Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Apmeklētāju uzdotie jautājumi un atbildes
Datums:2009-12-17
Iesūtīja:Pauls
Labdien! Noskatoties 12.12.09.tevīzijā raidijumu par Fitesten dabīgi ka aptiekā (Cēsu raj.)pasūtiju un saņēmu,bet radās jautājumi. 1.Vai Latvijā Fitestenu arī ražo? Saņēmu Baltkrievijā ražotu! 2.Vai lietojot Fitesten es varbūt varu atteikties no Omeprazola (lietoju 1.kapsulu vakarā,un retu reizi vēl dienā rennie 1-2tab.)? Problēma bija skābe, uz vakaru pēc pusdienām nāk uz augšu un tā kā vēders uzpūšās.Nekas nesāp,visas asins analīzes kārtībā!Omeprazolu regulāri lietoju nu jau otro mēnesi,vai viss tas kopā nebūs par daudz? Paldies!
Atbilde

Jā, uz iepakojuma ir rakstīts, ka Fitesten ir ražots Baltkrievijā, bet īstenībā tas ir kopīgs ražojums. Fitesten galvenā sastāvdaļa priežu skuju biezais ekstrakts tiek ražots Latvijā, bet par cik Latvijā nav neviena ražotāja, kas ražo mīkstas želatīna kapsulas (Fitesten zāļu forma), tad ekstraktu kopā ar citām palīgvielām, kas nepieciešamas ražošanas procesā, nosūta uz Baltkrieviju un tur Fitesten iekapsulē un uzreiz arī iepako. Tāpēc uz iepakojuma ir rakstīts, ka Fitesten ir ražots Baltkrievijā. Fitesten droši var lietot arī ar šiem preparātiem. Mēs iesakām pagaidām lietot visus preparātus, bet pēc kāda laika varēsiet noņemt Rennie, jo vairs nebūs vajadzības, un pēc tam jāskatās, vai ir iespējams atteikties no omeprazola. Konsultējieties arī ar ārstu par terapijas maiņu. Uzpūšanās var rasties arī dēļ tā, ka sālskābe tiek bloķēta un neitralizēta ar omeprazola un Rennie palīdzību, tāpēc pārtika sliktāk tiek pārstrādāta un tas izpaužas ar vēdera uzpūšanos. Iesakām palietot kādu probiotiku (Fibrolakts, Liveo, Enterol, Jogurta kapsulas), kas palīdz normalizēt zarnu trakta mikrofloru un mazināt vēdera uzpūšanās simptomus. Par tiem palasiet šeit. Tos arī droši var lietot kopā ar visām citām zālēm. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-11-23
Iesūtīja:Rolands
Ir lita tā , ka kunģis sāp diezgan reti varbūt kādas divas reizes mēnesī , citreiz vairāk , bet ir tādas diezgan lielas bailes iet pie gastroenterologa , jo būs jārij kobra vai būtu kāds ieteikums???Varbūt kādi medikamenti derēs....Man ir 14 gadi....
Atbilde

Vēlams tomēr atrādīties ārstam, jo ielaistās slimības ārstēšana būs sarežģītāka pat ar operācijas palīdzību. Jums noteikti jau tagad ir jāsāk ievērot diēta, kas domāta kuņģa čūlas gadījumos, jo bieži vien nepareiza diēta ir tas, kas noved pie gastrīta un kuņģa čūlas attīstības. Par diētu palasiet šeit. Tajās dienās, kad sāp kuņģis, varat iedzert glāzi negāzēta ūdens, kas palīdzēs atšķaidīt sālskābes koncentrāciju. Sālskābe ietilpst kuņģa sulas sastāvā un darbojas agresīvi pret bojāto kuņģa sieniņu, kā rezultātā arī izraisa tās kuņģa sāpes. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-11-11
Iesūtīja:inga
man jau vairākas dienas sāp pakrūtē,sāpes pastiprinās pēc ēšanas,pat ja tikai iedzer ūdeni,vairāk sāp no rīta un vakarā,ir jau labu laiku arī nogurums,vai arī bezmiegs,vienu brīdi bija ļoti pastiprināta ēstgriba,tagad apēdot pat ābolu ir pat nelaba dūša.vai tas ir nopietni,vai man būtu jāuztraucās,vai pietiks ja es ievērošu diētu?
Atbilde

Visbiežāk sāpes pakrūtē, kas parādās no rīta tukšā dūšā vai 45 – 60 minūtes pēc ēšanas, varētu būt signāls čūlas slimībai. Tāpēc iesakām Jums obligāti griezties pie gastroenterologa, lai izmeklētos. Ar vienu kuņģi saudzējošo diētu šeit nepietiek. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-11-10
Iesūtīja:Elita
Man arsts atklaja Laima slimibu un izrakstija "pylokit" zales, ta ka sis zales bija dargas paprasiju citas.tagad izrakstija "Nolpaza",bet lasot instrukciju,sis atskiras no otram zalem,un tur rakstits,par kunga arstesanu.(kungi man ari esot bakterija).Vai sis zales palidz pret Laimas slimibu ari?
Atbilde

Laimas slimības ārstēšanā parasti lieto antibiotikas (doksiciklīnu, amoksicilīnu vai eritromicīnu). Pylokit satur trīs dažādas aktīvās vielas: lansoprazolu, tinidazolu un klaritromicīnu. Pylokit lieto Helicobacter pylori izkaušanai. Helicobacter pylori ir bieža hroniska infekcija. Helicobacter pylori iznīdēšanā svarīga nozīme ir diviem antibakteriālajiem medikamentiem - metronidazolam (metronidazola vietā var būt tinidazols) un klaritromicīnam. Tātad Pylokit satur visas nepieciešamās aktīvās vielas Helicobakter pylori izkaušanai. Ja Pylokit ir padārgs, var taču sarunāt ar ārstu, lai viņš izraksta Jums šīs pašas aktīvās vielas daudz lētākajos variantos vai izskata citas Helicobacter pylori izkaušanas shēmas (tās ir 3 shēmas, ko visi ārsti zin). Galvenais, Jūs uzreiz pasakiet ārstam, lai izraksta kādu no lētākajiem variantiem, kuri nemaz nav sliktāki, piemēram, ir Tinidazol (Polijā ražotais medikaments), kas maksā tikai 0,63 Ls. Savukārt, Nolpaza satur tikai pantoprazolu, kas parasti tiek ordinēts pie kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūlas ārstēšanas un profilakses, kā arī ar skābi saistītas dispepsijas, Helicobacter pylori izkaušanas. Neviena preparāta indikāciju sarakstā netika minēta Laima slimības ārstēšana. Iesakām Jums vēlreiz aprunāties ar savu ārstu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-10-27
Iesūtīja:Velta
Man ir problēmas ar kunģi.Ģimenes ārsts izrakstīja Omeprazolu,Tas ir saprotams ,jo tas ir pretčūlas līdzeklis,bet nesaprotu ,kāpēc vēl jālieto BETAMAKS.Instrukcijā rakstīts,ka to lieto šizofrēnijas ārstēšanai.Paldies!
Atbilde

Kuņģa problēmas bieži vien rodas uz nervu pamata – stresi, nervu pārslodzes ļoti negatīvi ietekmē veģetatīvo nervu sistēmu, kas daudziem cilvēkiem var izpausties ar ķuņģa problēmām (gastrīts un kuņģa čūla). Betamaks ir neiroleptisks līdzeklis, kam piemīt ietekme uz nervu sistēmu, tai skaitā veģetatīvo nervu sistēmu, regulējoša iedarbība un antidepresīva. Tas, ka ir rakstīts pret šizofrēniju, ir nekas. Visā pamatā ir preparāta ietekme uz nervu sistēmu. Tāpēc papildus ir nozīmēts šis medikaments. Omeprazols ir tikai negatīvo simptomu kupēšanai (pret kuņģa dedzināšanu), savukārt, Betamaks iedarbojas uz cēloni. Papildus ir ieteicams izvairīties no stresiem un psihiskām slodzēm. Palasiet arī šeit rakstu par veģetatīvo distoniju. Ieteicamas ir arī pietiekoša atpūta un sportošana. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-10-08
Iesūtīja:kika
Labdien!Paēdot ap pl.17 vakarā ,no rītiem paēdot nav nekas,man pēc 3stundām sāk šķēbināt dūšu velk uz vemšanu citreiz izdzeru ompromazolu,citreiz sodu liekas kad skābe šķebina dūšu,jo kādreiz kad pārbaudīja teic kad ir daudz skābes.Dakteris ir sarakstījis mezimum,motilium,bet man viņi nepalīdz.Kāpēc tieši vakarā ir slikti ,o darīt!
Atbilde

Ja Jūs ēdāt, piemēram, ap plkst. 17, bet pēc 3 stundām sākās šķēbināšana, to var izskaidrot ar to, ka pagāja jau trīs stundas, nekas vairāk kopš tā brīža netika ieēsts, sāk aktivizēties tā saucamās sāpes tukšā dūšā, bada sāpes, var būt arī nakts sāpes. Šīs bada sāpes, diskomforts rodas tāpēc, ka pastiprināti veidojas kuņģa sula. Kuņģa sekrēcijas maksimums ir tieši vakarā, it sevišķi pēc 22 līdz 2 naktī. Ja Jums pēc izmeklēšanas pateica, ka ir pastiprināta kuņģa sulas sekrēcija, tad nepieciešami tā saucamie antacīdie līdzekļi, kas spēj neitralizēt peptisko kuņģa skābi. Antacīdos līdzekļus vajag lietot 1-2 stundas pēc ēšanas, tad to iedarbība ilgst 3 stundas, kā arī pirms naktsmiera, tad tie darbosies visu nakti. Iesakām Jums tagad regulāri lietot antacīdos līdzekļus, piemēram, Rennie košļājamās tabletes, var lietot Smecta pulverus, kas ļoti labi adsorbē sālsskābi un efektīvi novērš dedzināšanu. Nekādā gadījumā nelietojiet dzeramo sodu, jo tā ķīmiskās reakcijas laikā veido ogļskābo gāzi, kura kairina kuņģa gļotādu un izraisa atkārtotu sālsskābes izdalīšanos.  Jums būtu jāizvairās no produktiem, kas ceļ skābes līmeni kuņģī (gāzēti, trekni, piparoti produkti, alkohols, smēķēšana) un pārēšanās (īpaši vakaros). Jāierobežo fiziska slodze, īpaši spēka vingrinājumi vēdera zonai. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-10-08
Iesūtīja:sandra
labdien.man sap kungis,kamer lietoju zales skabes samazinasanai gaseku,un almalgelu,,,kadas zales varetu iedzert lai nonemtus sapes kungim?bezrecepsu zales kadas var nopirkt,sapem.paldies.
Atbilde

Ja sāp kuņģis, noteikti jāiet pie gastroenterologa. Kuņģa sāpes ir tā saucamās viltīgās sāpes, ko nedrīkst mazināt ar pretsāpju medikamentiem bez ārsta konsultācijas un sīkākās izmeklēšanas, jo šīs sāpes var signalizēt ne tikai par paaugstināto skābes daudzumu kuņģī, gastrītu vai ko citu, bet par kādu nopietnu saslimšanu. Bezrecepšu pretsāpju zāles ir ibuprofēns (Ibumetin, Ibuprofen-Grindeks, Ibumax). Ja ir spazmatiskas sāpes, tad ir ieteicama No-Spa lietošana. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-09-03
Iesūtīja:Evelina
Labs vakars.Man bieži sāp vēders,kuņģis.Esmu pamanījusi,ka tieši no maizes izstrādājumiem,dažām desām,piena produktiem man sākas tās sāpju lēkmes,tiešā nozīmē.Bieža caureja,līdz 5x reizes dienā.Esmu griezusies pie Gastroentereloga.Patreiz celiakiju izslēdz.Vai tiešām tās sāpes var būt no nieka hroniska gastrīda? Esmu jau iedzīvojusies riktīgā anēmijā-6,1HGB,ferritīns 2,24.Man ir 23.gadi
Atbilde

Hroniska gastrīta gadījumā var būt gan sāpes, gan smaguma sajūta kuņģī pēc ēšanas, gan vēdera izejas traucējumi, piemēram, caureja. Noteikti ir jāievēro diēta, jo slimību veicina sistemātiska uztura režīma neievērošana — nekārtīgas ēdienreizes, ātra ēšana, nepietiekama barības sakošļāšana. Ēst var gandrīz visu, izņemot grūti sagremojamus produktus — pākšaugus, sēnes, svaigu maizi, treknus un taukos saceptus ēdienus, kā arī kūpinātus produktus, desas, asus un piparotus izstrādājumus. Visiem produktiem jābūt labas kvalitātes un svaigiem. Ieteicams ievērot diētu, kādu ievēro kuņga čūlas gadījumā - palasiet šeit.. Izteiktās anēmijas gadījumā ir jāpārbauda, vai Jums nav hroniska kuņģa asiņošana, piemēram, kuņģa čūlas gadījumā. Noteikti ievērojiet diētu un apmeklējiet ārstu, lai izslēgtu kuņģa čūlas varbūtību. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-05-06
Iesūtīja:vita
Labdien!man ir 20gadi!man jau pamatskolas vecumaa bija konstatets gastrits,un laiku pa laikam tas man nedot par sevi aizmirst.sap kungis,visu ko es tik ieedu un iedzeru uzreiz sap!ko lai dara??esmu arzemes un pie arsta ir dargi iet velos pagaidit lidz atvalinajumam kad vares Latvija aiziet pie sava arsta kuram ir mans veselibas apraksts!varbut ir kadi majas apstakla veidi ka varetu mierinat sapes un arstet kungi!paldies
Atbilde

Nepareiza un neregulāra ēšana parasti arī veicina gastrītu un kuņģa čūlas attīstību. Nepieciešams ļoti rūpīgi ievērot diētu, lai kuņģis spētu atveseļoties. Palasiet par diētu šeit. Nekādā gadījumā paasinājuma fāzēs nedrīkst ēst pikantus un marinētus produktus un lietot alkoholu. Par cik Jums visdrīzāk ir sabojāta kuņģa gļotāda, tās dzīšanas veicināšanai iesakām dzert iekšķīgi smiltsērkšķu eļļu. Tā uzlabo bojātas gļotādas sadziedēšanu. Atbraucot uz Latviju, obligāti griezieties pie gastroenterologa un izmeklējieties. Iespējams, ir nepieciešama terapija ar nopietniem medikamentiem, kas vērsta uz baktērijas Helicobacter pylorus iznīcināšanu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-04-06
Iesūtīja:Elza
Labdien! Saaku aarsteeties no heliko bakteerijas. Aarsts ieteica lietot Omeprazolum, Fromilid un Ospamox 1000mg. Soriit iedzeeru pirmo devu.Man taakaa saaka saapeet veeders,slikta duusa,savaada garsa mutee,bezspeeks.Vai tas paaries vai arii buus visu aarsteesanaas laiku (7 dienas)?Un vai Ospamox tableti nevajdzeetu daliit uz puseem?Es iedzeeru visu, bet varbuut tas ir par daudz 2x dienaa,jo instrukcijaa rakstiits,ka diennakts deva ir ne vairaak kaa 1500mg,bet ja es iedzeru 2 saadas tabl.tad sanaak 2000mg.Vai es ko nesaprotu!
Atbilde

Jūs nedaudz nepareizi sapratāt. Ospamox var droši lietot divreiz dienā pa veselai tabletei, jo maksimāla amoksicilīna deva diennaktī ir 3000mg. Tādus simptomus Jums var dot Fromilid un diemžēl nāksies paciest nepatīkamo garšu. Lietojiet visus medikamentus, ko ārsts ir rekomendējis, tie ir domāti Helikobaktērijas eradikācijai (iznīcināšanai). Par cik terapijā ir iesaistītas divas antibiotikas (Fromilid un Ospamox), kas bojā zarnu trakta mikrofloru, tad lai nedabūtu caureju pēc visa tā, iesakām arī uzsākt lietot kādu baktēriju probiotisko preparātu. Probiotiķus lietojiet vismaz vienu mēnesi. Obligāti palasiet šo sadaļu. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-03-14
Iesūtīja:Solvita
Labdien! Man ir konstatēts paaugstināts kuņģa skābes daudzums. Kādus preperātus vai tēju vajadzētu palietot. Ārsts bija izrakstījis omeprozolu. Kamēr dzēru bija labi, kad pārtraucu, dedzināšana turpinās.
Atbilde

Jums noteikti ir jāturpina lietot omeprazolu kā ir izrakstījis ārsts.  Parasti to ieņem no rīta pusstundu pirms brokastīm un vakarā pirms naktsmiera. Paralēli varat droši dzert Dr. Tereško tēju kuņģim, kurai piemīt kuņģa skābi mazinošas īpāšības, kā arī lietojiet smiltsērkšķu eļļu pa vienai tējkarotei dienā, kurai piemīt kuņģa gļotādas regenerējošas īpašības. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-03-06
Iesūtīja:Lelde
Ja ir bijusi nuņģa čūla ar komplikācijām. Ārstēšanās stacionārā bez ķirurģiskas iejaukšnās. Cik ilgi jāturpina lietot medikamenti un jāievēro speciālā diēta. Vai patiešām nav pieļaujama viena vīna vai šampanieša glāze. Īpašos svētkos jūtos kā savādniece.Ceru uz drīzu atbildi.
Atbilde

Medikamentu lietošanas ilgums ir jānosaka ārstam, jo Jūs noteikti lietojat dažādus medikamentus, kur katram ir savs lietošanas ilgums. Diēta ir jāievēro vismaz 2-3 mēnešus, lai bojātā kuņģa sieniņa paspētu sadzīt pa šo laiku. Īstenībā diēta vieglākā mērā ir jāievēro vienmēr, jo tieši ēdot nepareizi un neregulāri, cilvēks veicina čūlas attīstību. Par diētu vairāk šeit. Lai gļotādas dzīšana ietu ātrāk, iesakām lietot iekšķīgi smiltsērkšķu eļļu, jo tai piemīt reģenerējošas īpašības. Lietojiet pa 1 tējkarotei dienā. Kuņģa čūlas gadījumā alkoholu nedrīkst lietot necik, jo tas var tikai izprovocēt čūlas paasināšanos, kā arī to var izdarīt asi, pikanti un marinēti produkti. Novēlam Jums būt veseliem!


Datums:2009-02-22
Iesūtīja:Aija
Sakiet lūdzu, vai ir kāda atškirība zālēm ,ko izraksta ārsts vai ko var nopirkt bez receptes.Piemēram LANZUL tikai ar recepti,GASEC bez receptes un ir lētāks.Vai vienmēr recepšu zāles ir labākas?Varbūt sastāvs savādāks, iedarbība?Paldies!
Atbilde

Jūs uzdevāt interesantu jautājumu. Īstenībā pateikt, ka recepšu zāles ir efektīvākas, nedrīkst. Tās vienkārši tiek nozīmētas tikai pēc konsultācijas ar ārstu, jo pērkot recepšu zāles bez ārsta kontroles, var nodarīt veselībai kaitējumu. Abi pieminētie medikamenti (Lanzul un Gasec) ir no vienas grupas, bet tie nav identiski, jo satur atšķirīgas aktīvās vielas - Lanzul (lansoprazol) un Gasec (omeprazol). Aptiekā, lai nopirktu lētāku medikamentu ar identisku aktīvo vielu, Jūs varat pajautāt farmaceitam par to un viņš var izsniegt Jums Lanzul vietā Lansoprazol saturošu medikamentu (ir vairāki un lētāki analogi) un Gasec vietā arī var citu omeprazol saturošu preparātu (tie arī ir vairāki). To Jūs varat prasīt farmaceitam, lai viņš Jums palīdzētu. Droši varat izvēlēties Eiropā ražotus medikamentus un arī Latvija daudz ko ražo (Grindeks, Olainfarm). Novēlam Jums būt veseliem!


<< < 1 | 2/2 | > >>
Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti