 nedēļu laikā, regulāri lietojot dzelzs saturošos līdzekļus. Pie tam pēc šī kursa (normalizējoties hemoglobīna līmenim asinīs) terapiju ar dzelzs preparātiem nepārtrauc, lieto vēl apmēram 6 mēnešus. Tik ilgi lietot dzelzs preparātus ir nepieciešams, lai atjaunotu dzelsz depo organismā - ferritīna līmeni. Mums nav zināms, kāds tieši Jums bija šis ārstēšanas kurss, bet domājam, ka diez vai tas ir bijis pusgadu. Iesakām Jums patreiz nodot analīzes uz hemoglobīna un ferritīna līmeņiem asinīs (lietojot dzelzs saturošos preparātus, ir vēlams to darīt ik pa laikam). Pat pie pozitīvas dinamikas vienalga turpiniet lietot dzelzs preparātus, klāt varat pievienot vispārspēcinošu vitamīnu kompleksu un zivju eļļu. Ferritīna trūkums diez vai ietekmē ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-01-29
Iesūtīja:EVITA
Labdien , vai anemija var ietekmeet augliibu? es jau 3 gadus nevaru palikt stavokli.paldies.
Atbilde

Jā, var. Iesakām konsultēties labāk ar speciālistiem. Anēmija noteikti ir jāārstē un jālieto noteiktie vitamīnu preparāti, kam sastāvā ir dzelzs un B12 vitamīns. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2010-01-22
Iesūtīja:EVITA
LABDIEN,mana parciesta slimiba ir anemija un ta joprojam atkartojas, man loti stipras sapes muguraa nevaru nosedet pat stundu, galvassapes, negribas est, esmu bala,un loti stipra asinosana, ka ari iekaisums taisnaja zarna... kur lai es versos, lai noskaidrotu, vai tiesam man ir anemija.un kas man var palidzet kadas tabletes.jau 3 gadu nevaru palikt stavokli.ludzu paliidziet..ar cienu evita
Atbilde

Iesakām Jums griezties tieši pie hematologa, kas ir ārsts, kas ārstē asins sistēmas slimības, tajā skaitā nosaka mazasinības veidu, cēloni. Nav brīnums, ka Jums varētu būt anēmija, jo ir stipra asiņošana, ēstgribas trūkums, bālums. Hematologs varēs piemeklēt ārstēšanas kursu tieši Jums. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-12-15
Iesūtīja:Laila
Sveiki.Esmu pašā grūtniecības sākuma.Sakiet lūdzu vai tiešām mazasinība HGB 8,5 var draudēt grūtniecībai.Man jau mazasinība ir gadu gadiem.Stāvokli paliku nejauši,pat lietojot pret apaugļošanās tabletes.Nezinu ko darīt.Manai ginekoloģei tas īsti nepatīk.Vai es varu situāciju vērst par labu.Arī tagad turpinu dzert dzelzs preperātu-Ferrum lek....
Atbilde

Vēl ir jāskatās, kāds ir dzelzs depo organismā. Dzelzs depo rādītājs ir ferritīns - lielākais dzelzs depo olbaltums organismā. Galvenais, ir censties uzturēt kaut vai šo pašu hemoglobīna skaitli (8,5), jo bija gadījumi, kad sievietēm grūtniecības laikā hemoglobīna rādītājs krita zem 6 vienībām. Noteikti būs jālieto dzelzs preparāti visu grūtniecības laiku un būs rūpīgi jākontrolē hemoglobīna un ferritīna rādītāji. Protams, Jūsu ginekoloģei šī situācija var nepatikt, bet zem ārstes kontroles un uzmanības neko sliktu negaidiet. Viss būs labi! Lietojot dzelzs preparātus, nepieciešams atteikties no kafijas, tējas, piena, olu, pupiņu lietošanas, jo šie produkti mazina dzelzs uzsūkšanos. Ja Jūs lietojiet kalciju saturošus medikamentus, kaut vai uztura bagātinātājus, tad tas arī mazina dzelzs uzsūkšanos, tāpēc lietojiet šādus preparātus (kalciju un dzelzs saturošus līdzekļus) noteikti ar lielu starplaiku. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-11-12
Iesūtīja:ilze
Labdien! Vairākus gadus man ir nenormāls nogurums, brīvdienas praktiski noguļu. Asins aina parasti ir normas robežās, Hb pat 150. Pēc dr.S.Lejnieces raksta "Ievas veselībā" par mazasinību, izdomāju nodod analīzes uz ferritīnu, kas ir 9. Vai tas varētu būt noguruma iemesls? Vai ferritīnu var paaustināt ar dzelzs preperātiem? Vai labāk apmeklēt hematologu?
Atbilde

Jums ir paaugstināts hemoglobīna līmenis, kas varētu būt paaugstināts gan pēc lielām fiziskām slodzēm (sportošana), gan cilvēkiem, kas dzīvo kalnu rajonos (uz mums tas neattiecas), gan kādas saslimšanas rezultātā (piemēram, ja ir kāda plaušu vai sirds asinsvadu sistēmas patoloģija). Savukārt, ferritīns ir cilvēka organisma dzelzs krājumu (rezerves) rādītājs. Ja tiek samazināts ferritīna daudzums, tas var liecināt par dzelzs deficīta anēmijas iespējamo attīstību. Ņemot vērā Jūsu nenormālo nogurumu un vājumu, mēs rekomendētu griezties pie hematologa un konsultēties ar viņu. Iespējams, būs nepieciešama detalizētāka izmeklēšana pirms nozīmēt ārstēšanas terapiju. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-11-06
Iesūtīja:Denija
Ja man ir nedaudz pazemināts HGB un ferittins,es varu nodot asinis???
Atbilde

Ja ir tikai nedaudz pazemināts hemoglobīna līmenis, bet Jūs jūtaties labi, nav nespēka, vārguma, tad to var darīt. Mēs Jums neieteiktu nodot asinis (protams, ja tas nav saistīts ar kāda tuvā cilvēka dzīvības glābšanu), jo pat nedaudz pazeminātais hemoglobīna līmenis slikti ietekmē organismu, izraisot vispārējo novājināšanos, it īpaši tagadējos laika apstākļos, kad ir lielākā iespējamība saķert kādu vīrusu. Novājēšana, nepietiekams uzturs, avitaminoze (kā sekas var iestāties anēmija) ir cēloņi, kādēļ neiesaka nodot asinis. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-10-24
Iesūtīja:ērika
nesen mani izrakstīja no slimnīcas ar diagnozi- smaga dzelzs deficīta anēmija, ar hemoglobīnu 53(kurš paaugstinājās pēc asins pārliešanas slimnīcā). tagad lietoju dzelzi. vai man hemoglobīns kritīsies, ja es lietošu dzelzi, vai paliks nemainīgs? vai ar anēmiju drīkst sportot, vai labāk, stipri sevi fiziski nenoslodzīt? paldies!
Atbilde

Ja Jūs lietosiet dzelzs preparātus, tad hemoglobīna līmenis nekritīsies, bet vēl vairāk paaugstināsies, jo dzelzs ir neatņemama hemoglobīna sastāvdaļa. Sportot vai nesportot - tas ir atkarīgs no tā, kā Jūs jūtaties, jo parasti smagas anēmijas gadījumā ir ļoti liels vārgums, nespēks, ātra nogurdināmība. Jebkurā gadījumā mocīt sevi nevajag, būs par labu mērenas un regulāras pastaigas svaigā gaisā. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-10-05
Iesūtīja:Daina
Labvakar.Vai būtu tādi produkti,kurus labāk pārāk daudz nelietot,ja ir izteikta anēmija.Cīnos jau vairākus gadus ar anēmiju.Man nedaudz pāri 20.Paldies
Atbilde

Ja Jums ir izteikta anēmija, vēlams noskaidrot, kāda veida ir šī anēmija, piemēram, vai tā ir dzelzs deficīta anēmija, vai kāda cita. To var noskaidrot pie ārsta hematologa, jo anēmijas veidu ir pietiekoši daudz. Ja Jums ir dzeldz deficīta anēmija, tad nav ieteicams lietot tēju, kafiju, olas, pupiņas, piena produktus. Savukārt, ja Jums ir B12 vitamīna deficīta anēmija, tad uzturā otrādi ir pastiprināti jālieto olas, piens, aknas, zivis, pākšaugi, jo B12 vitamīnu ir iespējams uzņemt tikai ar produktiem. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-09-11
Iesūtīja:Mārīte
Labdien.Ko iesākt,ja es ievēroju visus ārsta norādījumus-lietoju visas zāles,vitamīnus,ir pilnvērtīgs uzturs,aktīvs dzīves veids,bet man turpina diezgan strauji kristies hemoglobīn,nu jau HGB-6,6.esmu neziņā un izmisumā.Paldies
Atbilde

Noteikti ir jāizmeklējas nopietnāk pie ārsta. Vai nav kāda iekšējā asiņošana. Vajag izmeklēt visus iekšējos orgānus, uztaisīt pilnu asins analīzi un pārbaudīt eritrocītu veidošanas spēju un to sabrukšanu. Vēlams griezties pēc konsultācijas pie ārsta hematologa. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-09-05
Iesūtīja:Lelde
Sveiki.5dien saņēmu analīžu rezultātus.Par ko varētu liecināt: WBC-22, RBC-14, HGB-6,5. PLT-450, HCT-28,9 , MCV-62, MCH-20,2 RDW-20 .Un vēl citi rādītāji bija atzīmēti.Man 25.g. Paldies par atbildi :)
Atbilde

WBC - leikocīti, kas ir palīgi cīņā ar mikroorganismu izraisītām infekcijām (norma siev. ir 4,6-4,8 miljoni µm). Jums ir palielināts leikocītu skaits, kas var liecināt par kādas infekcijas varbūtību organismā.  RBC - eritrocīti, norma siev. ir  3,5 - 4,5 miljoni eritrocītu uz 1 mm3 . Galvenās eritrocītu funkcijas ir transporta funkcija, aizsargfunkcija, onkotiskā spiediena uzturēšana un buferfunkcija. Jums ir palielināts eritrocītu daudzums - 14, savukārt, hemoglobīna HGB daudzums ir krietni samazināts (norma siev. ir 12-15g 100 ml asiņu, bet Jums tikai 6,5). Tieši hemoglobīns piešķir asinīm tumši sarkano nokrāsu. Tas viegli pievieno skābekli un transportē to. Tik zems HGB līmenis var liecināt par mazasinību (anēmiju). PLT - trombocīti, kas atbild par asins recēšanu (normāli vienā mm3 asinis ir 200 000—300 000 trombocītu). HCT - hematokrīts, kas ir asins šķidrās daļas un asins šūnu attiecības rādītājs, normāli tam vajadzētu būt no 36 līdz 42%. Tā kā Jums šis rādītājs ir 28,9, tad tas nozīmē, ka asinis nav "koncentrētākas" jeb "biezākas". MCV - vidējais eritrocītu tilpums. Normālos apstākļos MCV svārstās no 60 līdz 80 femtolitriem. MCH - vidējais hemoglobīna saturs eritrocītā, normāli ir 27-34 pg, bet Jums zem 27 pg. RDW - eritrocītu anizocitoze. Asinsanalīzēs ir īpašs rādītājs — anizocitoze, kas procentuāli atspoguļo jaunu, vēl nenobriedušu šūnu īpatsvaru. Anizocitoze norāda uz izmainītu eritrocītu lielumu, kas visbiežāk saistīts ar mazasinību. Tas arī ir saistīts ar pazemināto hemoglobīnu, kas Jums arī ir. Mēs uzskatām, ka terapijas nolūks ir atjaunot normālu hemoglobīna līmeni un dzelzs krājumus organismā, vismaz sākot ar to, ka Jums ir obligāti  jālieto līdzsvarots uzturs, ar dzelzi bagāti produkti. Konsultējieties arī ar savu ģimenes ārstu par tālāko izmeklēšanu un iespējamo anēmijas medikamentozo ārstēšanu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-09-03
Iesūtīja:Saiva
Sveicināti.Vai Ferritīns 3,54 ir slikts rādītājs? man ir 26.gadi
Atbilde

Ferritīns ir dzelzi saturošā olbaltumviela, kas liecina par organisma dzelzs krājumiem. Ja ferritīna rādītājs nav normā, tas nozīmē, ka par analīzes rezultātiem labāk konsultēties ar ārstu. Ferritīna norma sievietēm Jūsu vecumā ir no 10 - 150 mkg/l. Jūsu gadījumā, kad ferritīna līmenis ir zem normas, var liecināt par anēmijas vai celiakijas varbūtību. Grūtniecības laikā arī ferritīna līmenis ir pazemināts. Novēlam Jums būt veseliem!


<< < 1/2 | 2 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti